Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az álatvédők nagy része...

Emberke kérdése:

Az álatvédők nagy része vegetáriánus vagy a vegetáriánusok nagy része álatvédő vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
meg úgy általánoságban mit képzelnek magukról az áltavédők pl. Spalonyban is be akarnak tiltani egy olyan rendezvényt ami az ő hétköznapjaira épült és szinte minden nemzeti ünepükhöz hozzájárul
2010. aug. 2. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha a bikák ütlegelésére és hergelésére gondolsz azt én is betiltanám. De a megevésüket már nem. Egyék meg azért vannak a bikák. Na de ütlegelni meg bosszantani őket elé ugrálni meg ilyenek - nevetséges és veszélyes is. Aztán meg elvárnák hogy sajnálják őket amikor 2-3 idióta kinyiffan közben.


Az állatvédők egy része hülye csak míg a vegák mind.

2010. aug. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én állatvédő vagyok, és nem vegetáriánus. Nem vagyok hűdenagy aktivista, de azért megvédek egy állatot, ha alkalmam nyílik rá.
2010. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Pl a Kakapopapagájokat is. Szegények már a kihalás szélén vannak.


De az állatvédők egy része lóvéért csinálja. Na őket nem bírom.

2010. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
na ezekről a Kakapopapagájok-ról még életemben nem halottam meg szerintem is szép gesztus olyan álatokat megvédeni amik a KIHALÁS szélén álnak de mondjuk a bikákat miért? csak spanyolországban több van mint a föld többi pontján. meg azt sem értem még hogy az álatvédők miért csinálnak mindig ekkora nagy cirkuszt hogy magyarországon még aztis leadják este a hiradóba hogy délen a jegesmedvék a kihalás szélére jutottak (vagy 3-4 éve adta le a tények) kérdem én egy magyarországon élő embernek (ami sok ezer kilóméterre van az említett helytől) mi köze van ahhoz hogy egy ember által nagy ritkén (csak kutatócsoportok) lakott területen pusztulnak az álatok? ez a természet egyik leglogikusabb doga hogy idővel "cserélődnek" az álatok. Vagy MINDEN egyes áltatot meg akarnak védeni ami a földön élt? akkor ez a világ nom olyan lenne mint amilyen most,mert futhatnánk a védetnek nyilvánított húsevő dínók elöl akiknek a legjobb szórakozásuk az hogy mindek kajolnak be reggel délben este
2010. aug. 2. 00:33
 5/13 anonim válasza:
44%

bocs, de téged ezzel meg lehet szívatni?

"leadják este a hiradóba hogy délen a jegesmedvék a kihalás szélére jutottak "

akkor meg is érdemled... a jegesmacik északon élnek, vazze.

az állatvédők meg csak dumálnak.(tisztelet a kivételnek) nézd meg a greenpeace-t, csak a balhé miatt aktivistáskodnak.

ja, elérték, h asszem 2012-től nem lehet libát tömni... de emiatt csak nagy-nagy exportbevételtől esünk el.

na és el kell adni a belterjes beteg angol szarvasmarhát.

na... mélyebbek itt a gyökerek pár zöldmellényesnél.

2010. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Állatvédő az védi az állatokat a bántalmazástól. Ha nem is a bikákra gondolunk, de rengeteg videó kering a neten órákon át szenvedő macskákról vagy élve megnyúzott mosómedvékről. Tehát az állatkínzás ellen van. A kihalás szélén álló állatokat is igyekszik megvédeni. Vannak sokan akik vegák, de sokan úgy gondolják hogy az állati eredetű ételekre igenis szükség van így megeszik az állatokat, de legtöbb igyekszik olyan helyről beszerezni, ahol jól tartották őket és gyors haláluk volt.


A vegetáriánusok közt meg van aki azért vega mert sajnálja az állatokat így ők nyilván állatvédők is egyben. Ellenben sokan vannak akik csak azért vegák, mert ez a "menő", na ők akik szemrebbenés nélkül viselnek szőrmét, mert nem az állatokért csinálják. Vannak még akik úgy hiszik hogy az állatokat megenni nem egészséges, ebben a hitben élnek, meg vannak akiknek nincs gusztusuk megenni, pl. ha kiskorukban disznóvágást néztek végig és megviselte őket. Az utolsó két csoportnak nem kell feltétlenül állatvédőnek lenni, de nem zárja ki a tényt.


Meg ugye mindig vannak akik már túlzásba esnek. Bár nem vagyok nagy állatvédő, de szerintem ha már az emberiség eljutott idáig, nem arra kéne használnia a képességeit hogy magánál védtelenebb lényeket kínoz pusztán szórakozásból

2010. aug. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

(A spanyol bikaviadal betiltásával kapcsolatban - a rómaiak még a népesség jelentős részét rabszolgaként tartották és olykor gladiátor harcokon kivégezték őket, és bizony ez a hétköznapjaik része volt... ezt előre írtam, mert úgyse fogja mindenki végigolvasni)


Azért abban nem teljesen van igazad, kérdező, hogy kit érdekel, ha kihalnak az bizonyos állatok. Mert nagyon sok ilyen kihalás emberi tevékenységnek köszönhető, és valóban néha hatalmas károkat okozunk. Oké, abba nincs beleszólásunk, hogy a legyeket felzabálják a békák, mert az a természet rendje, de hogy több 100 csincsilla vagy elefánt haljon meg, csak hogy valakinek bundája vagy asztala lehessen túlzás... Én se vagyok vegetáriánus és szélsőséges állatvédő sem, de bizonyos dolgokra oda kéne figyelni, pl hogy fölöslegesen ne nyírjunk ki egy csomó állatot.

2010. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Előbb tanulj meg írni, fogalmazni, aztán háborogj meg kritizálgass ....
2010. aug. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegánok nagyrésze állatvédő. Sok olyan gyógyszert sem használ amit állatokon teszteltek.
2010. aug. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kerdes kiiro: te nem erezned magad szegenyebbnek, ha a jegesmedvek kihalnanak? en igen. En szegenyebbnek erem magam, hogy kihalt a dodo, pedig eletemben soha nem lett volna alkalmam eloben latni egyet ugysem. Es megis, szegenyebbnek erzem magam.

Es nagyon orultem, amikor a bikahajszolas betilrasarol olvastam. Allatkinzas pusztan szorakozasbol. Hagyomany vagy sem, akik igy kinoznak allatokat, oket kellene hasonlokeppen kinozni. Igen, allatvedonek tartom magam; lehet lepontozni.

2010. aug. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!