Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet számomra az ideális...

Mi lehet számomra az ideális állat? Nektek mi és miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lényegében én és a párom gondolkoztunk egy állatka befogadásán viszont... Nem tudjuk, hogy milyen állat legyen. Kutya,cica,tengeri malac,mókus,görény stb...

Elég nagy a házunk (kertes) így szinte bármi szóba jöhet, de nem tudom melyik állatkával kéne "elindulni"

Rólunk annyi,hogy nem vagyunk túl sportosak, szóval inkább nem egy 0-24 figyelmet igénylő állat kell.

Naponta 4óra szabadidőnk van kb.

Szóval tippek? :)

És egyébként kinek milyen állata van? Megbánta? Saját állatainak előnye/hátránya?


2020. ápr. 18. 09:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Kerti csiga. Elengeded a kertben, gondoskodást nem igényel.
2020. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Kutyát,ha nem vagytok sportosak semmiyképp sem ajánlom,ha tengerimalacokat akarsz www.tengerimalacok.hu-olvasgass

Ha nyulat--nyúlmentés

Ha vadászgörényt---Magyar Vadászgörény klub

Ha macskát-macska tartása

Írd be ezeket google-be,és olvasd el az oldalakat!!!így rudsz majd dönteni,ha látod melyik mekkora felelősség,idő pénz!

Ha mókust---mókus tartása

2020. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezeket nyílván mi is tudjuk. Olvasgattuk az oldalakat de tényleg nem tudunk választani. Pénz nem kérdés nálunk, eléggé jól keresünk. Leginkább arra vagyunk kíváncsiak, ha valakinek van pl: mókus akkor ajánlja-e.. Stb. Ezért kérek tippeket. Még elindulni se tudunk,hogy milyen állatok felé érdeklődjünk ezért kérjük a segítségeteket.
2020. ápr. 18. 10:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért akartok állatot? Mit akartok csinálni vele?

Én pl imádom a papagájkat, sünöket, teknősöket de soha nem tartanék mert minek? Nézni egy kaljtkába/terráriumba zárva? Nekem a macska is nagyon határeset mert (szerintem) kiengedni sem jó de bent tartani sem. Nekem csak a kutya jöhet szóba. Velül kell foglalkozni, meg tudodm adni neki azt amivel jól érzi magát. Nem csak be van zárva és nézem mert aranyos. Mondjuk sajnos kutyát is tartanak így.

2020. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek mindenféle állatot. Nekem macskáim vannak, pont azért mert azok jóval kevesebb időt igényelnek mint egy kutya. Nem kell őket tanítani, sétáltatni stb... Viszont lehet velük játszani, simogatni és nagyon tudnak hízelegni. Jól elvannak egyedül is, de persze azért teljesen egyedül nem lehet hagyni őket sem. Ha elutazunk nyáron egy-egy hétre könnyebb megoldani a felügyeletet, hiszen csak etetni kell megkérni valakit és nincsenek speciális igényeik. Ez utóbbi is fontos szempont lehet, a macskát könnyű tartani, és társállat bármit is mondanak némelyek.

Nyulunk is volt régebben, az se nagyon időigényes és elég jól szelídíthető, kézhez szoktatható. Kutyát semmiképpen, ha nincs rá elég időtök.

2020. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 drfauna ***** válasza:
100%

Szia! Ennyi válasz után nem biztos, hogy még ez is érdekelni fog.

Nekem vannak különféle sáskáim, gekkónk, akváriumok, skorpió, nyílméregbéka, csiga, nyuszi, hörik, tengerimalac, csótányok, remeterákok, görög teknős. Én egyiket sem bántam meg, amikor az elején rosszul tartottam a remeterákokat, inkább magamra haragudtam. De most már helyre jött a dolog. :) Én valamilyen gekkófélét ajánlanék.

2020. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia

Kutya:Nem ajánlom nektek mert a kutyával nem csak 4 órát kell foglalkozni.

Cica:Azt én ajánlom nektek mert kertesházban éltek így ki is lehet engedni,nem kell tanítgatni,nem igényel annyira sok szeretetet hogy csak vele foglalkozzatok,nem kell sétálni vinni és alapból szobatiszta.

Görény:Azt se ajánlom nektek mert vele rengeteget kell foglalkozni és nagyon nagy a mozgásigénye.

Tengeri malac:Én azt se ajánlanám nektek annyira mert a családban van tengeri malac és vele is kell foglalkozni sokat.

Mókus:Én azt hallottam és olvastam hogy harapósak és éjszaka nagyon aktívak,nagyon szeretnek futkosni ezért é ezt se ajánlom mert az úgy rendben van hogy kiengeded az állatot futkosni vagy repülni de őrizned is kell mert képesek tönkretenni az egész lakást is

Hörcsög:Én azt tudom nektek ajánlani mert nem igényel annyira sok időt és még szeretgetni is lehet.

