Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A veszprémi vagy a nyíregyházi...

A veszprémi vagy a nyíregyházi állatkert a jobb?

Figyelt kérdés
2020. júl. 17. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A nyíregyházi nagyobb, több állat van ott, nagyon szép a kialakítása, míg a veszprémi kisebb (vagy lehet hogy területileg nem az, de kevesebb ott az állat), szerintem kevésbé izgalmas, de egyszer abszolút megéri meglátogatni ezt is.
2020. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nyíregyházi
2020. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Nyíregyházi, a legjobb szerintem az országban. Főleg kisgyerekkel. Veszprémiben kevés állat van baromi nagy területen.
2020. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Nyíregyházi vagyok. Kisgyerekkel (4 éves) 2 évben egyszer, ha bevállaljuk a nyíregyházi állatkertet... Túl nagy, bejárhatatlan, fárasztó.


Kamaszokkal, vagy minimum 10 éves kortól érdemes oda gyereket vinni. Ráadásul nagyon zsúfolt! Amelyik gyerek nem bírja a tömeget, a tolakodást, nem való oda!


Gyerekkel én a debrecenit vagy a miskolcit javaslom. Mi ezekbe járunk általában.

Esetleg a hortobágyit.

2020. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elvileg a veszprémi a nagyobb...

Az 32.5 hektár a nyíregyházi "csak" 30.


A veszprémiben tehát kevés az állat?


Ez csak a rossz menedzselése miatt lehet így, vagy pont azért hogy az ott tartott állatoknak jobb és nagyobb helyük, kifutójuk legyen?


Mert ha utóbbi a helyzet, akkor lehet hogy szívesebben támogatnám azt a jegyárakkal...

2020. júl. 17. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Milliószor jobban a veszprémit ajánlom. A múltkor írtam egy hasonló kérdéshez azt ide be is másolom:



Én idén voltam a Nyíregyháziba 2szer is. A Nyíregyháziról a negatív dolgok:


-a sósvizű akváriumok nagyon elhanyagoltak és nem szépek,teli vannak algával,a cápáknak kicsi a hely


-sok állatnak nagyon kis helye van(pl.flamingó,szurikáta)


-pár állatnak nem volt árnyék ebben a hőségben és egy akkora tál víz se volt kirakva hogy legalább belefeküdjenek(pl. Párducteknős)


-a büfékben dolgozók nagyon bunkók


-a benzinkúton szebb mosdó van mint ott


-a koik,pontyok,aranyhalak(szval az állatok pl:gibbonok melletti tavi halak) állandóan pipáznak,teljesen szenvedtek az oxigénhiány és a tisztíttatás hiánya miatt,annyira elkeserítő látvány volt


-kuka nincs gyakran


-nem a legjobb a térkép amit adnak,a telefonos térkép is egy kuka(korlátlan mobilnettel is)


-néhány helyen vannak ilyen 5méteres alagutak hogy pl. belehet menni az oroszlánketrec közepébe,na az hemzseg a szúnyogoktól. Meg a sok hülye lecipelte oda a babakocsit és velünk ordibáltak hogy ők babkocsival vannak takarodjunk arrébb


-van az a kis állatkerti busztúra(lehet a pestibe is van)de azt a kisjárművet állandóan kerülgetni kellett és egy idő után már olyan idegesítő volt


-a toke- és a nappali gekkónak túl kicsi a helye,min 3szor akkora kellene nekik


-volt egy szegény sárgabóbitás kakadu akinek az egész röpdébe volt keresztbe rakva 2 ág és semmi más,se víz,se kaja,se társak,se valami játék. Szegény kínjába egy lyukat ásott a kerítés mellett


-a gondozók is elég bunkók,az egyik csak ránkmordult hogy nem itt van a bejárat(holott látta hogy már vissza is fordultunk) a másik meg épp a sörényes galamboknak cserélte a vizet a görögteknősök ketrecén átmenve,a tekik követték ő meg felrúgta őket...persze felállítgatta utána mert ott álltunk mellette...


-ez meg csak egy személyes vélemény de ha néhol a mekibe papírszívószál van akkor nem tudom egy állatkerbe miért kell a mai napig műanyagot adni...



Ami viszont tetszett:


-az édesvizű akváriumok gyönyörűek


-a parasztudvar remek


-a Viktória-ház talán az egyik legszebb,tiszta is


-ha előre veszed a jegyet szinte azonnal bejuthatsz,kedves volt az információnál a csaj és megengedte hogy berakjuk a cuccaink


-rengeteg hotel van közel


-az állatok(amiknek a ketrecéhez odalehet menni) nem félnek az emberektől(pl a japik és a koronásgalamb)lászik hogy nincsennek rossz élményeik és gyönyörű fotókat lehet róluk csinálni



Szerintem Veszprémbe sokkal szebb az építés,a kialakítás is. Az afrikai rész is sokkal nagyobb.

2020. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
A veszprémi sokkal jobb.
2020. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Nyíregyházi sokkal jobb.Voltam már mindkettőbe
2020. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
:D voltam itt is, ott is, nem tudom miért pontozzátok le egymást, ez bunkóság, nade legyen, hátha engem is letudtok valamiért. Melyik jobb? Ahol jobban érzed magam. ez függ az adott napi kedvedtől is, amit meghatároz a gyerek/ek az napi kedve is :D melyik szebb? Nekem a Nyíregyházi szebb. Kisgyerekkel oda mennék, amelyik közelebb van, mert kimerítő napotok lesz ;) nagyobbal a Nyíregyháziba, az tuti. Mindkettőbe érdemes ellátogatni, nem túl jó időben, mert nagy melegben az állatok bujdosnak, s sokszor nem is látható 1-2. Hozzátenném, hogy Győr és Pécs is nagyon-nagyon jó !!! Mindkét város csodás, alig tudsz elszabadulni, főleg este, a fényekkel Pécs főtér, Győr a folyók áááá imádok menni-menni-menni. :D Veszprémi állatkertben lehet nagyot sétálni :D a Nyíregyházi kalandos, és nagyon jó show-k vannak pl. fókákkal. Akármelyikbe mész a neten tájékozódj a programokról, mert az etetések és bemutatók nagyon jók. Van ahol be is lehet menni olyankor bizonyos állatok közé ;) rólunk a személyzet ingyen készített képeket is. Jó szórakozást!
2020. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%
Valószínűleg már nem aktuális,de aki még tervez állatkertezni én a veszprémit ajánlanám. A nyíregyházi nem annyira jó mint amennyire fel van hypeolva. Nyílván elég nagy és lehet több állat is van de én idén voltam és rendkívül lepukkantnak láttam. A jegesmedve a tiszta rozsdás ketrecben szenvedett a 40fokban tűző napon. A kerítések 80% tiszta rozsda és rengeteg a szemét. A veszprémi sokkal szebb és egy kisgyerek számára izgalmasabb is lehet a dinópark része. Saját vélemény és tapasztalat nem egyezik mindenki véleményével de friss élményekkel tudok szolgáltatni.
2020. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!