Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Etetni kell éjjel a kisverebet?

Etetni kell éjjel a kisverebet?

Figyelt kérdés
Ma találtam a földön egy csupasz kisverebet, alaposan körbenéztem, hogy honnan eshetett ki, de nem találtam fészket tehát hazahoztam. 3 legyet meg is evett, pár csepp vitaminos vizet adtam neki és csináltam egy szuper, meleg helyet. Azt olvastam, hogy 2 óránként etetni kell. Ez az éjszakára is vonatkozik vagy elég lenne, ha mondjuk éjfélkor adok neki még legyet vagy tojást és reggel 7 körül mikor felkelek újra kap?

2020. júl. 3. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Két óránként. Egyértelműen éjszaka is.
2020. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen szülőnek lenni, a 2 óránként éjszakára is vonatkozik!
2020. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is neveltem fel kis sármányt (olyasmi, mint a veréb, csak kicsit zöldes-sárgás színű), és bár az már kicsit kezdett tollasodni, én éjjel nem etettem, és semmi baja nem lett. De este még későn is adtam neki, és reggel igyekeztem korán kelni hozzá.


Közben utánanéztem: jól csináltam, éjjel nem kell etetni. A madárszülők is alszanak éjjel, a fióka nem embergyerek.


[link]

Ennek az oldalnak az alja felé van a neveléshez, tápláláshoz néhány fontos tanács és útmutató. Külön kiemelném (bár ez is benne van), hogy mártogasd vízbe is a kajáját, mert nagyon fontos a folyadékpótlás is, főleg ilyen melegben. A többit olvasd el. Sok sikert :)!

2020. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"A fiatal, rövidke farkú fiókákat egy-két óránként etetnünk kell, három-négy óra már elég súlyos éhezésnek számít. Később fokozatosan ritkíthatjuk az etetést két-három órás időközökre. "
2020. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Az etetés gyakorisága kapcsán általános szabály, hogy a hangosan enni kérő fiókákat mindig meg lehet etetni, minél kisebb a madár, annál gyakrabban, de legalább óránként mindenképpen nézzünk rá a madárra, és kínáljuk meg. Csak nappal etessünk (a bagoly fiókákat is), mert éjjel mind a madaraknak, mind nekünk pihennünk kell. Egy csupasz énekesmadár fióka felnevelése 2-3 hétig tarthat, míg egy nagy, már majdnem repülős fiókáról sokszor csak 2-3 napig kell gondoskodnunk."
2020. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan vetted, de amit bemásoltam, a madárkórház oldaláról van.
2020. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

éjszaka, persze...

éjjel nem tudnak az "szülő"madarak élelmet szerezni, így etetni se.

2020. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

#6 a Magyar Madármentő Egyesület oldaláról.

Szerintem a madárkórházé is csak a nappalra vonatkozik.

Ahogy a hetes válaszoló is rámutatott: a madaraknak nem megy olyan könnyen az utódetetés, mint az emlősöknek, hogy éjjel is kéznél (emlőnél) van az élelem, nekik folyamatosan be kell gyűjteniük. Ehhez leginkább a látásukat használják, ráadásul a táplálékul szolgáló rovarok többsége is nappal mozog, így az éjszakai élelemszerzésre nem sok esélyük van. De ha belegondolsz: fiókanevelési időszakban sem látsz éjjel a fákon, bokrokon, fűben bogarászó madarakat, szálldosva vadászó fecskéket. Alszanak olyankor is.

2020. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? 🙄


Kérdező, amúgy mi a helyzet a fiókáddal? Bocs, hogy ezt mondom, de jobb ha úgy állsz hozzá, hogy ha túléli, akkor szerencséd van vele. Nagyon érzékeny kis szervezetük van, millió bajuk lehet.

2020. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elnézést a késői válaszért, nem néztem fel az oldalra miután másnap sajnos elpusztult.


Viszont jó hírem is van egy kis fecskével kapcsolatban, akit valószínűleg elkapott egy macska, mert eléggé véres volt a szárnya. Őt 4 napig gondozgattam, aztán egyszer csak elkezdett repdesni a házban és elengedtem.

2020. nov. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!