Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Állatvédelem

A kérdés

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy mehessek egy menhelyre segíteni?

Kell egy szülői beleegyezés, de nem akarják aláírni, mert szerintük hülyeség. Saját kutyám nem lehet, a tesóm retteg tőlük és szerintem anyukám is. Félnek hogy "valamelyik rühes dög" megharap vagy elkapok valamit. Mit tegyek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülő, állatvédelem, kutya, menhely, önkéntesség

2019. jún. 20. 19:39  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Ja és 16/L

# 1/14Időpont 2019. jún. 20. 19:40 Privát üzenet
Az érettségihez kell 50 óra közösségi szolgálat. Azt pl egy menhely is igazolhatja. Esetleg ezzel meggyőzni őket?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont 2019. jún. 20. 19:52 Privát üzenet
Ez ellen nem lehet nagyon mit tenni.. Sajnálom, pedig elkellenének az ilyen emberek ott.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont 2019. jún. 20. 19:53 Privát üzenet
Amíg gyerek vagy, akár tetszik akár nem, a szüleid döntenek erről. Talán a közösségi munkás téma jó lehet

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont 2019. jún. 20. 20:05 Privát üzenet
Sajnos semmit. Ne vedd magadra egyébként a félelműket, nem jó persze, de nem rosszat akarnak. Meg sajnos van is alapja a dolognak, vannak agresszív kutyák a menhelyeken. De tiszteletre méltó, hogy te az árnyoldalak ellenére is szeretnéd csinálni!

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont 2019. jún. 20. 20:08 Privát üzenet
Annyira életképtelen fiatalok vagytok, én se vagyok sokkal idősebb csak 5 évvel, de én nem kérdeztem semmit a szüleimtől, aláírtam az ő nevükben is. Ezt se tudod megcsinálni akkor mit vársz az életben? Majd az öledbe hullik minden?

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont 2019. jún. 20. 20:50 Privát üzenet
Ha el akarod veszíteni mindenki bizalmát, és egy megbízhatatlan senki akarsz lenni, aki már 16 évesen elzülled, akkor hallgass a 6osra

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont 2019. jún. 20. 21:47 Privát üzenet
Még mindig jobb mint amikor a szülők jobban akarják tudni mi a jó a gyereküknek és ők döntik el mit szeressenek csinálni szabadidejükben.

A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont 2019. jún. 20. 22:36 Privát üzenet

Tehát elzüllés=a szabadidőt menhelyi állatokkal való foglalkozással tölteni :')

Mindig hozd fel a témát, ne tántorodj meg és előbb-utóbb beadják a derekukat. Az én szüleimnél legalábbis ez egy nyerő taktika volt sokszor.

ui: én 20 évesen kezdtem menhelyre járni és egy hónap után már megvolt az első harapásom :D simán túlélhető :P A kutyák pedig be vannak oltva.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont 2019. jún. 20. 23:56 Privát üzenet

Én menhelyen csináltam meg az 50 óra közmunkámat, szerintem ez is jó érv. Gyűtjs a netről cikkeket (mert a kutyatartás jó hatással van az egészségre) és menjetek el együtt közösen. Eleinte úgy is könnyebb feladatokat kapsz nyugis kutyákkal. Plusz így legalább a tapasztaltabb önkéntesek tudnak beszélni a szüleiddel.

16L

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont 2019. jún. 21. 08:03 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Teljesen amatőrként is mehetek sétáltatni menhelyre? (nem szeretnék teher lenni, hogy még rám is figyeljenek, mert nem tudom a dolgom)
Akinek nem kell az állat, miért pont az utcára dobja ki, miért nem viszibe egy menhelyre?
Kutyák beadása menhelyre ingyenes?
Szeretném meg kérdezni hogy a Győri menhelyre lehet e bevinni kisállatot?
Menhelyre lehet leadni kis kutyát ha nem találtam neki gazdit?
Ha találtam cicát de nem tudom befogadni akkor állatmenhelyre be lehet vinni kell érte fizetni vagy hogy zajlik az a dolog ha be akarok valamilyen állatott vinni a menhelyre?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Állatvédelem rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!