Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Betegek az oriascsigaim vagy...

Betegek az oriascsigaim vagy haldokolnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néhány napja kaptam két afrikai oriascsigat, mèg nem érkezett meg a terrarium amit rendeltem és egy átlátszó vodorben vannak szúnyogháló van a tetején. Spriccelem őket naponta egyszer, kaptak enni salátát és paprikát, jól megmostam de lehet mérgezést kaptak. Ma reggel mindketten egy kavicson kinyulva feküdtek, óvatosan megzuhanyoztattam őket akkor felelemkultek és maszkaltak minden oké volt. Visszatettem őket, raktam be salátát vizesen és most este ahogy hazajöttem megint a kabicson vannak kinyulva. Tehát racuppanva teljes testtel kibujva a hazbol és csak a csapjukat húzzák be. Olvastam hogyha teli almot alszanak akkor bebujnak a házba és elassak magukat, ok meg a föld felett a kavicson kinyulva fekszenek. Mérgezést kaptak volna? Vagy meleguk van? Vagy fáznak? Kétségbe vagyok esve segíteni akarok rajtuk mert erről sehol nem írnak semmit! Szepiat mem kaptak 2 napja mert még nem érkezett meg az új adag, ez lehet a baj?

Minden választ köszönök és bocsi h hosszú lett, nagyon kivagyok, nem akarom h elpusztuljanak.



#óriáscsiga #afrikai óriáscsiga #achát csiga #alvó csiga #csiga mérgezése #csigabetegség #csiga téli álom
2019. okt. 15. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Istenem.... Mondjuk ha szúnyogháló van a vödör tetején, és nem fűtesz rájuk, akkor nyilván fáznak....
2019. okt. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sántacsiga ***** válasza:
75%
Itt bénázok a válasszal. Ha baj volna csak az alomra tudok gondolni. Vigyázz a tőzeg NEM jó! Virágföld is megteszi, de a tőzegmoha/növény!/ a legjobb. Kókuszrost is jó. A paprikát furcsállom, az enyémek kígyó uborkát szerettek. Virágcserépben aludtak, ott lehet hogy nem húzozkodtak teljesen össze.Drukkolok Üdvözlettel Sántacsiga
2019. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Facen találsz achat csigás csopit, oda lépj be szerintem. Ha fázna, akkor elbújna a föld alá és befedné magát. Véletlen nem immaculata csiguk? Nálam azok csinálták, hogy félig kinyúlva maradtak és behúzott szemmel nézegettek csomó ideig.
2019. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


A Facebookon a csigás csoportokon kívül érdemes az alábbi linkeken is olvasni a tartásukról. Lejjebb pedig küldök hüllőkkel foglalkozó állatorvosok linkjeit is:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!