Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kutyák/macskák miért érnek...

A kutyák/macskák miért érnek többet mint más állat?

Figyelt kérdés
Kutyás csoportban mindenki szitkozódik, ha megölnek/megesznek egy kutyát, főleg a kínaiakat.. megeszik a kutyákat, és mindenki anyázik. Az nem zavar senkit, hogy az ő kutyája naponta befal egy tyúkot... Más állat élete miért nem fontos?

2019. jún. 21. 21:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Hozták példának a munkakutyákat is. Nem tudom, el tudnál-e képzelni kutyák helyett tyúkokat segítő feladatokra, mondjuk vakvezető tyúkot, vagy rendőrtyúkot, vagy házőrző tyúkot (esetleg házőrző kakast, bár már láttam kakasból is gyávát, aki a tyúkok mögé bújt).
2019. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Leírták előttem.

Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy külföldi állatvédelemben megvan az a nézet, hogy a haszonállat is jobbat érdemel (most hozzáteszem, hogy a jó gazda - régen!! - itthon is megbecsülte a jószágot, csak ugye a nagyüzem az egy gyár tulajdonképpen), hogy a haszonállat ugyanúgy érez, szenved, joga van az élethez. A PETA alapvetően pl. a vegán életmódot hirdeti, mert ugye akkor ezeket az állatokat nem eszed meg... illetve sok szervezet (külföldön természetesen) küzd a nagyüzemi körülmények normalizálásáért.

Ilyen szervezetek oldalain olvasgathatsz, (google úgyis ajánl többet), illetve petíciók aláírásával lehet segíteni innen a fotelből (pl. care2care, peta.org, stb.), mert arrafelé többnyire így megy, hogy probléma esetén bárki összedobhat egy petíciót (ha elkezded, gugli úgyis ajánl többet)

A kutya macska egyébként ragadozó. Van már vegetáriánius kutya-macska kaja vegetáriánus gazdik kedvéért. Ez azonban a felelőtlen idiotizmus csúcsa hiszen a húsnélküli táplálkozás ezen állatok végzetes megbetegedését okozhatja. Nem a kutyámnak, macskámnak kell tennie egy jobb világért, nem ők ß@szták el...

2019. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok. Csak sokan hirdetik magukat, hogy "minden állat élete számít", meg mentik a haszontalan kóbor állatokat, mert mekkora értéke van az életének. Én nagy hülyeségnek tartom cukiságban mérni egy állat értékét. Az ilyen emberek miatt pusztul az élővilág
2019. jún. 25. 17:06
 14/30 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, amit írsz.

Azt szűröm le belőle, lehet, hogy én tévedek, hogy nem annyira szereted a kutyákat/macskákat, vagy az állatokat általában, nem is biztos, hogy gazdi vagy, csak foglalkoztat a kérdés.

Én boldog macska gazdi vagyok. Azt tudom mondani, hogy én felnőttként lettem gazdi (láttam korábban is állatokat közelről azért), és csak azt bánom, hogy nem korábban. Egyébként meg azóta nekem is az érzékenységem az állatok felé fordult. Hát lehet, hogy te úgy látod, hogy egy kóbor állat koszos, csúnya, vagy ilyesmi. Vittem már fel télen átfagyott kutyát a lakásba, már a havat ette az utcán, annyira kivolt. Szóval elég hálás volt a melegért, a vízért, élelemért, és gazdija is lett, stb.

Most ezt nem kötelező minden embernek átéreznie, csak ha nem szereti legalább ne bántaná őket. És ezt nem rád értem, hanem arra a sok rettenetre, ami történik manapság. Nem terád gondolok, ne értsd félre. Kinyitod a facebookot egy állatvédelmi oldalon, és teljesen kiakadsz.

A dolog és a kérdésed másik oldala, hogy hány olyan állatvédő van, aki csak a pénzért csinálja... Nem akarok ebbe most belemenni, de hidd el, hogy nem csak cukiság van a földön, hanem pénz is, és ez így elég mocskos dolog. Ilyen is van. Ugyanúgy vannak itt is tisztességtelen emberek, mint az életben máshol. Hát reménykedem, hogy ezek száma azért kevesebb.

Természetesen ott vannak azok, akik azért csinálják, mert szeretik, segíteni akarnak, szabadidejükben, sokan pedig civilként, saját pénzükből, a nehézségek ellenére.

Hát, amikor meg felkerül egy fotó a facebookra, satöbbi, a legtöbb embernek csak annyi lehetősége van, hogy kifejezi a tetszését ("cuki"), mert egyszerűen nem tudják befogadni, vagy nincs pénzük utalni, hiába szeretnének segíteni. Ennyi.

Azzal pedig, hogy van a facebook, sokkal nagyobb nyilvánossága van az állatvédelemnek.

2019. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, te vegán vagy?
2019. jún. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy valaki menti őket, mert szereti azt az állatot, de miért kell magasabbra emelni a többi állatnál? Miért fontosabb egy macska mint a kajákába darált csirkék? Ja igen, mert cukibb. És ilyen alapon nem zavar senkit, hogy védett állatokat vadásznak le tucatjával, mert azok az állatok nem cukik. Nekem is van 2 kutyám és 1 macskám, de sosem engedtem, hogy állatot öljenek, pláne nem értékes állatot. Én tudom, hogy a kutya és a macska értéktelen, mert csak kárt okoznak, vagy semmit, de jót (az állatvilágban) nem. És hát gondolkodjunk. A macskának nincs természetvédelmi értéke, a tyúknak sincs. Miért ér többet egy macska? Miért felháborító, ha valaki megöl egy macskát, és az miért nem, ha bármi mást. Nagyon sok állatom van, de nem érzem azt, hogy többet érne mint bármi más. Számomra tényleg ugyanannyit ér egy élet. Most nem azt mondom, hogy senki se egyen húst, meg ilyenek, de nem értem, hogy miért gondolják, hogy magasabbrendűek ezek az állatok, és a törvények is miért védik őket. Nem vagyok vegán
2019. jún. 27. 11:44
 17/30 anonim ***** válasza:
"És ilyen alapon nem zavar senkit, hogy védett állatokat vadásznak le tucatjával" - Dehogynem zavar, és harcolunk is ellene - ki mennyit tud tenni, én nem tudok odautazni Japánba, hogy meggátoljam őket a bálnavadászatban. Sem pénzem, sem időm, sem befolyásom nincs annyi.
2019. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Egyébként a baromfi nem védett állat. Más kérdés, hogy a nagyüzemi telepekkel természetesen foglalkozni kell.
2019. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom, nem védett állat, háziasított állat, annyi van belőle amennyit akarunk, úgy mint a macskából vagy kutyából. És ha valakinek azt mondod, hogy bent kéne tartani a macskát, akkor elkezd pampogni, hogy hát nem, mert a macska szabad állat bla bla..... És ugye a macskát meg kutyát nem lehet megölni, bár senki sem tudja, hogy miért...
2019. jún. 27. 14:41
 20/30 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen dolog hogy "eszmei érték" vagy te minden gazellát megsiratsz amit megevett egy oroszlán?

Amit szeretsz közelebb áll hozzád.

Szívem szerint bármilyen állat KÍNZÁSA zavar, ha a kínaiak gyors és humánus módon ölnék meg a kutyákat egy büdös szavam nem lenne, az ő dolguk, a perui tengerimalac evés ellen se tüntet senki, a bajom az velük hogy halálra kínozzák őket, ami a haszonállat iparban is ugyanannyira zavar.

2019. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!