Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyulak megeszik a száraz...

A nyulak megeszik a száraz kenyeret?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 10:54
1 2
 1/13 cseppszi ***** válasza:
31%
elvileg meg, de a nyúl is vegyesevő. Ha egyoldalúan csak egyfélét kap megbetegszik - szóval inkább csak pótlásnak kicsit a többi mellé lehet adni neki
2020. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Meg, de csak nagyon keveset szabad adni kizárólag fogkoptatás céljára a rendes tápláléka mellé és olyat ami teljesen kő kemény, nem penészes.
2020. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem szabad adni neki.
2020. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem szabad adni nekik. Az élesztő ami a kenyérbe van pikk pakk gajra vágja a nyuszi emésztő rendszerét. Illetve a gabona se nyuszinak való.


Fogkoptatásra se alkalmas mert szétporlad a szádban és a nyáltól pépessé válik. a fogak akkor kopnak ha örlő mozdulatokat csinál a nyuszi tehát a legjobb fogkoptató a széna.


Próbáld ki a száraz kenyeret megrágni. Ráharapsz és már szét is törik nem kell nagyon megrágni illetve elis tudod szopogatni mert a nyáltól megpuhul.


Semmiképp se jó a nyuszinak még kis mennyiségben sem.

2020. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
4-esé a szakmailag profi válasz. Ugyanezt írtam volna én is de szerencsére megelőzött. 👍
2020. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Húsnyúlnak adhatsz, de sok értelme nincs. Házikedvencbek ne adj.
2020. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Á, ezek a mai élesztős, adalékoktól dúsított kenyerek ártanak nekik. Felfúvódhat. Esetleg tört zsemlét de azt is óvatosan.
2020. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni száraz nyúltápot 1kg/135ft, ebben minden benne van ami kell a nyúlnak.
2020. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. febr. 17. 06:18
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

A nyulak legjobb takarmánya a zab, kedves 4-es, ami szintén a gabonafélék családjába tartozik.

És bár nem tartozik a kérdéshez, hadd meséljek egy kisit a mai kenyerekről. Mi már rég nem veszünk kenyeret, asszonykám süt rendes kovászoltat, nem az ilyen élesztős vackokat. A szomszédasszonyom viszont hordja át a maradék bolti kenyerét, hogy adjam az állataimnak. Eleinte adtam is, de...

Tavaly ősszel vittem egy darabot horgászni. 50 éve ugye, ha bedobtam egy darab kenyeret, percek alatt forrt a víz a rengeteg kishaltól, alig fértek hozzá a kenyérhez, annyian hemzsegtek. Most meg, bazky, ami véletlenül arra járt az is méla undorral úszott tova. De ez még semmi! Horgászat végén, mivel nem akartam szennyezni a környezetet, kihalásztam a vízből a szelet kenyeret. Egyben kijött! Egy darab nem mállott le belőle! Furcsálltam, de azért kiraktam a gazba, gondolván, hogy a hangyák majd eltakarítják. Hát nem! Ott mentek el mellette, de hozzá sem nyúltak két napig, amíg én magam el nem tüntettem onnét.

Na ilyen szarokat adnak el kenyér gyanánt.

2020. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!