Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? (Olvasd el a...

Drfauna kérdése:

Miért van ez? (Olvasd el a kiegészítést! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez nem gyakorlati kérdés, inkább "vitatéma". Mindenki komoly érvekkel és ellenérvekkel válaszoljon. Rátérek a kérdésre:

Miért vannak a tenyésztők így túlértékelve?

Ezt meg is magyarázom. Az előbb láttam egy kérdést, ahol valakinek a cicája kiscicákat szül, és rögtön jöttek a gyűlölködő kommentek, hogy "kínzod szegény állatot", meg "Minek szül a macskád, mikor annyi cica van a menhelyeken?"

Én ezzel egyetértek. Azonban a tenyésztőket miért nem cseszegeti senki emiatt? Ők ugyanúgy állatokat pároztatnak, és adják el a kicsinyeiket!

Egyébként is, most lehet fikázni a szaporítókat, de minden tenyésztő szaporítóként indul. És hogy lesz valakiből tenyésztő?

És amiatt, mert valakinek nincs papírkája arról, hogy ő "tenyésztő", de megfelelő körülmények között végzi el a pároztatást, és a kis állatoknak is mindent megteremt, ami kell, akkor is kapja a hideget-meleget.

És miért gondolja mindenki azt, hogy a tenyésztők nem hazudhatnak? Találkoztam már ilyennel. Azt mondja, hogy az állata teljesen egészséges, aztán mikor 2 hónap múlva elpusztul az állat, akkor mondja, hogy mert "rosszul volt tartva".

Meg aztán ott vannak azok, akik új kutyafajtákat próbálnak kitenyészteni. Amikor egy nagytestű hím kutyát pároztatnak egy kistestű szukával, az szerintem tényleg kínzás. Viszont ha ezt egy hétköznapi ember csinálja, mindenki megkövezi.

Nem értem, hogy miért gondolja azt a többség, hogy csak a tenyésztők teremthetnek megfelelő körülményeket.

Ennyi lenne a kérdésem, ha valamelyik elvem másnak nem tetszik, az légyszíves ne kezdjen el gyűlölködő, csak simán, kedvesen, és nem kioktatóan írja meg a saját álláspontját.

Várom a válaszokat! :)



2020. ápr. 23. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miert vannak a tenyésztők ennyire túlértékelve?:Mert ha meghallod azt a szót hogy tenyésztő akkor mire gondolsz?Nyílván egy olyan emberre aki megfelelő módon tartja az állatokat,sokat foglalkozik velük stb

Sajnos az a probléma hogy sok ilyen kamu tenyésztő aki csak hobbiból csinálja azt se tudja mit csinal.Elolvas pár oldalt és már azt hiszi hogy ő akkor már profi lett.En jártam sok tenyésztőnél és hobbi tenyésztőnél is és a véleményem az hogy van olyan tenyésztő aki azt se tudja hogy mit csinál csak a pénz miatt csinálja és van olyan hobbi tenyésztő is aki szívvel lélekkel csinálja.

Miert nem cseszegetik a tenyésztőt?:mert neki ez a munkája hogy eladja a kis kutyát vagy akármit míg egy sima gazdinak nem ez a feladata.

Miert gondolják azt hogy egy tenyésztő nem hazudhat?:azert mert ő tenyésztő és az emberek olyan hogy ha egy kutya vagy akármi drága akkor azt hiszik hogy nem hazudnak nekik.Pedig vannak olyan tenyésztők aki hazudnak azért hogy eladják az állatot.

Az tenyleg kínzás amit írtál hogy egy nagy kan es egy kicsi szuka párosodik.

Természetesen nem csak a tenyésztők teremthetnek megfelelő környezetet de ha választhatna az ember hogy egy tenyésztőtől vegyen egy kutyust 50ezer Ft-ért vagy egy hobbi tenyésztőtől akkor a legtöbb ember a tenyésztőt választaná mert neki van róla papírja.

Én nem ítélem el se a tenyésztőket se a hobbi tenyésztőket de tény hogy ha felmész a jófogásra akkor számtalan kicsi kutyust találsz ott 30ezer Ft-ért míg a tenyésztőnél egy olyan kutya pl 80ezer mert a szülei ilyen olyan nyertesek,átmentek vizsgálatokon ami fontos és van törzskönyve is míg egy sima embernél ilyen nem biztos hogy van.

2020. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3 tenyésztős kutyám van, és egy mentett.


Tenyésztő és tenyészt között is óriási különbségek vannak, pont ezért nehéz megtalálni az igazit. És ez sem igaz, hogy minden tenyésztő szapiként kezdi.


A három kutyám problémamentes, szüleik szűrtek, semmilyen öröklödő betegség nem ütközött ki rajtuk (plusz véd a szerződés), illetve a tenyésztőt bármikor bármilyen kérdéssel kereshetem, mindig rendelkezésre áll, érdekli mi van a "kutyáival".


Nézzük a mentett kutyámat. Ugyanaz a fajta, viszont nem a standardnak megfelelő színe van. "Különleges" Az ilyen kutyákat 2500-3000 euroért adják veszik, csak a színe miatt. A kutya egy éves. Eddig fél millió forintban van, és még vár rá legalább egy kb. 200ezres műtét. Tudtam ezeket mikor elhoztam, és egyáltalán nem a pénz ami érdekel, hanem hogy szinte még kölyök, és az eddigi élete másról sem szólt csak a szenvedésről.


Volt már ugyanebből a fajtából szaporítótól elkobzott szukám. 5 éves volt mikor elhoztam. Az egy dolog, hogy rettegett mindentől, semmit nem ismert, de a fajta ÖSSZES jellemző betegségét hordozta. És ettől a szukától lehoztak 5 almot.


Szóval lehet szépíteni, és igen, tenyésztők között is vannak sumákok. De sasokat csak sasok nemzenek.

2020. ápr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem,képzeld a tenyésztők nem szaporítóként kezdik!,és hogy mi a baj azzal,hogyha valaki jó körülmények közt szaporít?ami kb 0,00000001%a a szapiknak?az hogy a szülők így sem szűrtek betegségekre,így simán örökíti az utód nem vállal garanciát,,nem tudod kik az elődei az állatnak....ez a probléma!a tenyésztőket azért nem szzidják,,mert ők szívvel lélekkel tenyésztenek,,,s így is, aalig van hasznuk...
2020. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!