Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot ajánlotok...

Milyen kisállatot ajánlotok ami nem annyira izgága?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy kisállatot nemsokára.

Macska sajnos kizárva. Melyik az az állat ami nem izgága, nem túl zajos, de mégis kézbe vehető és szeretgethető. Ilyenekre gondolok, mint tengerimalac, nyuszi, kis teknős, vagy kisebb méretű kutya is lehet akár. A kutyát nem bánják itthon, Tudjátok azok a nagyon kis méretűek amik még egy kosárban is elférnének. Régebben mindig is kiskutyát akartam, ilyen picike és fehér színűt és a nevét is kitaláltam már, persze lányt szeretnék. Nem tudom, mit ajánlotok?



2020. júl. 27. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Hörcsög, fehér egér, nyuszi
2020. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Teknős :)
2020. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Hal, csiga, teknőc, kaméleon.

A madarak, emlősök izgágák.

2020. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
34%

Patkány (van házi belőle)

Vagy meztelen csiga, bár nemtudom, hogy mennyire szeretgethető..

2020. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Mit jelent az izgágaság jelen esetben? Azt nézd szerintem, hogy neked mire van kapacitásod. A nyusziknak nagy a mozgás igénye, naponta minimum 4-6 órát kell, hogy ketrecen kívül lehessenek. Szociálisak és a szervezetük nagyon érzékeny, nem valók kezdő állattartónak, pláne nem gyereknek.

Az egér elég igénytelen, de 3 hónapos kora után (ivarérés) elég büdösek lesznek.

Szerintem a tengerimalac elég jó választás. Nem rohangál annyit, mint egy nyuszi, de azért szociálisabb, és jobban kötődik, mint mondjuk egy hörcsög.

Az írásod alapján gyereknek gondolnálak, ezért figyelmeztetnélek, hogy a szeretgethetőség nem igazán jó hozzáállás egy élő állatnál! Nekem két nyuszim van, imádják a simit, de van olyan, amelyik nem igen kér belőle, vagy a kézbe vételt nem szereti. Ez malacokra is igaz meg kb bármire. Ha így futsz neki, nagy csalódás lehet. És amúgy az összes állat melóval jár, ha pedig tisztességesen akarod tartani, elég sok pénzzel is. Ez a tengerimalacra is igaz - állatorvosnál egy vagyont ott lehet hagyni, ha megbetegszik.

2020. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Kutyából, ha kicsi fehéret szeretnél, akkor: Bichon frise, bichon bolognese, bichon havenese, máltai selyemkutya, westie, si-cu, uszkár, pekingi palota pincsi (ezek jutottak eszembe.

De a fehér színűn kívül: tacskó, beagle, yorki, francia bulldog, mopsz, spicc stb.


A hörcsögöt, tengeri malacot és a nyuszit is lehet szeretgethetni kézben. A teknős kicsit kakuktojás a felsoroltjaid közül, de őt nem nagyon fogod tutni kézben, mondjuk nem lehetetlen.

2020. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Afrikai oriascsiga.
2020. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak megsúgom nem vagyok gyerek 23 vagyok :D. bocs ha kissé gyerekesnek tüntem de imádom az állatokat. szerintem is tengerimalac lesz,, az irások alapjan is, bár még nem sokat tudok róluk. de köszi a sokválaszt.
2020. júl. 27. 22:30
 9/12 anonim ***** válasza:
8: Nekem ami újdonság volt, hogy visít a tengerimalac és szaladgál.
2020. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és voltt már egy két allatom az évek sorűn, így nem lesz csalodas :) csak most olyanra vagyom ami nem izgága :D. kis nyugodt állatra vagyok
2020. júl. 27. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!