Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ti eleget foglalko...

Szerintetek ti eleget foglalkoztok a háziállataitokkal? Boldogok?

Figyelt kérdés

Tudom, fura kérdés, de néha eltöprengek, mikor kedvetlennek vagy hisztisnek látom a macskám, ha éppen este én már aludnék/reggel indulnék, mikor neki játékhoz jön meg a kedve. Neha csak annyit akar, hogy vele legyek... De hogy miért a sötét konyhában, azt nem tudom.

Megadok neki mindent szerintem, mégis néha rossz gazdinak érzem magam.


Mikor hozzám került (korábban kellett elhoznom), máris magára hagytam egy éjszakára.

Nagyon éber alvó, minden moccanásra felébred (mellettem szokott aludni esténként pár órát), mintha nem érezné magát biztonságban egy mély alváshoz.

Mikor a konyhában nyávog kegyetlenül, én meg annyi erőt sem érzek, hogy kimenjek hozzá, vagy épp csak annyit, hogy jól leszidjam és bekergessem a szobába, utána mindig rosszul érzem magam.



Mielőtt jönne pár megmondó ember, hogy mekkora rinyagép vagyok, nem a gyerekem stb., hát tudom, sosem mondom, hogy ő a babám, de azért az én felelősségem,nem?



2019. okt. 20. 22:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Felnőtt cica már, kb 4 hónaposan került hozzám utcáról. Egy két egészségügyi baja van sajnos.
2019. okt. 20. 22:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves ragdollom van. Az ápolásával napi szinten foglalkozom, a szőrét nehéz karban tartani, ezért azt állandóan fésülni kell, tisztítom az edényeit, hetente körömvágás stb. Hosszabb játékra nincs mindig idő, de van egy-két kedvence, amit minden nap csinálunk. pl. fogócska: beszaladok egyik szobából a másikba és elbújok, ő fut utánam és amikor megtalál megbök a mancsával és elszalad, de közben nézi követem-e :) és ezt megcsináljuk 3-4x Illetve a "bikaviadalt" szereti még: az ágy lábánál várakozik, én felemelem a takarót a magasba és ő pedig beugrik alá és körbe-körbe szaladgál az ágyon, amíg be nem borítja a takaró. Amikor megint felemelem akkor lefut az ágyról és újból várakozó állásba lendül. Ezt is meg lehet vele csinálni egy jópárszor mire megunja. Meg vannak mászókái, játékai. Persze azt várná, hogy én meg a férjem foglalkozzunk vele. Ha figyelmet akar nagyon kis szemtelen tud lenni, direkt beül a monitor elé, meg kitúrja a kezem alól a billentyűzetet és a helyére fekszik, ha teszek-veszek valahol, ruhát hajtogatok pl. akkor beleharap a lábamba aztán gyorsan elfut (általában a hálószobába mert azt hiszi akkor bikaviadalozunk) közben nézi követem-e meg ugrabugrál, hátha megyek utána. :S Illetve, amikor elmegyünk otthonról, akkor órákig nyávog az ajtóban és többször előfordult, hogy az ajtó mellett aludt el, hogy rögtön lássa amikor hazaérünk.

Szerintem valamennyire biztosan boldog, az udvarra vert, oltatlan macskáknál biztosan boldogabb, de tény, hogy sokat unatkozik is.


Szerintem, ha nem tudsz vele eleget játszani, akkor keress neki olyan játékokat, amivel egyedül is el tud lenni. Ami magától gurul, vagy vannak ilyen ügyességi-logikai macskajátékok is, trükkös labdák, amibe jutalomfalatokat teszel és a macska ügyességén és leleményességén múlik, hogy képes-e kiszedni belőle.


[link]


[link]


Amiatt ne érezd magad rosszul, hogy nem alszik mélyen. A macskák ragadozók is és zsákmányállatok is, ezért nem alszanak mélyen. Még olyankor is fél füllel a prédák neszezését hallgatják vagy pedig azt figyelik, hogy nincs-e támadó a közelben, amikor alszanak. Ezt persze nem tudatosan teszik, hanem ösztönösen :) Nem azért van, mert nem érzi magát biztonságban, vagy nem tud ellazulni, hanem mert evolúciósan így alakult ki náluk, így volt a legoptimálisabb. Valószínűleg azok a cicák, akik mélyen aludtak elszalasztották a zsákmányt vagy áldozatul estek egy nagyobb ragadozónak és így kipusztultak, velük együtt pedig azok a gének is, amik a mély alvást segítik elő.

2019. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mentett kutyám van és nimfapapagájaim. A madarak jól elvannak együtt, van csicsergés, vakarászás, mászkálás, van helyük, nem egy miniatűr kalitkában unatkoznak. A kutyám mentett kutya, folyton vigyorog. Szerintem jól érzik itt magukat.
2019. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm a jó szavakat, elég ritka ezen a helyen :)

Igyekszem játszani vele, de néha otthagyom, hogy "fuu már itt ülök a játékát húzgálva előtte vagy 30perce",de az órát megnézve meg alig 10perc.

Van már egy "ritmusa" a napoknak, ő is hozzászokott, de van (ritkán) hogy ittmarad másfél napra egyedül.

Most itthon vagyok, egész délelőtt a másik szobában alszik, rombol (van neki pár interaktív játéka, de ő inkább az embert az igényli), aztán vannak olyan napok, mikor bágyatagon sétálgat a lakásban, sír, de nem akar se játszani, se bújni...

Az alvás részt köszönöm, egy kicsit megnyugtatott.


#3

Örülök :)

2019. okt. 21. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A sok Cicám közül a mentettek a "legpofátlanabbak", néha komolyan pofozzák a nyugisabbakat, vagy éppen akkor és most játszana valem is, amikor hulla vagyok. Vagy csak éppen éjjel éhes lesz valamelyik, mert telihold van, vagy jön a hideg idő, de kaja már elfogyott. Van bizony, amikor nem kelek fel, és nem szórakoztatom éppen őket. De mindig minőségi kaja van, játékok mindenhol, ha pedig bármi gond látszik, megyünk dokihoz, és nagyon szeretve vannak. Ettől még boldogak, mert nem mindig csak az van, amit ők szeretnének. Mint a gyerekek. 😊
2020. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!