Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki(k) válaszolna pár...

Valaki(k) válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volna egy pár kérdésem. Csak kíváncsiságból kérdezem.

1. Van kutyátok? Ha igen, milyen? Ha nem, szeretnél?

2. Ki gondoskodik róla? (Itt arra gondolok, hogy például egy olyan is válaszol aki családjával él, az gondolom nem egyedül csinálja.)

3. Kutya vagy macska?

4. Van egyéb háziállatod?

5. Hogy ha bármilyen állatot tarthatnál, mi lenne az? (Akár bálna is lehet.)

6. Akinek van állata, milyenek a tulajdonságai? (Pl. Igényli a szeretetet, makacs, stb.)

Köszönöm, hogy elolvastad és, hogy válaszolsz!



2020. jún. 25. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. van, keverék

2, Szüleim, mivel nem otthon lakok már 2 éve, ritkán járok haza

3, Macskás vagyok

4, Otthon 2 macska + 1 kutya, jelenleg pedig egy tengeri malac boldogít

5, Róka/Farkas talán

6, Macska: szeretetéhes, játékos a kutya úgyszintén (szeret ugrálni)

2020. jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. Van . Keverék:német juhász + golden retriever

2. Több mindenki családban, viszont sétálni csak én viszem szinte.

3. Kutya ( mert hűséges) . Volt 2-3 macskánk mindegyik eltűnt vagy elkóbororolt. Kutya egyszer séta alkalmával elszökött mikor anyum sétáltatta , mert megijedt . Egyedül saját maga hazajött.

4. Volt régebben.

5. Kutyával elvagyok/unk:) nem kell más.

6. A miénk néha nagyon hisztis tud lenni. Sok mindentől megijed( nem szereti az idegen embereket, de akit egyszer megszeret azt végtelenségig imádja) utálja a szelet, ha nagyon viharos erejű a szél , akkor mindig beakar jönni. Simogatást nagyon imádja, sétáért meg teljesen oda van, gyakorlatilag minden séta elött remeg a boldogságtól , meg nem fér a bőrébe. De játszani is nagyon imád. Nagyon szeretjük:)

2020. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm a válaszokat!

2-es!

Amiket a 6-os kérdésemre írtál... wow...a mi kutyánk is pont ugyanilyen. Csak nekünk simán Golden retriever, nem keverék. :)

2020. jún. 25. 08:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor ez lehet valami Golden retriever sajátosság:D
2020. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Lena7 ***** válasza:

1.

Igen van kutyám. Egy 13 éves kis keverék.


2.

Mivel még a szüleimmel élek ,ezért felváltva gondoskodunk rólla. Kb mindennap más szokta megetetni ,de ugyanabban az időpontban. Sétálni nem szoktuk már vinni ,mivel már idős és nem bírja annyira a hosszabb utakat ,viszont kint a kertben természetesen szoktunk vele játszani (persze itt sem játszunk vele olyan intenzíven ,mert hamar elfárad ,ezért sokkal többet szoktuk simogatni),meg agyon simizzük :)


A fürdetést azt pedig általában én csinálom anyukám segítségével ,mivel a kutyám nem szereti a vizet ,ezért kell valaki ,aki tartja pórázon és még valaki ,aki addig megmossa.


3.

Is-is :D

Én soha sem tudtam dönteni kettőjük közül. Imádom a kutyákat és a macskákat is. (Kutyám is és macskáim is vannak ,jól kijönnek egymással ,bár néha összeszoktak "miattam" veszni ,hogy ha valamelyik féltékeny lesz a másikra)

Igazából mind a 2 állatfajnak vannak negatív és pozitív tulajdonságaik is.


4.

Csak 2 cica és 1 kutya.


5.

Nekem gyerekkori álmom az ,hogy 1x lehessen lovam. Csak sajnos túl sok pénz lenne a tartása és sok időt és energiát kéne belefektetnem a lovamba (Azzal természetesen nem lenne baj ,hogy időt és energiát kéne belefektetnem ,viszont ez a középsuli mellett sajnos nem fér bele. Így sem tudok sem a kuytámmal sem a macskákkal annyi időt eltölteni ,amennyit szeretnék ,mert a suli miatt egyszerűen nem fér bele. Ezért addig ,amíg nem fogok tudni egy lónak mindent megadni ,hogy jó legyen neki ,addig nem fogok lovat tartani. Azt pedig nem várhatom el a szüleimtől ,hogy ők gondoskodjanak az én állatomról ,mert természetesen ők is dolgoznak és nemférne bele nekik sem ,hogy majdnem egész nap a lovammal foglalkozzanak)


6.

