Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot javasoltok...

Milyen háziállatot javasoltok elsőre?

Figyelt kérdés
Még sosem volt eddig háziállatom, de arra gondoltam, lehet kérek egyet szülinapomra. Valami nyugisabbat szeretnék

2020. jún. 5. 08:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha nyugisat szeretnél, akkor hal, esetleg teknős.
2020. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az első kisállatkám egy kiscica volt. 6 éves voltam és nagyon sok örömet hozott. Már több mint 12 éve velem van egy csodálatos szürke perzsa királylány.

Nagyon nyugodt, bújós, kicsit önfejű, de mindig kapható egy kis játékra. Mindig ott van amikor szükséged van egy társra. Dorombol, nyávog és meghallgat. Nagyon tiszta állat.

Sok állatom van, kutya és tengerimalacok, egér..

Mindenesetre nem tudnék meglenni cica nélkül.

Nincs nagy mozgásigénye,néha a lakásban rohangál, nem vad, nem szedi szét a lakást, de kell egy kis külön cicarész, kaparófa, ilyesmi.

Egy negatívum hogy sokszor macskaszőrösek a ruháim. Erre külön kell figyelni. És mivel hosszúszőrű, őt fésülni.

Tejet nem szabad adni, mert a laktózt nem tudják lebontani.

Ha érdekel bővebben a cicatartás, kérdezz nyugodtan.

2020. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi


Mondjuk azt nen értem, hogy az #1-es válaszát miért találták 2en haszontalannak

2020. jún. 5. 08:53
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk tengerimalacunk van. Vagy nyuszit is ajánlok, az volt nekem. Esetleg vmi papagájt. Nimfát vagy hullámost
2020. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Első kérdés hogy mennyit tudnál az állatra költeni vagy a szüleidnek mi fér bele?

Egy cica vagy kutya ára 120.000 forinttól kezdődik. Persze lehet hozni menhelyről is de ott benne van a pakliban hogy esetleg beteges lesz, ettől függetlenül a menhelyes kutyák a legragaszkodobbak többnyire.


Ha kisállatot szeretnél (nyuszi,tengerimalac, höri) akkor vedd figyelembe hogy nagyon kevés doki van aki eltudja látni őket megfelelően ráadásul drágább az orvosi ellátása mint egy kutyának. Nálunk egy kutya vizsgálata 3500ft egy nyuszié meg 5500 ft. Persze vannak olcsóbb helyek is de lehet az tőled messze van.

Egy kezdő felszerelés kisállat nélkül minimum 30.000 forint. Erre egy nyuszi ára pl 20.000 forint. Bár egy tengeri malacé ha jól tudom olcsóbb de abból ugye 2 kell.

Halak is nagyon jó kis állatok viszont egy jó kezdő felszerelés szintén nem 2 forint.


Egy tippet ha elfogadsz akkor ne kisállatkereskedésekben informálódj és ne is mindenféle weboldalról mert sajnos sok a fals információ. Kereskedésekben meg minden sz@rt rád sóznak amit aztán dobhatsz ki.


Mindenképp lépj be facebookon több csoportba is, ott megtudod nézni melyik állatka milyen és biztos rájössz melyik lenne a számodra megfelelő, illetve a csoport tud segíteni hogy honnan és mit érdemes beszerezni az adott fajnak. Minden állatra vannak külön csoportok, ezeket keresd fel ne az ilyen ömlesztett csopikat.

2020. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
A hörcsög/nyuszi tökéltetes első háziállatnak. Ha nincs annyi időd akkor is tutsz velük eleget foglalkozni, mert nem igénylik annyira, bár a nyuszi igen, de talán nem annyira mint a cica, kutya. nem kell sétáltatni, olcsóbb is mint a legtöbb más állat
2020. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban halunk volt először, de nem értettünk hozzá, és internet sem volt még, szóval elég sok hülyeséget csináltunk kezdőkként, az első halaink leúsztak a lefolyón, mert nem tudtuk, hogyan kell takarítani az akváriumot, aztán meg is repedt, a szivárgás meg sem a halaknak sem a bútornak sem a padlószőnyegnek nem tett jót.

Ha csak gyönyörködni akarsz az állatokban, jók lehetnek a halak, esetleg a garnélák, ők nano akváriumban is elvannak, de járjátok körbe az igényeket, hogyan kell takarítani, ne járjatok úgy, mint mi. :-)

A hörcsög éjszakai állat, ebben akkor gondolkodj, ha nem zavar, ha ő éjjel zajong, viszonylag rövid életűek. Tartásnak itt is utána kell járni természetesen.

Jók lehetnek a madárfélék is, pintyek, kanárik, hullámospapagáj, nimfapapagáj, őket viszont párban tartjuk, egyedül nem, gondoskodni kell megfelelő helyről, hogy repülni is tudjanak, hosszú években kell gondolkodni, a nimfák több, mint 30 évig is élhetnek kedvencként tartva például.

Kutyával sétálni kell, akármilyen idő van, és kb. 10-15 évre kell velük tervezni, ez fajtától is függ, meg hogy mennyi idősen kerül hozzátok.

Arra is gondolj, mennyire gondolkodnál háziállatban hosszú távon, vannak rövidebb életűek, de vannak hosszabb életűek, akiket nem dobhatsz el csak úgy, ha esetleg megunnád.

2020. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

"Mondjuk azt nen értem, hogy az #1-es válaszát miért találták 2en haszontalannak"


Azért mert a hal és teknős nagyon nem való kezdőknek!

Nagyon kell érteni a tartásukhoz, hogy ne legyenek betegek és ne pusztuljanak el nagyon hamar.

Inkább tarts macskát, hörcsögöt vagy papagájt (ebből min. 2 kell).

2020. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Lehet fújolni fogtok, én patkányt is tudnék javasolni. Nekem volt, persze rendes kereskedésből, nem az utcaira gondolok. Nagyon okos, kedves, szerető állatok, tanítanak téged is, te is őket, nem harapnak ha kézhez szoktatod, és ez nem bonyolult.
2020. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
#9 igen a patkány is jó választás lehet viszont kereskedésből nem szabad venni semmilyen állatot.
2020. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!