Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szomszéd fel akar jelenteni...

Szomszéd fel akar jelenteni kutyaugatás miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyik 2 házzal arrébb lévő szomszéd nem túl szépen közölte velünk, hogy a kutya reggel-este ugat és elegük van belőle. A probléma az, hogy én nem tudok ezzel mit kezdeni, mert a mi kutyánk nappal 2-3 óránként ugat vagy vakkant egyet-egyet, este pedig bent alszik velünk, akkor pedig teljesen csendben van de ha ugatna a is, kizárt, hogy hallanák. Szóval este nem is hallhatja ugatni, így ez a nappal-este ugatós story már itt nem működik.

Szóval feltételezem, hogy a másik szomszédjának a kutyáját hallja, de a miénkre fogja. Annyi nem volt benne, hogy átjöjjön és rendesen megbeszéljük, csak b*zdemegezett, kiabált a kerítésen keresztül, nyílván szóhoz esélyünk se volt jutni, aztán elment.


Kertes házról van szó.


Ennyi a történet röviden, a kérdésre visszatérve, mit tud tenni, ha feljelent és a rendőrség vagy állatvédők mit tehetnek?



Sajnos még kiskorú vagyok a fószer még elég agresszívnak tűnik, így nem igazán mennék át megbeszélni vele a dolgokat, Apa szerint csak beakadt szólni valakinek, és nem fog feljelenteni, remélem neki van igaza.

De mégis, mit tehetne, Ha esetleg mégis feljentene?


2020. júl. 5. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez önkormányzati dolog.Max ott tesz bejelentést.
2020. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hallgass apádra, nem érdemes aggódnod.
2020. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak nehogy lemérgezze a nemnormálisa...az ilyentől kitelik
2020. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Rendőrség ilyennel nem foglalkozik.

Állatvédőknek az ilyen problémához semmi közük. Sőt, ha valamiért intézkednének, csakis állatorvossal és rendőrökkel közösen tehetnék.

2020. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én sem a feljelentéstől tartanék, hanem attól, nehogy bántsa a kutyát.
2020. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fuhhh... Köszi a válaszokat! Igen, bennem is felmerült, hogy bánthatja a kutyát, bár szerencsére "csak" feljelentéssel fenyegetőzött, azért figyelni fogom a dolgot. Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de az önkormányzat mit csinál ilyen esetben?

Szerencsére anyukámnak elég sok állatorvos és állatmenhelyes ismerőse van a munkahelye miatt, szóval talán ez a része nem olyan vészes.

2020. júl. 5. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Lófütty.

Esetleg egy levelet lehetne írni neki, ha már beszélgetni nem lehet vele. Abban leírod, hogy ma ez-az történt, nem engedett szóhoz jutni, de a ti kutyátok nem lehet az ugatós kutya, mert az említett időszakban bent van, stb. Ha amúgy értelmes ember, akkor veszi a lapot, de ha tajt bunkó, akkor is van esélye, hogy leesik neki, rossz helyen reklamál. És akkor nyugodt lehetsz, hogy nem mérgezi meg.

2020. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék a dologhoz, hogy EGYIK szomszédunk se panaszkodott eddig, pedig vannak sokkal közelebbiek is. Ráadásul a kutyánk a közvetlen mellettünk lévő szomszéd háza mellett szokta ugatni a szomszéd macskáját, aki a padláson randalírozik, de még ő sem szólt, pedig nem 1x találkoztunk vele. Tény, hogy németjuhász, akinek picit erősebb hangja van.
2020. júl. 5. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Az önkormányzatnál, csak úgy bírja bejelentési, ha van bizonyítéka. Pl. Ha, esetleg felveszi hangfelvétellel. (Nálunk, így működött és működik is. Egy, idős bácsi szeretett volna bejelentést tenni, hogy este 10 után, pattogtattág és ordította a 15 évesek csak úgy hülyeségből szinte minden nap,és tényleg irtó zajos volt mellettük a kosárlabda pálya. Így, tudott csak az önkormányzat intézkednki. Ezt, azért is tudom, mert egy darabig én is az önkormányzatnál dolgoztam).

Amúgy, szerintem is csak ideges volt és beakart szólni valakinek, levezetni a feszültséget.

Nekem, egy szibériai husky-m van, és néha ő is írtó nagy hanggal bír, főleg, ha meglát egy macskát. A szomszéd utcában is lehet hallani. Mert, egy fiatal fiú is egyszer megkérdezte, hogy ő szokott-e vonyitani. De, senki sem panaszkodott nekünk eddig a hangja miatt. Esetleg, csak azért, mert elkapott egy macskát az utcából.

De, nagyon figyelj arra, hogy meg ne mérgezzék a kutyád.

2020. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Szereljetek fel kamerát, az ilyen faxok szokták megmérgezni a kutyát. Ne tudjon elmenni a kerítéskapuig, bedobási távolságig.
2020. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!