Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan történetet...

Tudnátok olyan történetet írni, képet küldeni, ami megmutatja miért nem szabad állatot venni szaporítótól, kereskedésből?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furán fog hangzani, de szeretnék készíteni egy videót, esetleg, ha igény van rá blogot írni arról, hogy miért tilos kisállatkereskedésből, szaporítótól állatot venni, hogy minél több emberhez eljussanak az infók, és ne csak közhelyeket, hogy pl.: betegek lesznek az állatok, meg ilyesmiket halljanak, hanem tényleg a tartási körülményekről, eladási körülményekről, tanácsadásról, és ilyesmikről.

2020. júl. 17. 23:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10 Persze tudom, hogy arra kellene ösztönözni az embereket, hogy készüljenek fel előtte, de ez csak egy probléma. Itt a legnagyobb probléma a szaporítókkal van, mert azt az állatot szaporítják amelyikhez hozzá jutnak, és így a vásárlás egy genetikai szerencsejáték, mert nem tudhatod, hogy az állat mennyire beteges, esetleg milyen születési rendellenességei vannak (Bár erről tudtommal a kereskedésben kötelességük lenne tájékoztatni). A tenyésztők azért figyelnek erre, szűrik a betegségeket, ha valamilyen rendellenessége van az állatnak tájékoztatnak, a menhelyeken a rendellenességeket nem tudják szűrni, viszont ott is tudod, hogy milyet viszel haza, és nem kell találgatnod, hogy mennyire egészséges az állat.

Ráadásul ezeken a helyeken a gazdikat is szűrik, ezért kisebb eséllyel lesznek az állatok állatkínzás áldozatai.

2020. júl. 18. 19:48
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem minden fajnál van szűrés.
2020. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12 Én amikor ilyeneket írok, akkor főként kutyákra, macskákra és kisemlősökre gondolok, mert hozzájuk értek.
2020. júl. 18. 21:42
 14/17 anonim ***** válasza:
Vannak halak, madarak is, madarakhoz pl kifejezetten kevés doki ért, tenyésztő képzés jelenleg nem is indul egy ideje, és még tenyésztők között is vannak elavult nézetek, rossz ismeret.
2020. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 A madarak, hüllők tartásához, még valamennyire értek, de még nem tartottam, viszont mivel nekem fontos, hogy az állat a barátom legyen, tudjam simogatni, és ne csak a szobát díszítse, így halam még sosem volt, ezért nem is igazán értek hozzájuk. Bocsánat, ha ezzel most megsértettem valakit.
2020. júl. 18. 22:14
 16/17 A kérdező kommentje:
De a kereskedések és a szaporítók elleni küzdelem minden állat javát szolgálja.
2020. júl. 18. 22:15
 17/17 anonim ***** válasza:
Küzdj, ha van rá időd.
2020. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!