Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért adnak csokit páran a...

Miért adnak csokit páran a házikedvencüknek?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy megy a vita azon, hogy melyik fajta állatnak mennyi csokitól lesz baja, vagy egyáltalán lesz-e baja.

Én egy dolgot nem értek igazából: tulajdonképpen miért merül fel valakiben, hogy csokit kellene adnia a kutyának / macskának / görénynek / stb ??

Mármint... káros vagy sem, de ezeknek az állatoknak a világon semmi szüksége csokoládéra, szóval nem értem, mi értelme kockáztatni.

Miért adnak nekik egyáltalán bármennyi csokit? Mire jó?


2019. nov. 4. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az oktatás nevelés többnyire nem tanítja a helyes hasznos dolgokat , szolgát buta állampolgárokat gyárt . Otthon családban a szokások korlatolt szemlélet tudatlanság miatt .
2019. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ostobák. Erre nincs más magyarázat.
2019. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Én szoktam... Ízlik neki hadd egye, de nem mindegyik eszi meg.
2019. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak tetszik, hogy megeszik a csokit/süteményt/chipseket. Mert milyen jó pofa, hogy megeszegeti. 1 hétig nem voltam itthon és a patkányom így lett beteg, pedig megmondtam nekik, hogy nem szabad. Utána persze megijedtek, mikor szegény fetrengett, meg vihettem orvoshoz. Sokan addig nem tanulnak belőle, amíg nem lesz baj.
2019. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De ezt nem értem, nyilván ízlik sok állatnak, de ettől még miért kellene etetni velük?

Mármint... van egy csomó dolog ami pl. az ember számára mérgező, pedig finom lenne az íze, akkor miért enném meg? Van millió más dolog, ami szintén finom és tutira nem lesz bajom tőle.

Az egyik kutyánk imádja a kakit megenni, akkor adjak neki kakit mert ízlik neki?

Nekem ez olyan fura indoklás...

2019. nov. 4. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Sokan úgy vannak az állattal, mint a #3-as tyúkeszű, hogy minden szart megeszik az állat, de nem baj, "jóvanazúgy".
2019. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyik kutyánk megeszi a kakijat. Azt is hagyom, legalább feltakarit maga után.
2019. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan emberlént kezelik az állataikat. Ezért adnak nekik csokit, mert ha az ember szereti, akkor az állatnak is örömet okoz szerintük.
2019. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is feltettem már a páromnak. Meg a popcorn és a chips .. közben meg majdnem megfullad tőle, meg feltapad a szájpadlására .. az utolsó válaszolóval értek egyet, emberként kezelik és ez szerintem nem egészséges.
2019. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy vannak vele mint a "szereti miért ne adjak" válaszoló illetve ennéll is jobb a "ha ártana neki nem enné meg" úgy érzem nekik nem esett le a patkányméreg koncepciója hogy finom =/= jót tesz.

Van egy csomó állatoknak készült nasi én azt adom és nem kell félnem hogy olyan dolgot adok ami ártalmas, pl a patkány imádja a szőlőt csak pár szem elég hozzá hogy leálljon a veséje.

2019. nov. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!