Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jól tettem, hogy hazahoztam a...

Jól tettem, hogy hazahoztam a sünbébit?

Figyelt kérdés

A mai napon este hétkor, még bőven világosban találtam egy bébi sünt egyedül a járdán, olyan helyen ahol nem hiszem hogy sünfészek van a közelben, mert az utca csupa beton és aszfalt ezért gyanítom, hogy a sünt magára hagyták... Egészségesnek tűnik, bár nem sokat láttam még mozogni, mert már a járdán is éppen kezdett elszenderedni. Amikor felvettem szinte örült nekem és nyaldosni kezdte a tenyeremet, itthon vizet adtunk neki és hamar el is aludt.

Nem tudom,hogy jól tettem-e, hogy hazahoztam ezért írok nektek.

(már írtam a sünbarátok facebook oldalnak is)

(az is lehet, hogy a sün már elég nagy, ahhoz hogy ellássa magát csak nem értek hozzá)

(50-60 gramm között van.)

Szívesen a gondoznám amíg meg nem erősödik. ( a sünök táplálásáról már egész sokat olvastam.)



2019. jún. 16. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly dettó ugyanígy jártam, világosban találtam egyedül a gazban csörtető sünbabára, kb hasonlóan kicsi volt. Az enyémnél az volt az elhagyatás oka, hogy nyüvek rágták magukat be a fülébe, amiket még aznap sikerült eltávolítanom, így megszűnt a koordinálatlansága is, ellátni nem tudta magát. Én is a sünbarátoktól kértem segítséget, fel is neveltem, idén tavasszal engedtem el. Kölyökmacskáknak való tápot kapta áztatva kétóránként, illetve ahogy nőtt lisztkukacot és hasonló rovar alapú táplálékokat.
2019. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Á! Pont a te kérdésedet olvastam, és a te kérdésedből ismertem meg a sünbarátokat! Örülök, hogy sikerült felnevelned a sünit! Köszönöm a tanácsot, már készül neki a macskatápból készült eledel :)
2019. jún. 16. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejet semmiféleképpen ne adj neki, attól meghal. Ha tudsz, adhatsz neki cicatápot, valamint vizet. Fürdetni ne fürdetsd, ahogy látod, hogy erősödik, engedheted is vissza a szabadba:)
2019. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
7%

Szegény sün!

Szerintem fogadd örökbe

2019. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 védett állat, tilos tartani.


Jól tetted, hogy szóltál a Sünbarátnak, ők majd átveszik és gondozzák :)

2019. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
engedd szabadon a természetbe, vagy sünpörkölt
2019. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk így bár az július végén volt, el is aludt párom kezében a süni, írtam a sünbarátoknak, ezt írták vissza:

"valószínüleg egy fészeknyi kicsi süni van a közeletekben akik most nőttek akkorára hogy elmászkálnak a mamájuktól. Ha 100-120gr felett van a súlyuk akkor már esznek egyedül. Kedvezni tudtok neki azzal ha száraz macskatápot kínáltok nekik, vagy alutasakost ami nem tartalmaz tejet."


szóval visszaengedtük a füves részre ahol már többször láttuk.

Viszont ha ilyen pici gondolom kellhet neki segítség, majd írd meg légyszi mi történt :)

2019. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi is felnevetünk egyett!a kutyaszalámit imádja
2019. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt tanácsolták a sünbarátnál,hogy kb. egy-másfél hónap múlva engedjem szabadon, ha 400g körül lesz. Még nincsen foga,ezért még bogarat,kukacot nem adhatok neki.

Jól van,bár pánikba esik,ha valaki nem veszi a kezébe,vagy ha kihűlt a meleg vizes palackja.(a családját hiányolja)

Szinte csak eszik és alszik :)

2019. jún. 19. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!