Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szelektíven...

Hogyan lehet szelektíven macskát csapdázni?

Figyelt kérdés
Élvefogó csapdáim vannak, és gyakran nem csak macskák, hanem menyétek, nyestek is belemennek. Mi az, amig csak a macska szeret?

#állat #macska #dúvad csapda
2019. aug. 22. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mieink imádják a főtt krumplit.


Nem tudom, hogy a menyét/nyest megkóstolná-e, vagy a macska bemenne-e érte (lehet azok a macskák nem olyan dilisek mint a mieink)


Gyenge tipp, de csak ez jut eszembe


Esetleg ha valahogy tudsz rá operálni egy kis lyukat, amin a menyét/nyest ki tud evickélni, de a macska nem, az lehet hatásosabb. Ha nem fiatal, kicsi macskát akarsz nyakon csípni, persze.

2019. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tenném ki ezeket a csapdákat, hogy magasan legyenek, mászni ne lehessen, csak ugrani.


Ha jól tudom, a menyét/nyest mászik, nem ugrik, a macska viszont remek ugró.


Akár egyre magasabb ládákból lehetne nem összefüggő lépcsőt csinálni.


Miért fogod meg a macskákat?

2019. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez az ugrós dolog nagyon jó ötlet.

Amúgy azért mert sok a környéken a gazdátlan macska, és levadásznak minden madarat, vakondot stb.. és a háziállataim sincsenek biztonságban. Ezért becsapdázom, és átadom őket illetékesnek

2019. aug. 22. 14:25
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Én még ilyet nem hallottam, hogy a vakondot levadássza a macsek, az ugyanis nem igen megy ki a földfelszínre. Olyat meg végképp nem, hogy egy településen vérszomjas macskák veszélyeztetnek háziállatokat.
2019. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetékesnek? Ki ilyenkor az illetékes?
2019. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már egy macskát a szomszéd csibéjével a szájában elsuhanni a ház előtt.


A miénket sose bántotta egy sem, mert jól el vannak zárva, vigyázunk rájuk.

2019. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Papagájaim vannak kinti röpdékben, volt olyan, hogy a papagáj nyakát törte, mert megijesztette a macska. És nem egy 2 ezer forintos papagájról van szó... De egyébként igen, simán levadássza a macska a vakondot, néha még a kutya is
2019. aug. 22. 15:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk kacsákat, nagyobbacska tyúkokat vadásznak le, sajnos egyszer kint hagytuk a tengerimalacunkat legelni a füvön, amíg bementünk vízért, 10 perc múlva sehol sem volt.


Amúgy nagyon jó ötlet, ha nem öldöklöd le őket, csak leadod menhelyen, de tapétázd ki, hogy az öreg nénik tudják, különben megnyomorulnak az utolsó éveikre.

2019. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskabiztos kerítés kellene
2019. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként még megpróbálhatod a macskamentét is, szerintem más állatokra nem hat, ellenben vonzza a macskákat, mint a mágnes
2019. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!