Papagáj,madarak:Én a nagypapagájokat nem ajánlanám nektek mert azokkal min 6 órát kell foglalkozni de a kicsiket igen és ha nagyon ügyesen be tudod tanítani akkor vissza is repül a kalitkájába és így még keresgetni se kell őket de fontos hogy párban tartsd őket+nem rágnak meg mindent


Én nektek ezeket az állatokat ajánlanám:hörcsög,egér,kisebb madarak,papagáj,halak,gekkó,kisebb hüllők ha nem féltek tőlük,teknősbéka

Nekem ilyen állataim vannak:halak,nyuszi,2 papagáj,6 macska+még 6-ot etetünk mert nincsen gazdája,dzsungáliai törpehöri,csincsilla,Jack Russel terrier és volt tekink is

Halak:nem bántam meg mert nagyon szépek és aranyosak.Előnye:szépen díszíti a nappalinkat és szépek benne a halak.Hátránya:Nagyon sok vizet el kell használni amikor takarítom őket és ha nem takarítod ki őket gyakran akkor nem lesz annyira szép a helyük

Nyuszi:Nem bántam meg mert nagyon szeretet ad és nagyon cuki és pajkos.Előnye:Nem unatkozok mellette,szép és jókat lehet vele játszani és még sétáltatni is lehet.Hátránya:Sokat kell vele törődni és éjszaka aktív ezért gyakran hallom ahogy ugrál eszik,ha nem biztosítom a ketrecet telesen ki akkor képes kiszökni és végig ugrálni a szobákat míg meg nem találja azt az embert akit keres.

Papagájok:Előnye:Nagyon szépek,taníthatóak és illenek a lakásba.Hátránya:Nappal szeretnek beszélgetni és zajosak, nem szobatiszta magyarul ha kiengedem őket akkor takaríthatok utánuk.

Höri:Előnye:cuki,kedves és nagyon jó háziállat.Hátránya:Az enyém ha ideges akkor harap,nem él sokáig

Kutya:Nagyon sokat kell vele törődni és futni.Előnye:egy örök barátot szerezhetsz vele,hűséges,drótszőrű ezáltal ritka itt magyarországon

Csincsilla:Éjszaka aktív mint a nyuszi.Előnye:Nagyon aranyos a keze és mindenre rá lehet venni+egy örök barát

Tekik:Ugyan az mint a halak.

Macska:Előnye:nem igényel napi 0-24 órás figyelmet de azért bújós.Hátrány:Sokszor hoznak haza egereket meg ilyeneket és azért nem szép amikor takarítok és hirtelen megfordulok és egy egér,fióka van a lábam alatt

Én egyik állatomat se bántam meg,mert utánuk olvastam és válaltam értük a felelőséget.Bocsi a kisebb regényért!(-:

2020. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A rágcsálók nagy része éjszaka aktív, vagy egész nap így a hálóban semmiképp se tartsátok őket, nekem patkányaim vannak, amíg a szobámban voltak néha agybajt kaptam éjjel, most hogy elköltöztünk megkapták a nappalit és éjjel boldogan verhetik a tamtamot. Amúgy haláli jófej állatkák de sokat kell velük foglalkozni illetve kicsit macerás a takarítás.

Tengerimalac, kezdőknek ideális, könnyű a tartása viszonylag, kicsit félős de ha pl a tengerimalac-védőktől fogadtok örökbe kérhettek olyan malacpárt (egyet nem tartunk, ahogy a legtöbb rágcsálót se) akik már kézhez szokottak.

Macska, viszonylag egyszerű, ha törődést akar úgyis az arcodba mászik, nekem 20 év rágcsáló után furcsa volt hogy bárhol megjelenhet a lábam alatt de egy bújós szociális cica csodálatos társ.

Munkatársamnak volt mókusa, azt mondta aranyos de nem az a kiveszem-simizem állat.


Szerintem érdemes lenne leszűkíteni pl szabadon járkáljon vagy legyen egy ketrece ahol a nap nagy részét tölti? Mit egyen, lenne gyomrotok bogarakat, egereket adni neki vagy inkább olyan lenne jó ami vagy vega vagy a tápjában benne van a kellő fehérje? Meddig éljen, egy hörcsög, egér max 2-3 év míg egy cica vagy csincsilla 20 évig is él, nagyobb papagájok és hüllők még tovább. Szerintem először körvonalazzátok milyen lenne az ideális állat, azt viszont tartsátok fejben hogy a legtöbb állat kb annyira "szórakoztató" mint amennyi törődést igényel(kivéve a haver kutyáját :D )

2020. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tartsatok kecsket, vagy torpemalacot, vagy ponit ... miert a kommersz felhozatal jutott eszetekbe?


Nekem, ha kertes hazam lenne, akkor lenne egy csacsim es egy baranyom.

2020. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Rettentően hasznosak voltak a "kis regények is"! Öröm volt olvasni :) utolsó előtti: megpróbálom kicsit lejjebb szűkíteni a kört :)

Hüllőket nem szívesen tartok.

Az élettartalma lehet 2-7-20 év is akár, csak "nyugodt" legyen :) lényegében annyira ne legyen aktív. Ismételten mondva 4óra max szabadidőm van rá. Ahogy olvasom, a görény, degu,csincsilla, mókus Kizárva. Jelenleg a Tengeri malacon és a cicán gondolkodom... a nyuszi nem tudom milyen háziállat lenne.. Még azon is gondolkodom.


Utolsó: mi nem nagyon szeretnénk kecskét meg szamara se. Anyukámnak vaj báránya, az elég :D

2020. ápr. 20. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!