Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg a legtöbb embernek...

Tényleg a legtöbb embernek ezt jelentik az állatok?

Figyelt kérdés

Látom az ismerőseimen, munkatársaimon, facebook-on, de még itt is, hogy természetesnek veszik, hogyha egy kutya/macska ellik, akkor simàn kidobálhatják, vagy vízbefolythatják meg random idegeneknek passzoljàk le.


Egyszerűen nem is értem minek nekik állat. Legtöbbjük moslékkal etet, semmit nem foglalkozik egyikkel sem és ha az állat eltűnik az a reakció, hogy akkor szerez másikat.

Nem falun élek, de itt is ez a tendencia. Miért? Miért jó ez?



2020. jún. 28. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom. Számomra ez érthetetlen, az állat családtag. Én többre tartom őket az emberek 99%-ánál.
2020. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek nagyrésze divatból vagy gyerek pótlóként tart állatot.


Nem fogja fel, hogy egy életért felel. Ostobák.

2020. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te rossz társasággal vagy együtt. Az én ismerőseim ivartalanítanak és eszükben sincs szaporítani meg lepasszolni, vízbe folytani a kölyköket :/

Tanyán laksz vagy falun? Ott szokás még sok helyen idősebbek körében.

2020. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as, az utolsó mondatot is olvastad? Nem falun lakom.
2020. jún. 28. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem olvastam valóban. Nem olvasok el mindog mindent :D sorry
2020. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ez. Alsóbb rendűnek tartják őket, eszükbe sem jut, hogy egy állatnak is van személyisége, ennek ellenére "szabadon" hagyják a létezésüket, mert majd ő tudja mi a jó neki, ez már eleve egy hatalmas ellentmondás, oké ösztönök, de nem csak ennyiből áll.

A gond ott kezdődik, hogy sok ilyen idióta van, és ezek erősítik egymást, könnyebb ez az út, mint felelősséget vállalni. Ha ezt tanítanák már a kisiskolásoknak is, akkor talán lenne idővel változás, mert kihalna a buta régimódi felfogású réteg még falun is, és egyre kevesebb lenne aki így gondolkodik. Bőven elég lenne ha a fiú állatokat ivartalanítanák kezdésnek, ehhez simán lehetnének támogatási programok, oktatások, de ugye erre nincs pénz .... :/

Aztán sok a mérgezés, meg az így elhullott állatokat is megeszi egy másik, beteg lesz, és ha félretesszük, hogy szenvednek, és arra koncentrálunk, hogy ez az emberekre nézve is veszélyes, akkor ilyen megközelítésben már meg lehetne értetni ezzel az állatkínzó réteggel is, hogy ez miért rossz. Ezután befogadóbbak lennének a többi infóra is, ha nem is mindenki, de egyre többen.

Szép álomképek, tudom... :(

2020. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!