Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai Magyarország...

Szerintetek a mai Magyarországon mennyire elterjedt a veszettség?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a lakott területekre,kertvárosok stb (tehát nem erdő közelében). Itt ahol élek elég gyakran tesznek ki közösségi oldalra,beteg állatokat akik lábra se bírnak állni. Most pl egy macska ami ugye 99%,hogy nincs oltva. Azért elgondolkodtam,hogy tényleg mindig csak mérgezés e az ok...
2019. okt. 8. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl kőbányán vannak veszett rókák. De háziállatoknál azért nem fordul elő. Csak ugye a kóbor macskák..
2019. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez populáció- és fajfüggő.


Denevérek igen nagy százaléka veszett, a rókáké változó, a kutyáké gyakorlatilag nulla. Annyiban van alapja a félelmeiteknek, hogy Mo-n a legutóbbi veszettség miatti emberi halálesetet macska okozta. Ez még a 90-es években történt.

2019. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát ez biztató :(
2019. okt. 8. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont azt az esetet hallottam meg kiskoromban, azonkivul egyaltalan nem. Ugye az habzo szajjal jar meg szelidseggel. Amugy nem surun talalni mifelenk rokat pl, kertvarosi reszek..
2019. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Denever van boven, de valahogy nem terjesztik szerencsere.
2019. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Remélem a macskák oltását is kötelezővé teszik,bár sok a kóbor...
2019. okt. 8. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kutyáknál is hiába kötelező, ha a gazdik hatalmas része kibújik alóla. Ismerek falun dolgozó állatorvost, ő az egyetlen doki 3 falura. Mondott már számokat, hogy évente hány kutyát és macskát olt veszettségre.

Persze biztos van, aki elviszi városba oltani, de szerintem javarészt egyszerűen nem oltatják, úgysincs következménye.

Nálunk valóban a denevérek lehetetnek leginkább illetve rókák az erdős részeken.

Szerintem eléggé vissza van szorulva, de pont ezért kéne nyomatni az oltást, hogy így is maradjon.

2019. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Tényleg nem szabad hagyni és oltani kell.
2019. okt. 8. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nincs veszettség az országban. Épp ezért fontos az oltás és a vakcinázás, hogy ne is legyen.
2019. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne,hogy nem lesz a jövőben sem. Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!