Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon hol, melyik...

Magyarországon hol, melyik településeken van sok béka vagy varangy (kertekben, utcákon, pincékben stb)?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vízpartok mentén van sok, de vizes területeken kívül én azt tapasztalom, hogy szinte teljesen eltűntek. Például Szerencsen régen sok béka volt (kertekben, utcán, pincékben stb) mára szinte teljesen eltűntek. Van még olyan település Magyarországon ahol van sok béka vízparton kívül is?

2020. febr. 25. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nyáron a kerti tóban. :D egyébként mivel vízközelben élnek, maximum nagyobb esőzésekkor merészkednek messzebbre.


Magyarországon rengeteg helyen van béka, csak ugye főleg vízparton.


Jó időben (a kerti tavon kívül) én sem nagyon látok kolbászolni békákat, de ha esik, akkor az utcán is megindulnak, akkor szoktam őket beterelgetni az útról a fűbe.

2020. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Béres Pálné válasza:

Szigetszentmiklóson a Kisduna mellett vannak tavibékák.

Sokkal szebbek, mint a varangyosok. Nagyon cukik.

2020. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor Esztergomban laktam, ott mindig plattyogott egy-egy béka az úton.
2020. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!