Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Összetudom szoktatni a kutyáim...

Összetudom szoktatni a kutyáimat a cicámmal?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakom,van 4 kutyám(2 puli,1 bolognese,és egy keverék),és van egy 2hónapos cicám.A szomszédnak a kutyája jól kijön a macskájával is,de én már néha kiengedem az udvarra a cicámat,és a két pulim megakarja kergetni,a másik két kutyám meg le se sz*rja.Szeretném ha megszeretnék a pulik,mert kerti cica lesz ha megnő.Lehetséges ez?
2010. júl. 31. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem meg inkább legyen szobacica, 4 kutyaközé bedobni a mélyvízbe nagyon durva...

Amúgy a szobába próbáld őket összeszoktatni, nehogy világgá kergessék szegéní cicust. Fontos, hogy te is mindig ott légy, és ne simogasd, babusgasd egyiket se. Ne érezzék, hogy valamelyiknek is a pártját fogod, csak akkor lépj közbe, ha tényleg baj van. És persze ezt többször el kell játszani mire tolerálják egymást.

Egyébként mivel a cica még pici így van rá remény, hogy összeszoknak.

2010. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem dobtam be a mélyvízbe nem vagyok bolond,ha kiviszem a cicát én is ott vagyok és figyelem.Másrészről pedig olyan helyen élek,ahol tele van kóbórmacskákkal,naponta 6-7etetek,itt jönnek mennek szomszédolnak,mindenki kényeszteti mindegyiket.Nálam nem lesz macska a házban az elöző is kint élt,van egy kis házikó a kertben télen ott aludt.
2010. júl. 31. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt egy másik kérdésre írtam, de ide is passzol:


"Én kétszer két féle képpen próbálkoztam. Elsőre szigorral próbáltam letiltani a macskáról, nem ment, szegény cicának költöznie kellett, mert kialakult a macsak menekül (zsákmány) mire a kutya üldözi (vadász) helyzet, amit egyszerűen nem tudtam letörni. Azóta tanultam egyet s mást, és klikerezünk a kutyával.


Nem rég vittem haza egy kiscicát, pár estén keresztül azt csináltam, hogy séta után (mikor fáradtabb, nyugodtabb) bementünk a cicás szobába, lefektettem, és folyamatosan ment a klikk+kaja, amíg nyugton volt. Aztán arra váltottam, hogy nem kell feküdnie, gyakorlatilag bármit csinálhat ami nem a macska ellen irányul, és mindenre megy a klikk+kaja. Aztán fokozatosan elkezdtem arra is klikkelni, ha érdeklődik a cica iránt, de nem vadássza, hanem kedves érdeklődés.


Két hete van otthon a cica, mostmár tök ügyesen vigyáz rá, pedig amúgy utálja a macskákat.


Egyszer mozdult rá, na akkor a lába nem érte a földet miközben a szobából távozott, és jó három órát büntetésben töltött a konyhában. Azóta nem vadássza, vagy ha igen, csak magamhoz hívom, és befejezi.


Úgy tűnik sokkal jobban működik a jutalom (megmutatom mit szabad), mint a büntetés (csak azt mutatom, mit nem szabad, de nem mutatom meg, hogy helyette mit igen).


MOst viszont kicsit kezd átfordulni a dolog, és macska vadássza a kutyát, na azért ő is kapja a fülest, meg a fújást, mert még a végén véletlenül megvédi magát a kutya, és abból baj lesz. "


Persze nem kell ehhez feltétlenül klikker, a lényeg, hogy jutalmazz mindent, ami nem a cica ellen irányul. És a 4 kutya miatt azt ajánlanám, hogy egyesével csináld, és kezdd a legdominánsabbal. Ő az aki, négyük közül a főnök. Ha nála eléred, hogy bevegye a cicát a falkába, akkor a többieknek jó példát fog mutatni, és velük már sokkal könnyebben fog menni. Szóval egyesével, különítsd el őket, és mindegyiknek tanítsd meg, hogy mi a helyes viselkedés a cica jelenlétében.


A cica még kicsi, kevés a rossz tapasztalata, alig van félelemérzete, és nagyon kíváncsi, úgyhogy ő lesz a kisebbik gond.


Sok sikert, és ha kérdésed van, nyugodtan szólj!

2010. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!