Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért posztolnak képeket a...

Miért posztolnak képeket a halott állataikról facebookon? (A véres holttestekről)

Figyelt kérdés

Mostanában minden macskás csoport ezzel van tele...kijárós macskát megmérgezték, elütötték, lelőtték, agyon verték.

Kiposztolják a képeket az állat véres holttestéről és átkozzák a gyilkost.

Mi értelme van ennek? Úgyse kerül elő az, aki elkövette.


Miért olyan meglepettek? Van amelyik ki is írja, hogy 2 hónap alatt ez a 4. macskája akit megöltek, és már keresi a következőt örökbefogadásra. Nem kellene elgondolkodnia az ilyennek, hogy talán az ő állattartási módszereivel van a gond?

Más kiírásokban meg az okos gazdik azzal vagánykodnak, milyen lopós a macskájuk. "Az enyém kolbászt hozott haza" "Az semmi! Az enyém halat, kiscsirkét, stb"

Csodálkoznak rajta, hogy nem díjazzák a lopós macskájukat a környéken.

Persze ők nem állatkínzók...aki bent tartja a macskáját, és él vagy 20 évet a cica, minden jót megkapva, na az olyan gazda az igazi állatkínzó!


2020. máj. 11. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Senki se érti :D ne keress bennük logikát. Másik kedvencem: meghalt a hörcsögöm, csinálok a holttestéről egy fekete-fehérré filterezett képet és feltöltöm Facebookra. A többi ember biztos kíváncsi rá, és eszembe se jut egy olyan képpel megosztani a rossz hírt ami még életében készült.

Ilyenkor az jut eszembe, milyen reakciókat váltana ki ha én a halott nagyimmal pözolva töltenék fel posztot...


Ez kb olyan mikor lát valaki egy gazdakereső állatot, gyorsan megosztja 10 csoportba és már el van ájulva hogy ő mekkora állatvédő. Aham...

2020. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
60%
Sok benned a logika kérdező. Az egyik pillanatban az a baj, hogy kijár a macska, a következőben meg az, hogy nem jár ki. Gratulálok, leülhetsz!
2020. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom elrettentésnek szánják, hogy az emberek elgondolkozzanak. Mondjuk szerintem felesleges, mert akinél fogyóeszköz a macska az ezután sem hatódik meg, aki meg szereti a macskáját, az ugyanúgy normálisan fogja tartani, ahogy eddig is.
2020. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy mik a kockázatai annak, ha nem vigyázunk a kedvenceinkre. Nálunk a lépcsőházban van olyan macskás gazdi, aki kiviszi sétáltatni a macskáját, nem pórázon, mint egy kutyát, hanem kimegy vele, és figyeli, nem engedi összevissza mászkálni. Itt lakótelepen sok az autó, könnyen elütnek egy szabadon kószáló macskát.
2020. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nos igen, gondolom elrettentés szándékával posztolják ki az ilyen képeket. Az a baj, hogy szerintem ez senkit se rettent el, nem lesz kevesebb ilyen eset attól, hogy kiposztolják. Mármint akik eddig kegyetlenek voltak, és állatokat mérgeztek meg, vertek agyon, azok úgy se fognak máshogy élni a képek látta után sem.


Amúgy az olyan embert én se értem. Nekem is sok ilyen van a környezetemben, akik pl. mondják, hogy már hány macskájukat ellopták, vagy mondják, hogy az a "r**anc macska már megint vemhes"... Ilyenkor megáll az eszem. Felelős állattartás.


Egyébként nekem még sosem volt macskám, csak más állataim, de szeretnék majd a jövőben egy macskát, de 1000%, hogy benti macska lesz. Félteném kiengedni, plusz a macskák vándorolnak, bemennek más kertjébe, ami előidézheti azt, hogy megmérgezik őt. Meg el sem tudnám képzelni, hogy legyen egy állatom, aki bármelyik pillanatba mérgezés, elütés, agyonverés áldozata lehet.

2020. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

#5-ös vagyok.


Ja persze, a kiposztolt képeknél csak magára az állatkínzó elrettentésére gondoltam. Oké, az tényleg nem valószínű. De szerintem a gazdák se fognak meghatódni a képeket nézve. Mármint, aki eddig jól tartotta a macskáját, az oké, de aki eddig is kiengedte a macskáját, vagy ilyesmi, az a képek láttán se fogja megváltoztatni a véleményét.

2020. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon csodálkozom, hogy az ilyet nem tiltják le.
2021. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!