Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Családon belüli rossz állattar...

Családon belüli rossz állattartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sógorom szüleinél jártam tegnap és volt "szerencsém" találkozni a kutyáikkal. 3 kutyájuk van egy kennelben, ahol kb semmi mozgástér nincs nekik. Azt mondták, hogy esténként kiengedik (igen, kiengedik) szaladgálni őket az utcára és aztán hazamennek.


Én nem tudom az a kennel mikor volt utoljára takarítva, de az utcából már lehet érezni a bűzt, egy állatmenhelyen nincs olyan szag. Szerintem az egész "föld" ami a kutyák alatt van, csak sz@r. Nem is értem a szomszédok hogy bírják elviselni most, hogy már meleg is van.


Az, hogy rozsdás edényben kapják a moslékot már csak mellékes. Szerintem oltva sem voltak soha, pórázaik sincsenek.


Nagyon sajnálom a kutyákat és hiába próbáltam finoman célozgatni az állatvédelmi törvényre, azt mondták, hogy ezeknek a kutyáknak itt jó életük van, találták mindhármat és befogadták őket.


Elég necces lenne "családon belül" felnyomni őket valahol, nem akarok ebből problémát. Viszont nem tudom mit csináljak, sajnálom azokat a nyomorultakat.


2019. máj. 21. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Névtelen bejelentés

sose tudják meg, hogy te voltál

2019. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Jelentsd szerintem is, helyi jegyzőnél, mint illetéket állatvédelmisnél, vagy esetleg egy állatvédő szervezetnél.

Hangsúlyozd mindenhol, hogy névtelenül szeretnéd, és nem lesz gond :)

Sok sikert, és írj majd ide választ, hogy mire jutottál az üggyel

2019. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az állatvédő szervezetekben nem nagyon bízom, volt már nem kevés tapasztalatom velük. Vagy ha tudtok 1 olyat mondani, akik foglalkoznak is vele, akkor megpróbálom. De akkor inkább maradok a jegyzőnél és a névtelen bejelentésnél.


Az a bajom, hogy a bírságot röhögve kifizetik...a kutyákat meg ha el is vennék, gondolom gyepmesteri telepre kerülnének. :/

2019. máj. 21. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Szurkolók az állatkínzók ellen, facebook
2019. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg próbálj meg leülni velük és higgadtan megbeszélni, hogy a kutyák tartása közelében sincs a felelős állattartásnak.
2019. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek.

Hát a megbeszélés.... Rokonok így szóban simán bedarálják az embert, hogy "jóvanazúgy"...

2019. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!