Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők, ti szoktatok...

Állatvédők, ti szoktatok állati bőrből készült terméket vásárolni? Cipő, kabát, kesztyű, stb.

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Van egy pénztárcàm, amit kb 8 éve kaptam és bőr. Hordom a mai napig, de nem vennék többet és a családom sem ajándékozna már ilyet (amikor kaptam még húst is ettem).

Egyébként szerintem ha használtan veszed nem annyira para. De újonnan semmiképp se támogatnám az ipart.

2019. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
3 féle állatvédő van. Aki a szive szerint cselekszik, és elitél minden olyat, ami bántja az állatokat. Van aki reálisan gondolkozik, és az értékeket nézi, és tesz különbséget házi, és vadállat között. Meg van olyan kamu állatvédő, aki a kutyákat meg a macskákat védi. Én a masodik vagyok. Vadállatokkal "foglalkozok", őket védem, de lelövöm a dúvadakat... eszek húst, vannak bőr, szőr cuccaim. Mondjuk ezek kimerülnek egy nyúl bőr usánkában, egy késtokban, és egy rókaprém mellényben...
2019. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
77%
Van (marha)bőr pénztárcám, bakancsom és csuklóvédőm. Szerintem haszonállat esetében amit úgyis levágnak a húsáért, miért ne használhatnák fel a többi részét is?
2019. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez a másik. Nagyon kevés állatot tenyésztenek a szőréért, vagy a bőréért. Vannak kivételek, pl mosómedve, ezüstróka, de ezek magyarországon nincsenek. Illetve nem tudom, hogy van e csincsilla farm
2019. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen, de csak marhabőr cuccaim vannak. Az vágóhídi hulladék lényegében, miért ne lehetne hasznosítani?

Prémet, szőrükért tartott állatok bőrét soha nem venném.

2019. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Én már régóta nem veszek bőr termékeket. Egy bőr pénztárcát kaptam ajándékba sok éve, azt használom még.

Én mindenfajta állatot védek.Nem értem a 2-es válaszoló felosztását.

Valaki vagy állatvédő, vagy nem.Ez a 2 kategória van.Nincs olyan, hogy én csak a vadállatokat védem, én csak a kutyákat.Az igazi állatvédő minden állatot véd és ment.

Én az állatokat védőket osztanám 2 kategóriába:

1.Állatvédők

2.Állat védők

Az első akik hivatalosan, szervezetten védik, mentik az állatokat.

A második akik szintén ezt csinálják, csak nem tömörülnek szervezetbe, hanem un.civil állatvédők, egyénileg küzdenek.

Az állatvédelem nem egy olyan "valami" amit lehet kicsit csinálni, vagy csinálom, vagy nem, vagy minden szenvedő állat sorsát a kezembe veszem, vagy nem.

Aki a "dúvadat" kilövi, ne nevezze magát állatszerető, állatokat védő személynek!Mert közel se jár hozzá.

A "dúvad " nem létező fogalom, csak az ember alkotta meg, legalizálni az öldöklő ténykedését.

2019. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem lőnék le egyes állatokat, az állatvédelemre hivatkozva, akkor homokba dugnám a fejem. Ideális esetben nem bántanék semmilyen állatot, kivéve amit megeszek, de azzal amúgy is a lehető megtisztábban, és kíméletesen kell végezni. Mivel magyarországról kiírották a nagyragadozókat, ezért a sakál, róka, és a kutya (azaz a dúvadak) nyugodtan szaporodnak, mert nem ellenségei egymásnak, csak táplálékkonkurensek. Nem tudják megölni egymást (legtöbb esetben). Ugye nagyragadozók hiányában elszaporonak a disznók is, mert azokat nem tudja semmiben állat levadászni. Nem az én hibám, nem a vadászok hibája, nem most élő ember hibája, hogy nincs magyragadozó. A mostani törvények mellett nem lehetne kiírtani egy fajt sem. De az embernek be kell állnia a nagyragadozók helyébe, mert különben az állatok elszaporodnak, felzabálják a termést, betörnek kertekbe, településekbe. Az, hogy egy vadász állatvédő-e, azt saját meglátas alapján lehet eldönteni. Én annak tartom magam, mert nem a trófea jár az eszemben, hanem, hogy ennyivel is segítek a természetnek.

Azt, hogy mi dúvad, és mi nem, azt nem az határozza meg, hogy kinek mi a véleménye, hanem a számok. Szerintem az elég nagy indok, hogy a természetvben semmi nem ölné meg, vadászik, és nagy mértékben szaporodik. Értem én az elveket, és nem vagyok egy gyilkolás mániás valaki, de ezt meg kell csinálnia valakinek. Én így nőttem fel. Ha most az lenne, amit sokak akarnak, és megszüntetnék minden állat megölését, az történne, hogy rövid időn belül kipusztulna minden madár, hüllő, és kisemlős faj, aztán amikor végigtarolták a kontinenst a ragadozók, akkor szépen csökkenne a létszámuk, és annyi ragadozó maradna, amennyit a táplálék megenged. De ha lenne rendesen nagyragadozó, akkor is gyéríteni kéne vadakat, a települések védelmében. Ha betelepítenek majd párezer farkast, és ugyanennyi hiúzt, akkor azt mondom, hogy valóban. A vadászok nagyrésze leteheti a puskát, nincs szükség rá

2019. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak cipőt veszek bőrt mert a műbőrnél eddig sokkal tartósabbak voltak és nem fülled bele annyir a alábam. Majd ha végre csinálnak olyan műbőrt ami ezeket tudja és nem csak túlárazott műanyag, váltok.

Kesztyű/kabát/táska/pénztárcából más anyagok is beváltak ezért abból nem veszek.

2019. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 azért az nem igaz hogy MINDEN szenvedő állat sorsát magunkra kell venni. Az miért jó ha befogadok egy rakat állatot akiket aztán etetni se tudok?

A csincsillások is kapták az ekézést hogy hát micsoda szörnyek hogy nem mentenek meg 30 szőrmetelepes csincsillát, hiába próbálták meg az internet hőbörgő népének szájába rágni hogy ez PÉNZBE kerül ami nekik perpill nemsok van, a meglévőknek is iszonyatos állatorvosi számláik vannak, a minőségi eledel is drága, ezeket ők saját zsebből fizetik, nincs annyi ketrecük és főleg nem annyi önkéntesük (érdekes a fotelhuszárok nem kezdtek jelentkezni hogy akkor segítenek ideiglenes gazdiskodni, ahhoz már tenni kéne valamit) hogy el tudjanak látni olyan állatokat akik az eddigi traumák miatt lehet hogy soha a büdös életben nem lehetnek gazdásíthatók arról nem is beszélve hogy a szőrmetelepes kb bármikor újrakezdheti a bizniszt másik 330 állattal.

Sajnos egy állatvédőnek be kell látnia hogy MINDENKIT nem lehet megmenteni és kiszűrni ki az akin tud és van is értelme segíteni.

Ezért sem fogok felpattanni ha 300 kilométerre segíteni kell egy kisállaton, élnek a környéken is, intézzék el ők, tudtommal más is él állatszerető ember az országban, ha eddig értelmes távolságon belüli állat miatt hívtak megoldottuk de azért a lóf***nak is van vége.

2019. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 igen, érdekes mód, aki csinál valamit, az sosem szidja azokat, akik ugyanabban a cipőben járnak
2019. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!