Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szeretnék kutyát és ennek feltétele is volt,hogy ne legyen 3-asom,nem is lett,tehát lehet kutyám. Viszont: Lakásban lakunk és ötödiken,nincs lift,a kutyát pedig csak nekem kéne levinnem mindig.Régen házban laktunk,ott volt macskám,és tök szerettem,de ott mindig is akartam egy kutyát,viszont nem lehetett mert túl kicsi voltam. Nemrég gondolkodtam,hogy mi van ha inkább macskám lenne,mert őt nem kell napi 4x levinni,hanem csak 1x kb. Ráadásul kevesebb gonddal is jár. Szerintetek?

2019. júl. 29. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A macskát nem kell levinni csak a végterméket.
2019. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyiket se, mert neked egyik állattal sincs kedved foglalkozni, ha azt méregeted, melyikkel van kevesebb gond, melyik vesz el tőled kevesebb időt és figyelmet. Egy kutyatulajdonosnak a kutyasétáltatás nem teher, hiszen az is része a kutyával való foglalkozásnak. És ha már a sétáltatáshoz sincs kedved, akkor hogyan foglalkoznál a kutyával vagy a macskával, az etetésükkel, a gondozásukkal, vagy ha állatorvoshoz kell őket vinni. Vegyél inkább plüss vagy porcelán állatot, azzal van a legkevesebb gond.
2019. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
#2 véleményét osztom. Ha már most nincs kedved foglalkozni vele akkor minek az neked?
2019. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A macskàkkal valóban kevesebb a teendő. De úgy nagyjából 15-20 évre szóló felelősség.. Addig minden egyes nap kutya kötelességed etetni, itatni, takarítani, játszani vele, ha kell orvoshoz vinni stb.

Nem vagyok benne biztos, hogy kell neked most még egy ekkora felelősség.

2019. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Ne ez alapján válassz.

Melyiket szeretnéd igazán?

Igazán= ha kell napi 6x leviszed, esőben, hóban trutyiban, gondját viseled, eteted, itatod, foglalkozol vele, állatorvoshoz viszed, játszol vele, stb

2019. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Félreértitek :) nem a sétával meg a gondozással van a baj. Ti el se tudjátok képzelni mennyire szeretnék sétálni egy kutyával/macskával órákat, és játszani velük. Nem ez a baj. Az a baj hogy magasan lakok egy lakásban, tehát kert sincs ahova ki tudom engedni pl. a kutyát. Ráadásul ti napi 4x-5x szívesen cipelnétek fel-le az 5ről egy 10 kg-os kutyát? Ezért kérdeztem hogy kutya vagy macska? Nem olyan válaszra gondoltam hogy egyik se, hanem légyszíves írjatok egyet, de az megindokolva. :)

És most meg lehet sértődni hogy milyen kis hülyegyerek vagyok.

2019. júl. 29. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

:D a 80 éves nagyanyám a 4.-ről cipelte le és fel a 15 kilós kutyát napi 4x, amikor a kutyának fájt a lába. :D


Igen, a macskával valóban "kevesebb gond" van, ha mindenképp ez alapján akarsz választani.

2019. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem ez alapján választok,szerintem egyébként a sétát leszámítva mindkettővel ugyanannyi a "gond".
2019. júl. 29. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Ha egy 40 kilós kutyát kellene 4x lecipelni a tizedikről azt mondom oké...de egy kis 10 kilós kutyát ha kell 10x is leviszem neked nő létemre. Hiába magyarázkodsz szerintem ne legyen kutyád. Sokkal többet kell vele foglalkozni, mint egy macskával. Cicával is lehet sétálni egyébként. Főleg ha tanuló vagy később ki tudja merre visz az élet és meddig fogod tudni gondját viselni a kutyának. Évenként oltani, karmait vágni, fülét tisztítani, minden séta után tappancsot tisztítani, naponta etetni, naponta többször cserélni a vizet, naponta tanulás/suli mellett sétálni vinni, mert ha nem fárad le lehet rágni fog majd neked. Lehet eleinte nem is lesz szobatiszta....stb. jó lenne kutyasuliba vinni ha normálisan akarsz vele majd sétálni. Stb....rengeteg "nyűg".

Míg egy macskával játszol mikor épp kedved van, azt kb ennyi. Legtöbb macska amúgy sem szereti ha állandóan dögönyözve van. Figyelsz rá hogy ne másszon fel az asztalra ahol esztek meg az ablakokra rácsot tesztek, hogy ne essen ki. Bukó ablakon is kitud szökni. Almot kell cserélni...stb.. Kb ennyi egy macska igénye.

2019. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem, miért kell egy kutyát az emeletről le-fel cipelni. Hát van neki lába. Ha nem tacskót vagy más gerincproblémás fajtát veszel, ugyanúgy fel meg lemegy a lépcsőn, mint Te. De ugyanúgy beszáll a liftbe is. Én a 9-ik emeleten laktam egy skót juhásszal.

Amúgy a macskát javaslom neked én is. Elsőre elég lesz, ha arról gondoskodni tudsz.

2019. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!