Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lenne, ha törvény tiltaná a kutyák-macskák, panelházban tartását?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Én erről azt gondolom, hogy van amelyik állat jól viseli a panelt és van amelyik nem.

És kb ennek a törvénynek is annyian néznének utánna, mint a chipnek..

2020. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nehéz megítélni. Ha egy kutyát tartanak panelban attól még a kutyusnak ki lehet elégítve a mozgás igénye. Van aki napjában 3szor legalább elviszi sétálni a kutyusát. Sokan kertes házban is egy kicsi ketrecben bezárva tartják egész nap és sétálni se viszik az rosszabb mintha csak a panelba lenne bezárva.

Nekünk is kertes ház van és nem igazán van sétáltatva (sajnos) pórázon szépen tud menni, nem agresszív kutyus, nem ugat meg semmi. De rengeteg a kóbor kutya és a felelőtlen gazdi, ahol nem zárják az ajtót és a kaput és simán lejár a kutya azokkal mindíg össze ugrik, a bicigliseket is "zaklatják" de senki nem tesz semmit az ügyben, nem érdekli a gazdit.

De nekünk hatalmas udvar van és azon szaladgálhat kedvére, meg nincs ketrecbe zárva, bár van egy nagyobb fedett ketrece is, de oda ritkán van bezárva pár órára havonta esetleg, ha nem muszáj akkor szabadon mozoghat.

De sokan ennyit se tudnak, vagy nem is akarnak megtenni.

Szóval szerintem nem azzal van a baj, hogy panelban van-e, hanem rendesen van-e tartva. Azt meg kertes háznál is lehetne firtatni ennyi erővel, hogy ne lehessen bezárva (vagy sokkal rosszabb esetben láncon) tartani.

2020. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Hülyeség lenne, a macska istenien elvan egy lakásban, és még a szomszédokat sem zavarja, a kutya meg azon múlik, hogy tartja a gazda, nem a lakáson megintcsak.
2020. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Relatív. Nekem pl 2 macskám van lakásban, de mindkettő süket és az egyiknek nem is műlödnek rendesen a hátsó lábai. Ők esélytelenek a "rendes életben" és nem teljesen egyedi eset az enyém.
2020. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Macska pont oda való, ha hosszútávon tervez vele az ember.

Kutyákat viszont tiltani kéne. Zavarja a szomszédokat, és a kutyának is rossz

2020. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! És az egy rétegű bundával vagy rövid szőrrel vagy esetleg szőrtelen kutyát is kitennéd az udvarra?

Egy kistermetű kutya simán megfagy kint. Hiába van meleg házikója nem tud belőle télen kijönni hogy mozogjon mert fázik. ilyen esetben azért a lakásban tud sétálgatni.

Egy kínai meztelen kutya meg aztán tényleg esélytelen.


Nem a kutyákat kéne betoltani a lakásban hanem az olyan gazdikat akik sz*rnak a kutyára. Ha megvan nevelve a kutya és hozzá van szoktatva az egyedül léthez egy kukkot sem fog szólni egész nap. Nem a kutya tehet sok mindenről hanem a gazda.

2020. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 robi1980 ***** válasza:

A panelházban az együttélés mindig is nehézkes volt, és sajnos az lesz valószínűleg, amíg az emberek nem szánnak megfelelő pénzt a hangszigetelésre.

Vannak, akiknek az állatai idegesítik a többieket; van aki hangosan hallgat zenét/néz filmet; másokat az zavar, ha felette játszanak a gyerekek (Mindenki volt gyerek, azt hiszem. Nem fogok leállni vitázni arról, hogy "nevelés kérdése". Egy gyerek iskolás koráig bizony szaladgál, néha játékokat dobál... hisz gyerek.) Van, aki aludna 10-11-ig is, ezért szerinte nem szabadna hétvégén reggel 7-kor mosni stb...


Simán lehetne egyébként korlátozni kertes házaknál is a tartható kutyák számát. (Én ezt mondjuk kettőre tenném. Ettől többet tenyésztők tarthatnának. Laktam csendes város forgalomtól csendes részén, ahol azonban délután 2-től este 7-ig szinte lehetetlen volt pihenni. Olyankor vitték a gyerekek sétáltatnia kutyákat. Na, el lehet képzelni a hangzavart...)


A panelhoz kell bizony tűrő- és alkalmazkodóképesség. Akinek ez nem megy, az menjen tanyára.


(És egyébként: ÉN alapjában nem vagyok híve a panelházban való kutyatartásnak. No de: ha bárki megpróbálná ezt betiltani, abból vajon mi lenne??)

2020. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Relatív, sok cica remekül elvan panelban és jobban sajnálom az országúton kivasalt macskát mint a panelmacskát.

Kutyánál szerintem egyedfüggő, van olyan kutya aki nem bírja a lakásban és megőrül, a házunkban 2 emelettel lejjebb volt egy ilyen kutya, gyakorlatilag egész nap ugatott, míg alattunk egy boxer lakott akit az évek során ha egyszer hallottam vakkantani talán, ha nem látom mikor jönnek le a lifttel nem is tudnám hogy létezik.

Nyilván a kiskutyának van egy időszaka mikor szoktatni kell az egyedüllétre és olyankor előfordul néha sírás-ugatás de ez mégsem 10 évig tart.

Szerintem észerű határok között, pl bizonyos zajszint alatt, elegendő sétával (nem úgy mint mikor valaki border collie-t vagy huskyt tart panelban és leviszi napi 3x15 percre) működhet úgy hogy a kutya is boldog és a lakók se egész nap őt hallgatják.

2020. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!