Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem gondját?

Hogyan viseljem gondját?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

El vagyok utazva falura...es azoknál akiknél vagyok egy vadnyuszit találtak. Haza hozták...és ideadták a kezembe. Hát abban a percben a szivem is dobbant egy nagyot...olyan édes volt,és annyira picike(kb olyan 2 hetes).

Megmarad a kicsi nyuszi? Mit adjak neki? Hogyan tartsam életben? Mit eszik? Cumizik? Adjak neki cumival tejet?

Segitsetek,légyszi!!! Olyan pici,es ártalmatlan es édes.

Köszönöm szépen.


2010. júl. 19. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A kizárólag tejjel táplálkozó időszak folyamán csak az anyán keresztül tudunk gondoskodni takarmányozásukról. Életük 23-25. napján tápanyagszükségletüknek már csak a felét teszi ki az anyatej, a másik felét szilárd takarmánnyal fedezik. A 30. napon a szilárd takarmány felvétel aránya már eléri a 70%-ot, ezért ezidőtájt már nyugodt szívvel leválaszthatjuk őket. Napi tápadagjuk 5-6 dkg. Arra azonban ügyeljünk, hogy a leválasztás után még ne nagyon változtassunk takarmányuk összetételén mert ez megviseli őket. A leválasztás utáni 2 hét amúgy is kritikus egy kisnyúl életében, hiszen már nem védik őt tovább a tápláló anyatejben lévő antitestek és saját bélflórája is igencsak szegényes. Ebben a 2 hétben tehát extra figyelmet fordítsuk táplálékuk összetételére. A takarmányukat inkább adagokban adjuk, nehogy hirtelen teleegyék magukat. A táp mellé mindenképpen adjunk magas rosttartalmú szénát, szemes takarmányokból pedig zabot vagy árpát. A magas rosttartalom normális helyzetben tudja tartani az emésztését. Rosthiányos takarmányozás esetén bélrendszerük nem tud megbirkózni a nagy mennyiségű keményítővel ami bélsárpangáshoz vezet. A pangó bélsáron elszaporodnak a patogén baktériumok, az általuk termelt toxinok pedig vérmérgezést majd elhullást eredményeznek. Miután átvészelték ezt a kritikus időszakot erőteljes növekedésnek indulnak, ilyenkor 15-17%-os nyersfehérje tartalmú tápokat etessünk velük, és mindenképpen adjunk mellé egyedenként 2-4 dkg szénát. 7 hetes korban tápfogyasztásuk már eléri a 8-10 dkg-ot.

2010. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szomszédomék találtak/kaptak egy picinyuszit, az anyját lelőtték:( (nem ők). Szóval a kisnyuszi elpusztult, nem bírta a rabságot. Én nagyon nem pártolom hogy vadállatokat tartanak otthon. Mondjuk lehet hogy olyan pici még, hogy így halna meg. De sztem ha nagyobb lesz, mindenképp jobb ha elengeded. Vegyél inkább házinyuszit.:) U.i.: Bocs, ha hülyeséget írtam.

2010. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok,ertem en meg minden en is nagyon sajnalom,de nem szeretnem kiengedni ilyen picin a vadonba...nem elne tul. Igy meg megprrobalom megmenteni,ha mar elveszett szegenyke!
2010. júl. 19. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!