Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak én tartom furának az...

Csak én tartom furának az állatok ivartalanítását? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Nos ugye, van ez az ivartalanítás dolog, ami nyilván egy szinten hasznos mind az állat, mind a gazdája számára. Az állat nem vadul meg párzási időszakban, nem akar ösztönösen elmenni töcskölni egyet, könnyebb bent tartani és vigyázni rá, nem szaporodnak így el vagy nem halnak bele a szülésbe, nem születik mégtöbb kóbor állat, a gazdának pedig nem kell aggódnia ezeken a dolgokon és egyszerűbb lesz az állatot kezelnie. Ezek nyilvánvalóak, de...

Ennyi erőből teljesen jogos lenne a feltételezés, hogy akkor emberek esetében miért nem megy az ivartalanítás? Hisz nézzük csak sorban, mi is k*vára elszaporodtunk és szaporodunk folyamat, jelenleg is több, mint 7.5 milliárdan (!!!) vagyunk a Földön. Mi is elképesztően felelőtlenek tudunk lenni (töcskölünk ész nélkül). A mi szaporodásunk is folyamat veszi el a helyet a jelenleg élő emberektől, növelheti az utcára kerültek számát (is). Mi nálunk is halhatnak bele a születésbe babák (ha eljutnak odáig, mert az is benne van a pakliban). Ráadásul eleve nem a háziállatok kérték azt, hogy szelidítsük meg és tegyük tőlünk függővé őket, hát még azt, hogy ész nélkül ivartalanítsuk őket. Vagy nekünk, embereknek mindent szabad? Az nem számít, hogy ugyanazon negatív következmények a mi fajunk esetében is felütik a fejüket túlszaporodás esetén? Nálunk nem kéne valamiféle kontroll? Vagy csak az állatoknál jelent akkora nagyon nagy problémát, ha nincs ivartalanítva?

Nem akarok nagy állatvédő lenni, nem is vagyok az, csak elveszett nem rég a kutyám és az internet segítségével 2 napon belül megtaláltam, azóta pedig látom az állatos csoportokat és hát na, láttam egy-két ivartalanításra olykor eléggé agresszív, akaratos módon felhívó posztot. Az első gondolat pedig ami megszületett mindezek kapcsán, az ez amit feljebb is kifejtettem. Ez nem állatvédelemről szól, csak én úgy gondolom, hogy ez így nem épp fair dolog.



2020. márc. 14. 21:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Létezik sterilizálás embereknek...
2020. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
24%
Én sem értem. Sokan jönnek a "megelőzés" dolgokkal a szaporodás és a rák szempontokkal, én viszont erre azt mondom, hogy ilyen alapon már gyerekkorban, embereknél is lehetne: teljes fogkihúzás, hiszen úgy is elrohad, vakbél kivétel, női mellek levétele, mert elrákosodhat,...
2020. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Embereknél is van sterilizálás, külföldön az csináltatja aki akarja, de nálunk elég sok feltétele van (3 saját gyerek, 45+ éves kor...), mivel a magyaroknál többen halnak mint születnek így egyre fogyunk.

A kutyák macskák meg borzalmasan elszaporodtak a menhelyek tele, plusz ott vannak még a szaporítók is, arról nem is beszélve hogy az ivartalan állatok tovább élnek, sok betegségtől meg lehet kímélni őket...

2020. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
#2: A példád ott sántít, hogy nekem pl. kivették a vakbelemet megelőzésképpen, mert ha már műteni kellett, akkor ne legyen a későbbiekben gondom ebből sem. A többi pontjaiddal az a probléma, hogy mellett nem lehet levenni csecsemőkorban, sem fogat kihúzni, hiszen még ki sincs fejlődve és mindkettő létfontosságú az ember számára, szemben a kutyák ivarszerverivel (ott eleve el van döntve, hogy nem lesz utódja).
2020. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Fura hogy éppen az ivartalanításon akadtál ki. Az embereknek nagyon sok mindent szabad, amit az állatoknak nem engedünk, hogy ez jó-e vagy sem arról évekig vitatkozhatnánk. Van logika a gondolatmenetedben, de az ivartalanítás a legkevésbé rossz megoldás. Vagy szerinted jobb, ha a természet teszi a dolgát és elpusztul rengeteg kiskutya/macska? ebben is van logika, de én önző vagyok és inkább ivartalanítok.
2020. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
Az allat nem tudja eldonteni, akar-e szaporodni vagy sem, csak osztonbol csinalja. Mondjuk ilyen alapon lehetne ivartalanitani a fejletlen kontinensek lakoit, az ehezo afrikai torzseket, mert ok pl tenyleg ugyanolyan feleslegesen szaporodnak, mint a macska, amelyik mar a 20. almot hozza vilagra. Vagy akar nalunk is a nyomornegyedek lakoit, vagy legalabb kontrollalni, hogy maximun egy gyerek, igy nekik is megmarad az orom, hogy van gyerekuk, de nem eheznek 12-en egy hazban. Lehetne siman jovedelemhez kotni, ki hany gyerekeket vallalhat.
2020. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Van egy csomó fogságban is tartott állatfaj, ami kizárólag fajtárssal tartható, egyedül állatkínzás lenne neki, viszont két hím nem fér meg együtt. Mivel egy felelősségteljes ember nem szaporítja őket, nincs más választása, mint az ivartalanítás. Vagy ivartalanítja a hímet és összerakja egy nősténnyel, vagy egyedül tartja a hímet, vagy szaporít orrba-szájba. Ezek közül csak az első verzió felelős döntés.. és ez csak egy oka az ivartalanításnak, még van egy csomó.
2020. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem csak Te tartod furának és durvának. Én már sokszor felvetettem ezt a kérdést és igaz hogy eddig még nem merték megtenni (talán majd most ezért a válaszomért már igen?) de mindig kaptam a gyakori kérdések moderátoraitól egy fenyegető levelet hogy mennyire ide nem illő dolgokat írok és tiltani fognak. Legutóbb már azt is rám fogták hogy több regisztrációt is használok, tehát Te is készülj rá hogy mivel hasonló a véleményünk az állatok ivarszerveinek a védelmében, meg leszel gyanúsítva!
2020. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az a fura, ha valaki még mindig nem veszi észre, hogy mennyi felesleges kutya és cica van.
2020. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

A kulcs a tudatosság.

Mondok egy példát. Meglátsz egy végtelenűl vonzó, ellenkező nemű emberegyedet az utcán, nem szexeled meg ott helyben, mert megvan a tudatosságod arra, hogy ezt nem kellene.


Nahmost, állatnál ilyen nincs. Ő/az megszexeli minden áron.

Nah ezért kell. Nem egy rakétatudomány.

2020. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!