Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik beengedik az ágyukba a...

Akik beengedik az ágyukba a kutyájukat/macskájukat, miért teszik? Nem undorodnak a szőrtől és a piszoktól?

Figyelt kérdés
Én rögtön észreveszem, ha macska járt a szobámban (anyám beengedte, én nem szoktam), száll a szőre a levegőben, és nagyon zavarja az orromat... Az ágynemű tapintása se ugyanolyan utána.

2020. máj. 14. 08:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Én is undorodtam mindig a szőrtől. Aztán lett egy cicánk, odakeveredett az udvarunkra. Ápoltuk, etettük, nálunk maradt. Annyira kedves, olyan sok szeretetet ad, hogy valahogy a szőr másodlagos lett. Többször porszívózok egy héten, mint eddig.

Szerintem ez olyan, mint amikor az se zavar, ha a gyerek kicsit lehorzsolja a falat. Nem az lesz a legfontosabb, hogy minden tárgyi dolog tökéletes legyen körülötted.

2020. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Mivel benti macskák, így nem koszosak. Nem lesz tőle "más tapintása" semminek.

A szőrt meg megszokja az ember. A konyhapult a tiltott zóna, kajában nem akarok szőrt, máshol nem zavar.

2020. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 ASegélyember ***** válasza:
73%
A macskánkat nem engedem a szobámba és ebből következik hogy az ágyra se. Anyámék ágyán szokott feküdni meg a nappaliban a széken. Na amióta tiszta szőr az a szék azóta rakunk rá egy rongyot.
2020. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem is elég beteg dolog. Egy állat helye nem az ágyban van.
2020. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Heti 1 kérdés pipa ugyanarról. Lapozzunk. Hétfőn újra megkérdezed majd.
2020. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Ja "az állat helye kint van,lehetőleg a kutya 2 méteres láncon egész életében,a macska meg "szabad lélek" ezért mehet amerre akar". Tipikus falusi hozzáállás. Macskám volt,de többet nem kell,mert nem szeretem,mindenhová felmászott(konyhapult) és szétmarta a bútort.. nálam is van egy határ. Kutyám viszont volt bent mindig. Könnyebb nevelni. Szőr meg kosz? Lehet többet takarítani. A szőr vele jár,de mindig mondtam,ha zavar valakit ne jöjjön hozzám. Ez van. Többet kapok attól az állattól,mint a legtöbb embertől. Mert az állat feltétel nélkül szeret,legyen az kutya vagy macska. Egyébként ez meddő vita, valaki vagy elviseli/szereti vagy nem. Egyik se fogja meggyőzni a másikat.
2020. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Benti macska van, és egy-két tabu kivételével, mindenhova feljárhat. Benn az ágyban én sem szeretem, de bevetett ágyon, az ágyterítőn megfér. A konyha természetesen tabu, úgy értem, konyhaasztal, pult, a székre felugorhat.
2020. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Benti kutyám van, tisztán tartom, nem vagyok rá allergiás (félhosszú szőrű), nem undorodok tőle (akkor nem lenne kutyám), nincs erkélyem, nincs udvarom, másfél szobás lakásban élek, egy kanapéágyam van, nincs külön ágy és kanapé, mert nincs hely, ezen kívül csak székeim és tárolónak is használt puffok vannak.

Egyébként esélyem sem volt időben leszoktatni róla, hogy mellettem aludjon, mert kezdetben csak akkor jött fel, mikor én már aludtam, így nem tudtam rászólni, tehát most is mellém vackol éjszaka, és arra ébredek, hogy ott van. DE le tudom parancsolni, és szót fogad. Tehát ha saras lábbal ugrik fel, és leküldöm, akkor lemegy, ha vendég jön, az a hely a vendégé, és ezt is tiszteletben tartja.

2020. máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Kutyának, macskának kint a helye. Be nem engedném a lakásba.
2020. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
23%

Nekünk is van kutyánk meg macskánk is de nem jöhetnek be a lakásba nem az a természetes élőhelyük ,és nem is kell oda szoktatni őket.A lakás légterének a nagységától függően egy bizonyos idő után azt a levegőt lélegzed be amit a kutya,vagy macska kilélegzett.

Akik beengedik az ágyukba azoknak ajánlom, hogy időnként a kutya ólban is töltsenek el egy pár éjszakát a kedvenceikkel

2020. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!