Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen már ezt nekem...

Valaki segítsen már ezt nekem megérteni?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáló célzatú.

Így újév reggelére virradóan, eléggé elszomorodtam. Tele az internet elveszett kutyákkal-macskákkal. Pedig amekkora kampányolás volt a tüzijáték ellen, és mindenhonnan az folyt, hogyan vigyázzunk az állatainkra...

Ezeknél az embereknél mi történik? Chip nincs a kutyákban. Legalább egy biléta lenne. De az sincs. Miért hiszik az emberek azt, hogy tavaly nem félt, akkor most sem fog? Annyira elszomorító, de komolyan.


2020. jan. 1. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, a chip az lenne a minimum, de még ma is sokan kihagyják, mert úgysem szökik el... Mindamellett sokszor már délután tűzijátékoznak, petárdáznak, így a délutáni sétára levitt kutya annyira meg tud ijedni, hogy kitépi a pórázt a gazdi kezéből és huss. Vagy az addig biztosnak hitt kennelt szétszedi, annyira pánikol. :(

Szóval mindenképp az ember hibája a szökés a legtöbb esetben.. Vagy a gazdié, vagy az alpári petárdázó majmoké.

2020. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt megértem, ha valamilyen extrém eset miatt el tud szökni a kutya. De pl. ha lenne a nyakában egy biléte, névvel, két telefonszámmal, akkor elég hyorsan haza is tudna jutni. Tudom van olyan, amelyiket megfogni sem könnyű.
2020. jan. 1. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

chip nélkül a kötelező oltást se adhatja be az állatorvos, illetve nálunk minden évben le kell adni egy adatlapot, melyen szerepel, hogy tartunk-e kutyát. ha igen, az oltási könyv alapján rá kell írni az összes adatot, chip számot, illetve az adott évben kapott veszettségi oltás idejét és azonosító számát. Az önkormányzat ez alapján szúrópróbaszerű ellenőrzéseket is tarthat bejelentés, egyéb okok miatt.

nem értem, ha mindenhol működne ez, akkor nem lennének ilyenek.

ha valaki felelős állattartó, akkor gondoskodjon a kutyája biztonságáról, egészségéről is, ne csak rinyáljon, hogy fél a tűzijátéktól.

2020. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Én is ezt gondolom. De a chipet azért sem értem, mert amikor én vittem a kutyámat az első veszettség elleni oltására (2019 szeptember), az orvos szó nélkül készítette a chipet, nullás gépet. Kérdeztem, hogy ezzel mi a terve. Mondta, hogy lenyírja a kutya szőrét, hogy könnyebb legyen beletenni a chipet. Nem volt választás, meg semmi. Persze magamtól is belerakattam volna, de nálunk már az orvos csinálta magától, kérdés nélkül.
2020. jan. 1. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az emberek szánalmasan ostobák. A kutya fogyóeszköz, ha elszökött, majd lesz másik. Amelyik pedig chip nincs, sanszos, hogy orvost se látott soha.
2020. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!