Kutya:

Igényli a szeretetett

Kis sunyi 🤣 ,szereti "ellopni" a dolgokat. Például törőlközőt ,cipőt stb. És ebben csak az a furcsa ,hogy fiatalabb korában soha sem csinált ilyet ,de amióta idősebb ,annál "rosszabb" lesz. 😆 Olyan ,mint 1 rossz kölyök kutya.


Féltékeny (például ha elöbb simogatom meg a cicát ,wkkor elkezd féltékenykedni ,vagy pedig besértődik)


Szeret "kaját kunyizni

Például amikor dinnyét eszek ,ő odajön és direkt felveszi a szemkontaktust velem és cukin néz + a lábával "simogatja" a lábam ,hogy ő is szeretne enni


Kedves mindenkivel. Nem szokott bántani senkit (sem macskát ,sem embert stb. Ez alól csak a legyek kivételek ,mert utálja azt amikor mindig rászállnak és idegesítik. Ilyenkor mindig megpróbálja elkapni a szájával)


Szereti az emberek közelségét


Mindig éhes 😂


Szeret minket megvédeni

Volt olyan ,amikor egy random részeg pali bejött a kertünk be ,én meg csak annyit hallottam a teraszról ,hogy morog meg ugat a kutyám. Oda mentem megnézni ,hogy mi az ,és akkor láttam ,hogy bent van a kertünkbe egy eléggé ittas pali ,aki erőszakos is volt. Azt mondta nekem ,hogy elakar vinni meg stb ,viszont a kutyám nem engedte a közelembe. Ugatott és morgot rám ,ezért félt közelebb jönni ,aztán nagy nehézkesen ,de sikerült kitessékelni a kertből. Meg már volt olyan ,hogy valaki például felemelte a hangját velünk és akkor ő szintén jött megvédeni minket)


Nagyon aranyos ,kedves


Szeret lustálkodni


Macska 1:

Nagyon bújós


Kedves mindenkivel


Nagyon félénk (mentett cica ,valószínűleg nem bántak vele jól)


Imád bújni és dorombólni

(Mindig bejön hozzám ,kisajátítja az ágyam ,majd bújik a fejembe és doromból. Ha meg én elakarok menni az ágyból ,akkor nem engedi. Előszőr figyelmeztetés képpen csak elkezd olyan sírósan nyávogni ,majd "murmogni" ,aztán finoman beleereszti a karmát a karomba ,majd ha ezek után is elmegyek ,akkor kicsapja a hisztit és elkezd követni mindenhova ,egészen addig ,amíg lenem ülök/fekszek valahova ,és akkor autómatikusan jön hozzám)


Nagyon igényli a szeretetett és a törődést


Nem bántana senkit

(Amikor a kiscica durvábban is játszott vele ,ő akkor is hagyta neki)


Rólla igazából nem lehet rosszat mondani. Esetleg csak annyit ,hogy nagyon ragaszkodó és ez néha rossz ,például akkor ha tanulok ,viszont ő meg azt akarja ,hogy foglalkozzak vele.


Macska 2:

Nah ő egy átokfajzat 😆

Imád játszani ,szaladgálni ,soha nem fárad el (2 órát játszól vele 3p percet alszik ,aztán megint bevan pörögve)


Imád játszani és vadászni (Amióta megvan ez a macska ,azóta nincsenek nyáron szúnyogok/poloskák -néha bejön 1-2 az ablakon- nálam ,mert a cica levadássza őket)


Ha nem játszol vele ,akkor meg megpróbál levadászni ,például mész ki a konyhába ,és a semmiből oda fut megharapja a lábad és befut a szék alá ,majd onnan kukucskál ki és várja ,hogy játsz vele


Imád harapdálni (a karom kárára 😂)


Nagyon keveseg alszik ,ő nem szeret lustálkodni ,mindig bevan pörögve


Nagyon érdekli őt a külvilág (kert)


Szeret nézelődni és minél magasabb helyekre felmászni ,aztán onnan kukucskálni



Ő is lopos

Szereti lelipni a vasalóról a zoknikat ,meg a kisebb ruhadarabokat és bevinni a dobozába (erről már elkezdtük leszoktatni és már nem csinálja olyan nagy rendszerességgel)


Ő nem annyira bújós. Akkor simogatod ,amikot ő akarja ,akkor marad nálad amikor ő akarja ,és oda fekszik ,ahol ő akar lenni. Például ha beteszed az öledbe ,de ő csak melletted akar feküdni ,akkor ott fog.


