Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinyerné ezen...

Szerintetek kinyerné ezen állatok kolosszális küzdelmét?

Figyelt kérdés

Képzeljünk egy egy földöntúli szituációt, ahol territóriumi háború indul négy vérben forgó szemű fél között. A levegő tele van gyűlölettel, bosszúval, és halállal. Négy állat néz egymással szembe, az adrenalin szintjük az egekben. Egyikük se menekül el, hanem szembenéz a vésszel. Ez a négy fél egy varangyos béka, egy közönséges gyík, egy pár napos kiscsibe, és egy egér. A dühszintjük az egekben, és mindenki mindenki ellen van, afféle battle royale stílusban. Ki nyerné meg e világok harcát?



(ui.: oké, tudom, hogy négyen négyféle mennének a francba csata helyett inkább, de most a kérdés kedvéért képzeljük el hogy tényleg össze kell bunyózniuk :D)



2019. szept. 27. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eger a legeselyesebb, esetleg a gyik. De szituacio fuggo.
2019. szept. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én is az egérre tippelnék. A békának elég szegényes a harci fegyvertára, nyelvcsapkodáson kívül semmit nem tudna csinálni, max megpróbálná egyben bekapni az ellenfeleket, ami nem jönne össze. A naposcsibe a csőrével tudna koppintani, de elég instabil lábakon áll még, nem fejlődött ki a koordinációja, így akár az egér, akár a gyík elharapná a lábát, a pipi meg összedőlne. Tehát a bossfight-ot a gyík és az egér vívná, de az egér nagyobbat harap, így végül valószínűleg ő győzne.
2019. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hőmérséklet függő is, de azért az egérnek komoly előnye, hogy kifejlett fogazata van.
2019. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani mert a békának nincs foga, de a testméretéhez képest elég erős a szájszorítása, tehát el tudom képzelni, ahogy mondjuk bekapja a gyík vagy az egér fejét, és addig szorítja míg az meg nem fullad. De valószínűleg ez soha nem fog kiderülni, mint ahogy a kérdező is írta, mert egyik fél se akarna belebonyolódni ilyen harcba.
2019. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyík, vagy az egér. Attól függ mekkora az egér. Magyarországon a legnagyobb gyíkfaj 40 - cm hosszúra nő. Ez a zöld gyík, a wikipédia szerint: "Ragadozó állat, elsősorban ízeltlábúakkal táplálkozik, de adott esetben kisebb madárfiókákat és kisebb rágcsálókat is elejt."


[link]


Így nem tudom biztosra mondani, hogy melyik nyerne, valószínűleg mindkettőnek meg lenne az esélye.

2019. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem becsülném alá a varangyot!

Gondoljunk csak az ausztráliai óriás varangyra, ami nagyjából egészben le tudna nyelni egy naposcsibét!


És a másik kettő, egy gyík meg egy egér mit tudna vele csinálni?

Az egérnek hiába van foga, mit kezd a pár milliméteres fogával, megharapdálja a varangy bőrét? Akkorát se tud harapni, hogy a varangy megsértődjön.

Mire komolyabb sebeket ejtene rajta, addigra megmérgezné a varangy bőrmirigyeinek a védekező mérge, ami egy egér tömegű állattal könnyen végez, még egy kis testű kutya is életveszélyes állapotba kerülhet miatta!


A gyík érdekes kérdés, rengeteg féle van, melyik a közönséges? Mondjuk egy szakállas agáma méretű meg tudná ölni az egeret meg a csibét, még ha megenni nem is tudná őket.

De a varangy nála is kakukktojás, mert nem tudja szétmarcangolni, és hiába próbálna nagyobbat beleharapni, a varangy felfújja magát, mint ha egy kikezdhetetlen gumilabdával tömnénk tele a száját, hamar rájönne, hogy csak kiköpni tudja, és nem tud vele mit kezdeni.


Egy kisebb gyíkot egy sima varangy nem tudna megenni, de egy kis gyíkot egy említett óriásvarangy egyben lenyel!

2019. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jó kis fejtegetéseket olvastam, mindegyikre ment a pipa! Külön öröm hogy komolyan vettétek a kérdést, és nem lett lehurrogva hogy ez egy baromság :)
2019. szept. 27. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:
6 os. Közönségesebb varangyokról beszéltünk, nem a lehető legnagyobbról. Ennyi erővel, akkor a komodói varánusz megesz mindenkit.
2019. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Oké, de láttam már természetfilmben ahogy elég nagy vízisikló vadászik sima varangyra, (nagyobb sikló mint egy "közönséges" gyík, amennyiben az a gyík mondjuk egy hazai zöld gyík)

és azt se tudta megenni, mert úgy felfújta magát a varangy, hogy képtelen volt lenyelni a sikló.

2019. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!