Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg az én hibám és én...

Ez tényleg az én hibám és én gondolkozom rosszul?

Figyelt kérdés

Mindig pórázon sétáltatom a kiskutyám, sose engedem el csak futtatón !

Akár hányszor le megyünk sétálni, yorki ,kinai meztelen, meg akarja támadni, vagy jobbik esetben csak haverkodni ő félős, nem szereti mellesleg még kölyök !

Az összes poráz nélkül, szabadon elengedve szegénykém mindig fárszt kap gyors fel kapom, és a gazdaja még velem ordít hogy azért megy utánunk a kutyája mert fel kapom,mondom neki fogd már meg nem veszed észre ,hogy fél ? És még a gazdájának áll feljebb ! Meg én vegyem fel ő az övét nem fogja .... Most én csinálom rosszul ,hogy szerencsétlen kutyám fel kapom ,ha jön támad a másik póráz nélkül ? Normális az ilyen gazda?


2019. nov. 10. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem szabad felvenni. Pont ezért fél mert ezzel a viselkedéssel megerősíted hogy neki félnie kell. Menj el vele kutyasuliba mert sajnos nem tudsz valami sokat a kutyusok viselkedéséről.
2019. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha támadva ront neki egy fél dekás kutyának akkor ne is haragudj ,még jó ,hogy fel kapom !

Annyira pici , és ezt látja a másik gazdája is , egykinai meztelen kétszer nagyobb nála !

2019. nov. 10. 13:37
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem is ismered fel jól mi az a támadó kutya. És nem felkapnod kéne ha nem a másik kutyát elrugdalni onnan ha tényleg támad.

Acsarogva megy oda? Mert azt nem hiszem.

Kutyasuliba mindenképp menj el vele, hogy te is megtanuld a kutyák viselkedését.

2019. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

29 éve vannak kutyáim!

Nála kisebb termetű még soha sem volt ,azért csak fel ismerem ... ne csináljuk már ezt ...nevetséges !

2019. nov. 10. 13:48
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Tilos a kiskutyát felkapni

Ez alap kutyás szabály,megerősíted benne a félelmet és a másik kutyát a támadástól nem állítod meg(de ha még nincs bajod, akkor valószínűleg a másik kutya nem támadni akart)


De szólj rá a másik gazdára hogy a póráz alap

2019. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Az hogy valaki 29 éve kutyát tart nem biztos hogy tud mindent és jól csinál mindent. Sőt mindig tanulunk újat ugyhogy ezzel nem kéne felvágni.
2019. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

EZT MOONDOM !

Kénytelen voltam fel kapni , szóltam a gazdának is ,hogy vagy fogja meg a kutyáját vagy pórázra rakja már rá !

És utána még velem ordít és forgatja a szemeit?

Normális az ilyen ?

Érdekes ...

2019. nov. 10. 14:00
 8/14 A kérdező kommentje:

Panelos környék az egész ,van kistestű és nagy is ,érdekes jönnek mennek az embere, a gyerekek,,mindenki tudja pórázon vinni , senkinek nem okoz gondot !

De ha oda rongyol és már az orrát harapja,az enyém meg ilyed nem fogom a földön hagyni !!

És az ilyennek áll feljebb ?

Kettőnk közül nem tudom ki nincs tisztában a kutyájával és annak tartásával ha elég mozgalmas környéken lakk pláne ...

2019. nov. 10. 14:08
 9/14 A kérdező kommentje:

6->

29 év után szerintem már nem tud semmi újdonságot mutatni de azért köszi !

2019. nov. 10. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd fel. Mit nem értesz ezen? Azt fogja megszokni, hogy ha jön a másik kutya, akkor felveszed. Rajtad fog csüngeni, ha idővel nem veszed fel.

Nagytestű kutyát sem kapsz a nyakadba, ha jön a másik. Ugyanúgy kell kezelni minden kutyát.

Ha közeledik felétek a másik kutya, akkor dobbants, ordíts rá, ijeszd el.

2019. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!