Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám vissza kapni a...

Hogyan tudnám vissza kapni a kiskutyámat?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Olyan problémám van hogy a pánommal szakítottunk. Van egy közös kutyánk de nem hajlandó vissza adni. Az oltási kiskönyvben az én nevem állt. Viszont tegnap a tudtom nélkül elvitte az állatorvoshoz és átíratta. Be chippeltette. Amit a héten én akartam elintézni. Eddig nem foglalkozott a kutyával. Enni se adott neki ha én dolgoztam. Tudom hogy nem a kiskutyát nézi hanem engem akar büntetni vele. Hogyan tudnám vissza kapni? Válaszotokat előre is köszönöm.
2020. jan. 10. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kinek a nevére szól az adás-vételi vagy örökbefogadási szerződés? Csak az bizonyít tulajdonjogot, a chip nem.
2020. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerződés nem lett írva.
2020. jan. 10. 09:18
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj el az állatorvoshoz és kérd számon, hogy milyen jogon írta át. Amúgy miért nem volt eddig chip a kutyában?
2020. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert még kicsi. És a védőoltások után kap chipet. 4oltása volt már. Most lett volna januárba az 5-ik. Ezen a héten vittem volna.
2020. jan. 10. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez azért is nehéz mert írtad,hogy közös kutya. Akkor elvileg mind a kettőtöké. Próbálj beszélni vele és megegyezésre jutni. Nincs szerződés semmi az állatorvosok nem kötelesek számon tartani egy chip nélküli kutya ki nevén van, aki viszi azé.Ezért kell a szerződés.Gondolom együtt éltetek miért nem hoztad el akkor mikor eljöttél?
2020. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Együtt éltünk. De mikor szakított nem otthon voltunk. Mire mentem volna kihozta a ruháim és nem engedett be. Elhozni meg nemvtudom igy már a kutyát mivel a chip az ő nevén van elvileg. És fel jelenthet. Nem tudom mit tegyek. Tanácstalan vagyok.
2020. jan. 10. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem békében váltatok el. Van ismerős, aki tudná tanúsítani, hogy te foglalkoztál többet a kutyával?
2020. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze. Nagyon sokan.
2020. jan. 10. 11:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A chip nem igazol tulajdon jogot! El kell menni az állatorvoshoz és megbeszélni vele, hogy vitatott az állat tulajdonjoga. Ezt ő bejegyezi az adatbázisba, utána polgári peres eljárás.
2020. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindent megteszek! Holnap első dolgom lesz felkeresni az állatorvost
2020. jan. 10. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!