Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lenyűgöznek a ragadozó,...

Lenyűgöznek a ragadozó, vadászó élőlények póktól a farkasig bezárólag. Szeretnék itthon tartani zsákmányát élve elejtő állatot (természetesen nem farkasokat), hanem ízeltlábúakat vagy hüllőket, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Pókra gondoltam, náluk nagyon látványos a rárohanás a kajára, de más is szóba jöhet. Annyi, hogy emlős állattal (pl kölyök egerekkel) azért nem szívesen etetnék élve. A hüllők, kígyók is nagyon tetszenek. A lényeg, hogy izgalmas élőlény legyen, akit meg lehet figyelni, és többféle zsákmányt is fogyaszt.
2020. jan. 1. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Imádkozó sáska
2020. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem védett? Nagyon tetszene persze, egyik kedvencem.
2020. jan. 1. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit te látsz kinnt a mezei sima zöld imádkozó sáska valóban védett és nem lehet tartani, viszont vannak szép trópusi fajok amiket lehet és nem védettek. Csak elég nehéz beszerezni esetleg a terraplázán fogsz találni, de ott sem biztos. Vagy botsáska is érdekelhet az kicsit gyakoribb.
2020. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi most nézem hogy ragadozót akarsz akkor a botsáska nem játszik.

Viszont az imádkozó sáskák és pókok igen, terraplázán nézelődj illetve a honlapján is vannak hirdetések.

2020. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Szentendrei úton lévő Reptizoo-ban szinte mindig van valamilyen imádkozó sáska.

Karácsony előtti héten is volt, ha jól emlékszem, 2 faj is.

Ha nem akarsz a terraplázáig várni, érdemes megnézni ott is.

Illetve, én pl. a kígyóimat fagyasztott eleséggel etetem. Kiolvasztom a patkányt etetés előtt, csipesszel meglóbálom a kígyó orra előtt, ő elkapja, megeszi, annyi. Csak hát egy kígyó az elején sokkal nagyobb befektetést igényel, és hosszabb elkötelezettség, mint egy imádkozó sáska. Egy kígyó jó tartás mellett tovább él, mint egy kutya vagy macska.

2020. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Szerintem megpróbálok beszerezni egy-két imádkozó sáskát, olyan fajt, amit nem a természetből gyűjtöttek, ők valóban lebilincselőek lehetnek. A kígyót is átgondolom még azért.
2020. jan. 1. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!