Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan (miből?) csináljak...

Hogyan (miből?) csináljak paludáriumot? Milyen növényeket és állatokat rakhatok bele?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni a nappaliba paludáriumot,de valami mutatósat.

Kb.mekkora terráriumot javasoltok?(hely van bőven úgyhogy...)

Szép növényeket(pl.mohafajtákat,trópusi növényeket,orchídea,húsevő növények...) szeretnék bele tenni,továbbá állatokat is:halakat,kétéltűeket,hüllők,hangya-ezek tudnák tisztítani is a terráriumot,továbbá élelem forrás hüllőknek(gondoltam ilyen vöröshangyára,mint amik vannak az amazonas erdőbe is vannak,de lehet más fajta is csak bírja a páràt és a vizet,és sok ,legyen belőlük),viszont nem is akarom teletömni,mivel nem nagyon szeretném takarítani=}nem akarok mindent bele tenni ,mint amiket felsoroltam,csak szóba jöhet,és lehetőleg ne zavarják egymást

Alulra mindenképp vizet szeretnék tenni,amibe halakat(itt is inkább olyan kéne ami megeszi a bogarakat,mivel a hüllőket is bogárral kell etetni

Felül lennének a növènyek,párásító,fa(kéreg ami csak ki fog lógni a háttérből,vagy rá lesznek ültetve a növények

További tippeket,ötleteket várok!!! Ha van nektek is akkor képet is küldhettek



2020. máj. 26. 14:53
 1/3 V. Hélix ***** válasza:

Én annyira nem értek ehez, de a halakhoz igen, tehát azt leszögezném, hogy a legtöbb halfajnak nagyon sok víz kell és jó szűrés is. Egyes halak esznek szúnyoglárvát, de kifejlett rovarokat nem annyira, egyet tudok csak, de annak min 100 liter kell. A hűlőkhöz, se nagyon értek, de szerintem nem jó ötlet olyan helyre rakni őket ahol víz van alul és nincs sima talaj. Legkevesebb 30 literben lehet halat tartani, de legfeljebb 3-4 guppit, kezdőknek 60 alatt nem ajánlanám hal tartását, mert minél nagyobb a víztömeg annál könnyebb fenntartani a biológiai egyensúlyt.

Semmilyen állat nem fogja tisztán tartani a helyet, még tovább koszolják.

2020. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...nagy medencét szeretnék kb.80-90l gondoltam pl.jávai lövőhal,csontnyelvű hal,levél hal-ra. Hüllőnek olyat akarok ami tud úszni vagy könnyen megkapaszkodni pl.vízi agáma,...
2020. jún. 1. 09:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi nem 80-90 hanem 580-590l🤣😅
2020. jún. 1. 09:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!