Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállat valo nekem?...

Milyen kisállat valo nekem? Szobában/házban tartanám. Emlős vagy hüllő?

Figyelt kérdés

Olyan kisállatot szeretnék akit simogathatok, és tud hozzám lelkileg kötődni. És lehet velem a lakásba. Lehetőleg az ará se legyen magas, mert 16éves vagyok(tehát nincs saját keresetem..).

És hörcsög nem kell, mert volt, de egyáltalán nem szerettek engem..mindennap cseréltem alattuk az almot.

meg mindet megcsináltam, de nem hagyták h simogassam őket, csak jol belémharaptak. Tehát vmi kedvesebb állatka kéne nekem:)


2008. nov. 23. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Na a hüllők aztán teljesen nem fognak hozzád vonzódni, max eltűrik ha macerálod őket, pl a leogekkó, de az se igazán szereti. Ha feltétlen olyan álltot akarsz, ami szeret téged, akkor az okosabbak, és társas életmódot folytatók között nézelődj, pl varjú ha megszokott téged el se lehet kergetni. Ugyanígy pl. a papagájok közül az okosabbak is nagyon kötődnek.
2008. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Törpenyuszi.

Bár azzal kicsit több "gond" van mint a hörikkel, és nagyon sok türelem kell ahhoz, hogy szelíd legyen.

Én 15-ezerből vettem meg mindent. A nyuszit is belértve. Nyilván ez lehet jóval kevesebb, hisz én mindenből nagy mennyiséget vettem. Kaja,alom, forgács stb. Jó helyen 10 ezerből meg van. Nem olyan olcsó, de csak egyszer kell megvenni. Gondolok itt a ketrecre. Az a legdrágább az egészben.

2008. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szió!


Csincsilla, vagy tengerimalac szerintem ideális lenne. De ha veszed, akkor ne kereskedésből vegyed, hanem "háztól", mert a kereskedésesek általában vadak (ott csak a pénz miatt szaporítják őket), a kis házilag születtek meg kézhezszokottak. Szerintem mindkettő ára pár ezer Ft lehet.

2008. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Patkány. Első olvasásra furcsának tűnhet, de nagyon édes állatok, és kötődnek a gazdihoz. Sokat kell velük foglalkozni, de meghálálják. Hallgatnak a nevükre, és rá lehet őket szoktatni a nyakon való cipelésre is. Legalább kettőt kel venni belőlük, mert társaslények. Két azonos neműt kell venni, mert nagyon szapora állatok. Egy csuklyáspatkányt már megkapsz 1000 Ft-ért. A ketrec a legdrágább itt is, az kb. 8000 Ft. Szinte bármit megesznek, de célszerű venni nekik patkány eledelt. Egy doboz kb. 5 napra elég, és 400 Ft. Almot másfél hetente kell cserélni alattuk, és az sem drága kb. 500-600 Ft a legjobb minőség.


Még több információt találsz róluk a www.patkany.hu -n.

2008. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A csincsilla, nutria, patkány..utánuk néztem szimpik:)

Ám őket tuti h simogathatom? Nem fognak belémharapni?

Főleg a patkány..

2008. nov. 23. 15:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a patkányos válaszoló. A legelején talán egyszer-egyszer ha megharap. Fontos, hogy ne dugdosd be az ujjad a ketrec rácsai között, hanem nyújj be kézzel, és akkor nincs gond. Már egy féléve vannak patkányaink, és csak a legelején haraptak meg engem, amikor féltem a kezem berakni hozzájuk, és csak egy-egy ujjam dugtam be nekik a rácsok között. De hamar megtanultam, hogy azt nem szabad.:)

Azóta nem bántanak, akkor sem, amikor kivesszük őket, és futkoznak az ágyon. Most is itt gépelek, és a nyakamba futkozik az egyik jófiú.

2008. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ohhh de édesek lehetnek:)

Am akkor jo ha utána nem harapnak..meg az is jo h nem kerülnek sokba..meg h annyira édesek:)

Olvastam azt a patkányos oldalt..de azt nem láttam h a vezetéket megrágják e..neked volt ilyen eset?

2008. nov. 23. 15:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk még hála az égnek nem estek áldozatul a vezetékek, mondjuk erre vigyázni kell. Mi nem is engedjük úgy őket el, hogy nem figyelünk rájuk éppen ezért, mert hajlamosak rá.
2008. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
December második felétől elvihető tőlem egy kézszelíd nagyon kedves, kezes nimfapapagáj fióka, ha érdekel papagáj. Lehet simogatni, dédelgetni, még énekel is neked idővel, ha fejlődik a hangja, most még a szülei etetik, de már eszik néha önállóan is, december közepe táján válik önállóvá, akkor választható el. (Pest)
2008. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is a patkányt tudom ajánlani.

Ismerősömnek volt, és még a bulikba is elvitte magával, annyira szerették egymást. Hihetetlenül intelligens állatok, persze sok törődést igényelnek.

2008. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!