Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is legyen ingyenes...

Szerintetek is legyen ingyenes az állatorvosi ellátás, ugyanúgy, mint az emberek kórházi ellátása?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 18:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
#10 nem, szerintem úgy gondolja, hogy akinek van állata, az kössön ilyet.
2020. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
53%
#10 Ki írta, hogy az is fizessen akinek nincs állata??? Olyan fizesse a járulékot, akinek van, vagy a közeljövőben tervez. Szerintem is jó ötlet lenne!
2020. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki ember, mindenki, aki be van jelentve fizeti a járulékot. De nincs mindenkinek állata, az is fizessen?


Egy csomó ember nem jelentené be az állatát, az főleg azok, akik még csak a kötelező oltást/csippet sem adják be a kutyájuknak. Így csak az állatok ellátásában lenne probléma. Plusz a menhelyes állatokat akkor milyen költségen kéne ellátni?


És akinek nem kedvencei vannak, hanem farmja, mondjuk 100 marhával? Az most a "tb"-ből ellesse az 50 tehenét, vagy oltsa be az 50 borjút?


Úgyhogy nyilván a jogi szabályozáson sokat kéne gondolkodni, de mint állam, nekem nem lenne érdekem a házi kedvencek egészségügye..


Szerintem is nagyban romlana az ellátás minősége tőle, meg kell nézni egy sztk-t meg egy magánrendelést.


De az ilyesmi problémára ott van a kisállatbiztosítás.

2020. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%

Azt nem tudom, hogy a kérdező, hogy gondolta, de #10. felvetése mindenesetre korrekt.

A TB-t is fizeti az is, aki 10-20 éve nem járt orvosnál, ha bejelentett munkahelye van...

A nyugdíj járulékot is fizeti az, aki simán lehet hogy nem lesz soha nyugdíjas.

Sőt, tovább megyek: a nyugdíj járulékot olyan is fizeti aki biztosan nem lesz nyugdíjas, mert olyan betegsége van, hogy kizárt hogy elérje a korhatárt.

2020. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%
De ez egy elmélet okoskák, amiben NEM SZEREPELNE, hogy az is fizesse akinek nincs állata! Nehéz ezt felfogni egyeseknek???
2020. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%

#15. De ezt honnan tudod?

Ha ez így van, akkor ne hasonlítsuk az egészségügyi felállásokhoz...


Amúgy én abban az esetben sem támogatom, mivel erre biztosítás keretei között most is meg van a lehetőség, mint azt már többen említették.

2020. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%
olyan nincs, hogy ingyenes. és nem is támogatom ezt a legyen ingyenes az állatellátás, mert a minőség meredeken megzuhanna. kb az emberi ellátás szintjére süllyedne. persze többen vinnék orvoshoz az állatot, de erre felbuzdulva sok felelőtlen gazda is a képbe kerülne, akik szíre-szóra kutyát, macskát vennének, de aztán nevelni, gondozni, foglalkozni már nem tudnának vele. az állatorvosi ktg egy kiváló szűrő a csóró hülyék ellen. persze így is sajnos rengeteg állat, főleg cica esik áldozatul a hülyéknek, mert darabszámra mennek. de ha csak a 10 %-a megmenekül ezektől, akkor már megéri fizetni az állatorvosnak
2020. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
71%
A biztosítás csak 7 éves korig fedezz, szóval egy nagy semmi! Mit honnan tudok? Ez egy felvetés, amit a kérdező felvetett. S gondolom ő sem úgy gondolná, hogy olyan is fizesse akinek semmi köze az állatokhoz.
2020. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezt a részét nem fejtette ki, hogy ezt hogy gondolná... Vagy ha igen, akkor elkerülte a figyelmem.
2020. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

Alapból úgy kellene állatot tartani, ha van anyagi háttered, amivel el tudod tartani.


Ennek a kérdésnek fel sem kellett volna merülnie.


Mert neked például olcsón kijön egy ivartalanítás így, de más meg fizessen érte??


PLUSZ ha meg csak is azok fizetnének, akiknek állatuk van akkor hajrá, mint ahogy az egyik előttem levő hozzászólásban látszik úgyis lesz olyan aki nem fogja bejelenteni az állatát, szóval ez bukott téma. Arról nem is beszélve, hogy minden állatnak más az eltartási költsége (vegyük pl., hogy valaki oroszlánt tart, na, abból nem nagyon telne ki a kis közös pénz.).


10 -es voltam.

2020. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!