Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állati bolha megmarad a...

Állati bolha megmarad a lakásban állat nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Belvárosi lakásban tartottam kutyát.

Sajnos 12 év után 2 hete meghalt szegény :-(.

Arra lettem figyelmes, hogy bolhák vannak a lakásban :-(.


Eddig ez nem tűnt fel, az se hogy a kutyában lett volna. Nem vakarózott vadul :-(.


Most nagyon vadul kezdenek megjelenni.


Csomót láttam, talán eddig is volt és mégis szegény kutya vérét itták és most hogy ő már nincs sajnos éhesek és vadul keresik kiből szívhatnának vért?


Kiskoromban sokat voltam tanyán kutyák között.

És a kutya bolha lehet néha ráment az emberre és még akár meg is csípte 1-2x, de mindig tovább állt, mert az ember vér nem jött be neki.


És arra is emlkszem, hogy az nagyon erősen viszketett és fájt is mikor vakartam.


Most semmi ilyen jellegű csípést nem észlelek magamon.


Elkotródnak-kihalnak-e maguktól is, ha nem lesz kajájuk?

Vagy belőlem fognak táplálkozni?


Aggódjak, vagy sem?

Köszi előre is!



2019. szept. 26. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A bolha akàr fél évig is elvegetál táplálék (vér) nélkül, puha szőnyegben pl nagyon jól meg tud bújni.
2019. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak eltűnni, megkeresik a táplálékot, és az te leszel!

Vegyél bolhaírtót. pld.: Insecticide 2000

2019. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj még hogy megmaradnak!

Nekünk egy macska hozta be a lakásba, a macska lelépett, a bolhák maradtak. A hosszú szálas puha szönyegben bújtak meg, katasztrófa volt. Mi írtókat hívtunk, nem akartak meghalni az istennek se itthoni módszerekkel.

2019. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem a kutyusod miatt.


Nem volt védve bolha ellen? Nyakörv, csepp, bármi?

A cipődön/ruhádon is beviheted egyébként a bolhát vagy a petét, ha találnak egy bolyhos, állatszőrre hajazó szőnyeget, az nekik egy mediterrán nyaralás.

Nem értek hozzá milyet, de valamilyen rovarirtót mindenképp szerezz.

2019. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos előfordulhat ilyen. Lehet kapni olyan spray-ket, amikkel az állat környezetét lehet kezelni, jelen esetben a lakást. Insecticide 2000, Beaphar stb. Ezek hatékonyak, de a kezelést legalább egyszer meg is kell majd ismételni, mert e legtöbb szer nem pusztítja el az összes fejlődési szakaszt. (Pl. kiirtod a kifejlett bolhákat, ok, de életben maradhatnak peték, amik később ki tudnak kelni.)

Részvétem a kutyusod miatt!

2019. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétnyílvánítást :-(...nagyon szomorú ez nekem. De a kutyák és gazdik sorsa...12 boldogan eltöltött év után jár hozzá a vége is :-(.


Volt nyakörve minden ellen.


Vigyáztunk egy kis macsekra és egy másik kutyára (ő is nagy szerelmem volt és ő is meghalt sajnos enyémmel egy időben :-(...


Hú, totál nem hangzik jól amiket mondtok :-(...



Tombolnak...a fűrdővizembe belefulladt kettő...észrevehetően ugrálnak össze-vissza.

Megöltem vagy 4-5-t.


Jó, akkor veszek valami sprét.

De hova fújjam?

Az 50nm lakás egész padlójára?


Nincs szőnyegem egyáltalán...

Max az ágy, ami texiles és meghalt kutyám fekhelye még megvan.

2019. szept. 26. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész lakást fújd be, különösen sarkok, repedések, kutya holmijának környéke.

Az insecticide 2000 tényleg jó, teljesen szagtalan, a te egészségedre nem ártalmas.

2019. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Már be is szereztem.

Armageddont hírdetek nekik!

2019. szept. 26. 15:40
 9/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam adok egy kis feedbacket mi történt.

Legalább 2 hétig, ha nem tovább szenvedtem ezekkel a görényekkel.


Insecticid-ből vagy 4-5 flakonnal fújtam. Plusz Protect-et is használtam.


Plusz végül hívtam írtót is, de nekem tök úgy tűnt hogy semmi haszna nem volt annak az írtásnak.


Mindig befújtam, úgy tűnt megdöglöttek.

Megnyugodtam.


Majd random megláttam olyan, ami még ÉLT!!!!!!!! Ugráltót.


Már, mint egy paranoiás néztem a padlón a pici fekete foltokat, hogy mozog-e...és volt, hogy nem...de basszus volt hogy IGEN :-(.


2-3 hétig gyakorlatilag vegyszerben éltem aludtam.

Ultra kínos. Ráadásul szerintem ezek a parasztok jöttek velem. Láttam pl ahogy az állat patikában leugrott rólam egy.


RÉMÁLOM.


Majd, állatorvos barátnőmmel egyezteteve bevásároltam 25ezer fotint értékben 5liter vegyszert meg még 2 másik szert.


Megvettem. Megérkezett cucc. Egy vagyonért.

Erre innentől 1db élő bolhát se láttam.

HÁLA A JÓSÁGOK ÉGNEK:


AZT HITTEM SOSE LESZ VÉGE ennek a RÉMÁLOMNAK.

Szóval bíztatásul azt tudom mondani, kitartást...idő, de végül le lehet őket győzni. Azt hiszem hiába éli túl pár...a ciklus végül megszakad. Csak szerintem bőven nem igaz, hogy 1 flakon bármi is elég, vagy 2...sokszor kell fúlni!

Kitartást az érintetteknek!

2019. dec. 4. 20:18
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező, megtudhatom azt, hogy miket vettél, amik beváltak? Nálunk 2x voltak írtani és még így is látok 1-1 bolhát. Pedig vegyszerben úszik a lakás, az ágyban nem lehetett aludni, mert az is úszott a permetben. Már "csak" 1-1 tűnik fel elvétve, de végleg le akarok számolni a dologgal. Elvileg jár garanciális írtás, de nincs hozzá kedvem, hogy megint felforgassák a lakást.
2020. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!