Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyáimat megtámadta egy...

A kutyáimat megtámadta egy másik kutya a futtatóba, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

bejött egy férfi a futtatóba a cane corsojával, mindenki kiment, mi bent maradtunk az egyik kutya haverral. ahogy bejött egyből póraz szájkosár le, ment neki az öregebb kutyámnak, utána pedig a kölyök kutyámnak. Első “támadásra” az idősebb megadta magat, utána a kölyökre támadt rá, én fogtam meg a nyakánál és húztam le a kutyámról a kutyát, a kedves gazda csak ott állt és mosolygott mondván hogy hagyni kell őket. menni készültünk és akkor másodjára megtámadta, hárman “téptük” le a kutyáját a kölyök kutyámról (természetesen gazda semmit nem csinált),szerencsére semmi baja nem lett a kisebb sokkon kívül, a hámot fogta csak meg hála istennek. Utána persze csak azt hajtogatta, hogy az ő kutyája nem agresszív, szereti a kutyákat és hogy az enyémek az agresszívak, az övé soha nem tamad, ő nem tudja máshova vinni (a környéken 4! futtató van).

A kutyáim természetesen nem agresszívak, barátságos, társaságot kedvelő kutyák, a környéken mindenki ismeri és szereti őket, ezért alaptalan a “tény”, hogy agresszívak.

Mit lehet ilyenkor tenni? Van tapasztalata ilyenben valakinek?



2020. márc. 5. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kutyás,de szerintem nem sokat tehetsz.Rendőrségen kétlem,hogy ezt komolyan vennék,kommunikálni meg ugye nem lehet a taggal.Elviszed őket máshova...
2020. márc. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megkellene hallgatni a masik kutyast is, hogy igzsagos valaszt lehessen adni. Az ellensegeskedes biztosan nem vezet sehova. Azt lehet tenni, hogy amikor bemegy egy nagykutyas a futtatoba, akkor meg kell kerdezni tole, hogy baratsagos-e a kutyaja, meg mielott leveszi a pórázt. Ne csak vard, hogy na most mi fog tortenni, hanem kerd meg az illetot, hogy legyen szives fogja meg a kutyajat, mert felsz, hogy baj lesz.


Nem biztos, hogy tudod, de a gazdi viselkedese altalaban az ok. Benned felelem van, a kutyad erzi, hogy valami nincs rendben, mert erzi a rezgeseidet, erre a kiskutya is befeszul … ezt az egeszet megerzi a nagykutya es ezert lep fel támadólag. Azert tamad, mert a bizonytalansagotok ingerli.

Sosem szabad idegen kutyakat csak ugy osszeereszteni: mind a ketto porazon, lassan kozelit, a gazdi nyugtat es csak akkor kerul le a poraz, ha a ket kutya viselkedese baratsagos. Ez a helyes viselkedes.

Sajnos nem haragudhatsz a nagykutyasra, mert ti is hibaztatok.

2020. márc. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Pont ez az, hogy mindenki mondta neki, hogy ne engedje el, mert már a futtatón kívül se volt túl bíztató a helyzet. Ezért írtam, hogy ahogy bejött egyből levette a szájkosarat és pórázt a kutyájáról. Mondtuk neki, hogy fogja meg legalább addig ameddig kimegyünk, ő ezt nem tette, mondván, hogy az ,,ő kutyája szereti a kutyákat, az övé nem támad". Majd miután az első támadás megtörtént természetesen mentünk volna ismèt, aligha odanézett a kutyája felé és hagyta hogy morogva jöjjön felénk. Ismétlem egy idős és egy kölyök kutyám van, soha nem támadnak, jól vannak nevelve.

Hogy ne haragudnék, amikor megtámadta mindkét kutyámat és azóta még egy jópárat?

Azóta is úgy járogat be a futtatóba mintha semmi nem történt volna, persze senki nem megy már a közelébe sem. Nehogy már én legyek a hibás, mert a kutyáimat támadás érte és még én próbáltam kezelni a másik kutyát is. Elhiheted voltak már kutyáim, nagyon is tudom mit hogyan kell csinálni, pláne a ,,futtatós szabàlyokat".

2020. márc. 14. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Amióta nekem is van kutyám azóta látom én is, hogy mennyi unintelligens agyonsikolázott paraszt van ebben az országban. Komolyan az ilyet addig ütném amíg levegőt vesz. Én mindig visszaszólok és elmagyarázom, hogy működik az etiket (ahogy te is megfogalmaztad fentebb). Rohadtul fel tud ez idegesíteni.
2020. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!