Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tartják normálisnak, ha...

Miért tartják normálisnak, ha valaki utálja a macskákat, de a kutyákat tilos utálni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.

Neten és élőben is elég sok olyan emberrel találkoztam akik utálják a macskákat és erre büszkék is.

Mindennek elhordják őket. Haszontalan, undorító, büdös...nem szereti a gazdáját, nem kötődik senkihez, stb.

Ha valaki azt mondja egy társaságban hogy utálja a macskákat, egyetértenek vele, vagy elnevetik a dolgot.

Vagy ha pl valaki mondja, mennyire szereti a macskáját, erre egy másik felszólal hogy pedig a macskák milyen undorító, felesleges állatok... még azt tartják furcsának, hogy a macskás visszaszól/megsértődik ezen.

Bezzeg ha egy kutyásnak ugyanígy beszólnak, akkor hiszti rohamot csap le rögtön. A társaság is egyetértene vele.



Ha valaki a kutyákat utálja, azt hülyének nézik.

Valami gond lehet az illetővel, hogy nem szereti őket.

Rögtön letámadják, gonosz embernek tartják...még akkor is, ha nem mond a kutyákról olyan rosszat (mint ahogy fent írtam miket mondanak a macskákról). Ha valami traumája van, és azért fél a kutyáktól, akkor is.



2019. nov. 4. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%

"Miért tartják normálisnak, ha valaki utálja a macskákat, de a kutyákat tilos utálni?"

Senki nem tartja normálisnak, egyszerűen azért tapasztalod ezt, mert sokkal de sokkal többen szeretik a kutyákat, mint a macskákat.

Egyébként társaságfüggő.

2019. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
ez amúgy érdekes kérdés, találkoztam már ilyennel. Talán pszichológia, emberi jellemeket aggatnak az állatokra.
2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kizárólag a Jóbarátokban láttam olyat, hogy kiakadnak Chandler kutyautálata miatt. Az életben teljesen megértően fogadják, ha valaki azt mondja, hogy ő fél tőlük.
2019. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén szólva én több olyannal találkoztam, aki utálja a kutyákat, és 1-2 emberen kívül senki nem akadt fenn rajta.


(Nekem a magánvéleményem, hogy szerintem semmilyen állatot nem normális "utálni".)

2019. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha utálom a poloskákat, az normális?


Az a baj a macska/kutya utálókkal, hogy a hülye gazdik alapján általánosítanak.

2019. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar ha valaki utál valamilyen állatot mindaggid, amíg nem bántja.

Nekem kutyáim is vannak és macskáim is, mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Eleve felesleges összrhasonlítani 2 külön fajt, ezt sosem értettem. A macskákat azért szeretem, mert nem úgy viselkednek mint a kutyák, a kutyákat pedig azért, mert nem olyanok mint a macskák.

2019. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem van kutyám, és kedvelem a macskákat is, de lakásban nem fogok tartani, mert papagájaim vannak régóta (jóval azelőtt kezdtem madarazni, hogy kutyám lett), és nem bízok a macskák vadászösztönében és akrobata képességeikben. :-) Majd ha nagyobb lakásom/házam lesz, ahol teljesen el tudom szeparálni őket.

Nem zavar, ha valaki utálja bármelyiket, amíg nem általánosít butaságokat a hülye gazdik vagy néhány kellemetlen eset alapján.


Mondok egy példát, a szüleim ellenezték, amikor eldöntöttem, hogy kutyám lesz. Nem élünk együtt, magamat tartom el, szóval nem sok beleszólásuk volt, csak jeleztem nekik a döntésemet. Az egyik érvük az volt, hogy büdös lesz a lakás miatta. Ez a problémájuk onnan jön, hogy az egyik nagynénémnek volt (nemrég pusztult el) egy kutyája, akinek tényleg jellegzetesen erős kellemetlen szaga volt. Ennek ellenére nem tudtak lebeszélni, én másféle kutyákkal is találkoztam, és amúgy is úgy hoztam el kutyát (fajtamentéstől egyébként), hogy előtte találkoztam vele.

Tudod, mi volt a szüleim egyik első meglepett megjegyzése? "Ez a kutya nem is büdös." :-D Ma már haverok, vigyáznak is a kutyára, ha szükséges.

2019. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6

Dettó, nálunk 4 macsek és 3 kutya a csapat, mindegyikük más (még fajtán belül is), és mindegyik más miatt szerethető. :)

Almát a körtével.

2019. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Pedig igaza van a kérdezőnek. Olyat sokszor hallok, hogy valaki utálja a macskákat, olyat jóval kevesebbet, hogy a kutyát utálják.


Szerinem az ok: a kutya egyszerűbb. A macskának a szeretetéért meg kell dolgozni és ő nem olyan látványos, se a szeretete kimutatásában, se parancsok végrehajtásában.

2019. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos Kérdező,èn több helyen is tapasztaltam ezt a jelenséget.

Amit pedig észrevettem:

Aki a macskákra utálkozott,a kutyákat meg ajnározta legtöbbjük ilyen egoista nem is mondom ki mi volt. Csak azért pártolta a kutyákat,mert a szemében az "csak egy öleb",aki a kedvére tesz stb.


A macska meg "hálátlan,haszontalan" mert nem tesz a kedvére. Ilyen egyszerű.

Viszont az ilyen társaságokban ha megkérdezed ki hogyan tartja imádott kutyáját,ledöbbennél,mert borzasztóak a körülmények. Innen is látszik melyik ember milyen primitív.


Én a kutyákat,macskákat is szeretem,viszont kutyust egyenlőre nem engedhetek meg magamnak. :/

2019. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!