Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A meztelen csigák aludnak...

A meztelen csigák aludnak téli álmot?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis meztelen csigát egy karfiolban és nem akarom kiengedni hogy nehogy megfagyjon ezért egy üveges tálba tettem benne karfiol levéllel és petrezselyem zöldjével.

2019. dec. 7. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Szép dolog csak ha gondozod akkor moss mindig kezed mert a csigák málymételyt is hordozhatnak. Majd vmikor engedd szabadon.


6 hónapig tart a téli álom egy csigánál.


Szépiát is kell neki venned ha meg akarod tartani mert a ház növesztéséhez kalciumra van szüksége.


A termesztett zöldséget jól mosd meg. Permetezettet ne adj neki.


Vizet a kajából nyerik de bár azt írják nem kell én azért adnék neki.

Vegyél neki terráriumot amibe bele tudod tenni és tartani.


De állatdokival csekkoltasd le nem e hordoz málymételyt.


Téli álmot nem csak télen alszanak hanem ha a környezeti feltételek kedvezőtlenek a számukra.


Nekem is volt csiga farmom mikor pici gyerek voltam anyumék örültek nekem mikor mindig hazavittem őket alig tudtak lebeszélni.

2019. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
MEZTELEN csigának minek szépia, első??
2019. dec. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól van tegnap fáradt voltam amelyik csiga a petéből kikell annak már a testével együtt a háza is nő pl. Éti csiga ezért írtam a szépiát a kalciumra szüksége van.


De ha vörös színű nagy meztelen csiga bár van más színű is annak nem kell, mert az ilyen csiga nem növeszt házat, üregekben él. Javítva! Köszönöm, hogy szóltál.


Az éti csigán gondolkoztam azt hittem éti még meztelen pici csigát talált, de biztonság kedvéért csekkoltam most, hogy hogy kell ki a petéből az éti csiga, aminek még most alakul ki a háza. Én se voltam biztos hogy házzal együtt kell ki a petéből.


A meztelen csiga ellen amúgy küzdenek az emberek mert minden felzabál a kertekben.

2019. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öhm... az elsőnek! Májmételyt nem okozhat a meztelen csiga, de vérmételyt még az éticsiga is. Szóval nem hordoz májmételyt de vérmételyt igen de az azért könnyebben észrevehető!
2020. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!