Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy jobban...

Miért van az, hogy jobban sajnálom ha állatokkal történik valami filmekben, mint emberekkel?

Figyelt kérdés

A Sopranos-t néztem ma, ahol egy családnak ellopják a vadi új Mercedes terepjáróját, de egy kutya benne marad: kiengedik a rablók, de elszalad messzire


Egész este szegény kutya járt az eszemben hogy vajon vissza talál-e hozzájuk, vagy mi lesz vele


Ugyanígy a Fargo sorozatban is, amikor a King nevű kutyát megöli Lorne Malvo, hogy a gazdája Milos Stavros egy korrupt vállalkozó, de szegény kutya akkor se érdemelte meg, hogy így végezzenek vele



2019. aug. 28. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Mert a filmek erre vannak kihegyezve. A csúnya gonosz ember miatt bajba kerül szegény szerencsétlen állat. Természetesen a való életben is ez történik, de a filmek még ki is emelik a kontrasztot.
2019. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Én is így vagyok ezzel, és biztos még sokan, mert ha megfigyeled a hollywoodi filmeket, sokban emberek sokasága hal meg pl. egy tömegszerencsétlenségben, de ha szerepel a filmen egy kutya is, annak okvetlenül meg kell menekülnie, különben a nézők rosszul fogadják a filmet (Lásd pl. Daylight (Alagút a halálba) vagy Dante's Peak (Dante pokla) és még sorolhatnám. Nem tudom, miért van így, talán mert az állatokat kiszolgáltattobbaknak, védtelenebbeknek látják a nézők, mint az embereket. Ugyanígy pl. egy gyerekhalált sem vesznek jónéven egy filmtől.
2019. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Mert rossz kapcsolatod van az emberekkel,nem jössz ki jól velük.Lehetnek rossz tapasztalataid velük,vagy mizantróp(embergyűlölő) vagy.Gondolom annak nem örülsz,amikor kutya( harci) öl embert,saját gazdájukat is megtámadják.Ami igaz,sokan azért tartanak háziállatot,mert nem értik meg magukat,embertársaikkal.Egyfajta menekvés,kényszerkapcsolat az állattal.
2019. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szíved jó és a lelked szép, azért. Ösztönből, mert a tudatalattidba be van kódolva, hogy az ember a legaljasabb lény, az állatok előbb a Földön voltak, tehát ez az ő világuk, és természetesen ők nem ítélkeznek vagy bántanak ok nélkül.
2019. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3

Bárcsak így lenne.Te el vagy tévedve.Az emberek legnagyobb része nem szereti a másik embert sem, konkrétan embergyűlölő, de sajnos az állatot sem, akit tart.Pedig nem kényszer a tortaevés.

2020. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!