Ha álmában simogatod ,akkor felkell rá készülnöd ,hogy finoman elfogja kapni a kezed ,és azt fogja rágcsálni.


Szeret mindenkit követni


Imádja a vizet


Mindig a mosdókagylóban akar aludni (erről is elkezdtük leszoktatni ,bár erről még nem igazán sikerült)


Szeret gyíkokat ,egereket ,gilisztákat hazahozni nekünk


Viszont minden hibája ellenére imádjuk 😄


Remélem ,hogy tudtam neked segíteni ,és előre is elnézést kérek azért ,hogy ilyen hosszúra sikeredett

2020. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Van. Valamilyen bull típusú keverék, menhelyi kutya volt. Illetve anyukáméknál van egy német juhász, amikor ő odakerült, még otthon laktam, családi kutya, velük maradt.

2. Főleg én, mert a én vagyok otthon legtöbbet, de sétálni a gyerekeimmel együtt viszem, illetve ha a férjem itthon van, ő is jön, meg ő is foglalkozik vele. Gyerekek is játszanak vele.

3. Mindkettő

4. Van, egy macska :)

5. Axolotl, vagy valamilyen nagy gyík. Tarthatnék igazából, de túl macerásak, majd ha nagyok lesznek a gyerekek, talán. A görény és a csincsilla is cuki, de büdik, illetve ez a ketrecben tartás nem az én világom.

6. A cica olyan tipikus öntörvényű macska, de nagyon szeret minket, bízik bennünk. Mindkét kutya nagyon okos, alkalmazkodó, a német juhász már öregecske, lassú, a keverék fiatal, pörög ezerrel, de fegyelmezett, szófogadó, okos kutya, nagyon kedves, állandóan igényli az embert.

2020. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Van egy 10 hónapos Biewer Terrierem. :)

2. Szüleimmel élek, mindent én csinálok a kutyával kapcsolatban.

3. Kutya

4. Van még egy welsh terrierünk és egy szavanna varánuszom.

5. Esetleg ló, de ahhoz kéne valaki, akitől tanulhatok az ellátásukról.

6. A kutyám idegenekkel eleinte tartózokodó, de hamar megszeret bárkit. Egygazdás. Hatalmas megfelelési kényszere van, ami a tréningje szempontjából előny. Értelmes :)

2020. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Nincs, és nagyon szeretnék, de a munkám és a lakásom nem alkalmas hozzá :(


2. Ez csak elméletben, én lennék a fő gondoskodó, de azért segítség is jól jönne, anyum és az egyik kutyás barátom tudnának ebben olykor besegíteni.


3. Mindketőőőőő <3


4. 2 macskám van


5. Tigris és tasmán ördög


6. Állandóan bújnak és jönnek utánam, játék, simi, kaja, mégtöbb simi és puszi kell, adnak is puszit :D Mindenen ott a szőrük, pedig sokat fésülöm őket, ezt is követelik. Az egyik cica este megállás nélkül nyávog, hogy menjek már aludni vele közben a másik az ölemben alszik. Kedvesek, és az esetek többségében szófogadóak is, imádás van :3

2020. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van egy kutyusom 10 éves Golden retriever-Labrador keverék, mellé fog érkezni nemsokára egy 9 hetes berni pásztor kutyus.Apukámmal és nagypapámmal gondozzuk őket.( A falkavezér apa)

Más állatom nincs ,nem is szeretnék. Örök kutyásnak érzem magam. Mivel ugye nagyobb testű, amikor leülök akkor felfekszik mellém a padra( kinti kutya) és ha telefonozok próbálja az orrával kilökni a kezemből hogy simogassam. A másik,,aranyos" szokása:Ha látja hogy le akarom fényképezni akkor oldalra vagy lehajtja a fejét.( hogy ne tudjak fotózni).

2020. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1.Van egy yorkshire terrierem

2.Én és a szüleim(velük élek)

3.kutya, cicákkal nincs tapasztalatom

4. Van egy ugróegerem.

5.Nagyon szeretnék egy tengerimalacot

6. Az én yorkim játékos és szeretet éhes, imád a közelünkben fetrengeni és imádja ha simogatjuk. Nagyon szeretjük!

2020. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!