Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állat kínzás ha a kutyám...

Az állat kínzás ha a kutyám fogott egy galambot és hagyom hogy megölje?

Figyelt kérdés

Sajnalom szerencsétlent.

Szerintem ez volt az első próbálkozása a repüléssel de az már biztos hogy nem repül többe mert a szárnya eltört. Ezt akkor vettem észre mikor el akartam venni de úgy gondoltam neki már mindegy.

Mondhatjuk erre hogy ez a természet?

Természetesen ha védett madár lenne akkor nem itt írogatnék hanem már az állatorvos felé tartanék ahogy erre volt is példa akkor csak az utcán találtam elütve egy bagoly-t vagy baglyot.



2019. jún. 20. 16:20
 1/7 Mihago ***** válasza:
0%
"Baglyot", és nem állatkínzás. A egeret, patkányt sem tutujgatjuk.
2019. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Elviheted orvoshoz, elaltatja, ha már elvetted a kutyától.
2019. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne a kutya ölje meg. Egyrészt rászokhat a madarak, más állatok levadászására, másrészt a galambtól betegséget is elkaphat, ha pechetek van.

Én is azt mondanám, leghumánusabb lenne átadni egy állatorvosnak, esetleg madármentőknél érdeklődni.

2019. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Végül nekem kellett végezni vele és nagyon sz.. rul érzem most magam. Gondoltam 1 határozott ütés fejre és kész de túl balf..sz vagyok és csak 4x re sikerült bevinni a végzetes ütést, az elsőre is nagyon nehezen vettem ra magam.

Tudom hogy a galamb a repülő patkány és nem igazán kellene foglalkozni vele csak valahogy átéreztem a helyzetet és meg sajnáltam de a kutyám ösztöneit is szem előtt tartoztam.

Mostmár vége és en lettem a gyilkosa ez piszok sz.. érzés.

2019. jún. 20. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Azért ilyenkor ha felhívod a Hortobágyi Madárkórházat, akkor átveszik. Egy szárnytörés nem halálos, nem kellett volna kiloccsantanod az agyát nyomorultnak.
2019. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én kutyám is előszeretettel vadászik. Vakond, sün, tyúk, béka, madár...

A java részét éjjel/hajnalban fogja, de ha madarat készül becserkészni, akkor rá szoktam szólni. Sajnos van, amikor nem veszem észre időben, idén is volt, egy kis aljnövényzetben bújkáló fiókát megtalált. :(

Ilyenkor nem veszem el tőle. Csak meghosszabbítanám a szenvedését, a kutyám pedig nem szokott velük játszadozni, azonnal végez velük. :(

2019. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem állatkínzás, de ne hagyd a kutyádnak hogy megjöjjön bármilyen állatot. Ha a kutya sokszor állatokat bánt akár egy galambot, patkányt, macskát… Stb. agresszívvé válhat tőle az emberekre vagy a kutyákra nézve. Nem beszélve arról hogy egy Galamb-ban vagy egy patkányban mennyi baktérium van, nagyon sok fertőzést elkaphat a kutya.
2019. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!