Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti azonnal kotodtetek az...

Ti azonnal kotodtetek az allatotokhoz?

Figyelt kérdés

A kotodeselmelet szerint, tudtam magamrol, hogy az emberekhez bizonytalanul kotodom. Az allatoknal viszont azt hittem mas. Az elso cicam felem nott fel, igy ot miota eszemet tudom, imadtam a halalaig. A masodik, bekoborolt hozzank es heteken at visszajart, mig a mienk lett, igy ott is volt egy atmenet.

A mostanit viszont talaltuk es hazahoztuk. Cuki volt, szerettem, de kellett 3-4 honap mire igazan a magamenak ereztem.

Nalatok ez hogy volt? Volt atmenet az erzelmekben, vagy azonnal megszerettetek a kedvenceteket?


2020. máj. 9. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A mostani első kutyámat kb két hónapig utáltam, egy kanál vízben meg tudtam volna fojtani.


Előtte halt meg két héttel a macskám, aki 9 évig volt velünk. De nekem kellett állat, így jött kutya. Alapból nekem idő kell a kötődésig. Ezt nehezítette az, hogy az új kutya nagyon aktív volt. Állandóan ugrált, a pulcsimat rövid időn belül nyolc felé szaggatta (amikor rajtam volt), két garnitúrát tönkretett itthon, három cipőmet, két felsőmet, a saját kutyaágyát, stb... ami a trénernek sikerült, hogy abbahagyta az ugrálást, nálam nem jött be, csinálta tovább. Utáltam, megkeserítette az életemet.


Ja és amúgy imádott/imád engem a kutya, mindig véd engem, de amikor még egyedül volt és megjöttem, a fejét nem emelte fel, ellenben megjött apám, nem lehetett leállítani az ugrálásról az ajtó előtt, annyira örült.


Aztán jött a másik kutyánk, a volt bántalmazott, depressziós... onnantól kezdve, hogy ketten vannak, az első kutya hirtelen izgatottan várt az ajtó előtt és sokkal jobb lett a helyzet. Igaz, jót nem tanultak egymástól, de hát ezen dolgozunk. ^^'


Lényeg, hogy kellett az idő. Én vagyok velük a legtöbbet. Ez kb olyan, hogy a gyerek is azon a szülőn köszörüli a nyelvét, aki neveli. Itt apám a másik szülő, akihez a gyerek csak simiért és játékért jár, én meg a gonosz boszorka.


Most már szeretem, de abban a két hónapban idegbeteg voltam. Első kutya olyannyira nem maradt nyugton lefárasztás után sem, hogy amikor aludtam, ki akarta ráncigálni alólam a párnát, hogy rágcsálja.

2020. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem azonnal. A gondoskodás, közös időtöltés közben alakul ki a kötődés.
2020. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Nem azonnal de rekordidő alatt képes vagyok állathoz kötődni. Minden állatunk mentett volt eddig, talán azért is. Emberekhez viszont alig kötődök, ezzel már kisgyerekkoromban is problémák voltak.
2020. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azonnal.
2020. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyám az első 1-2 hétben inkább idegesített, de utána nagyon megszerettem, és nagyon szoros lett a kapcsolatunk. Ma már 7 éves, nem is tudom, mit csinálnék a kis lüke feje nélkül.
2020. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is azonnal.
2020. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!