Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 7 hetes nyuszimat csak azért...

7 hetes nyuszimat csak azért tudom könnyen kézbe venni mert kicsi? Később ez változni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy 7 hetes holland nyuszink, nagyon barátságos, a ketrecből még nem vettük ki, de kinézeget és ma ki is jött. Odajött, simogathattam, majd felemeltem de nem volt gond, hosszú ideig a mellkasomnál volt és simogattam majd lemászott. Azóta mióta kimerészkedett a ketrecből, többször is felvettem és eddig nem volt semmi probléma. Ma este simogatás közben el is bólogatott a kezemben. Nagy boldogan elújságoltam egy nyuszi tartó ismerősömnek, de le is lombozott egyből hogy ez még semmit sem jelent, lehet hogy ő is nagyon vad lesz mint az övé és csak azért tudom felemelni mert még pici. Illetve hogy a nyuszik 80 %-a nem ilyen kis "engedékeny" Valóban igaz ez? Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 1. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnak is van egy nyuszija. Már az elejétől kezdve nem szeretett kézben lenni és azóta sem. Szóval ez változó. :)
2020. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! :)
2020. aug. 1. 23:22
 3/5 anonim válasza:
27%
Volt egy oroszlánfejű törpenyulam. Eleinte aranyos volt,később ha a ketrecbe nyúltam megtámadott,harapott...idegbeteg vérnyúl lett belőle.
2020. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még pici, majd ha ivarosodik na akkor kezdenek megváltozni.


A holland törpék többsége egyébként kifejezetten kis mufurc nyuszik, öntörvényűek. Persze mindig vannak kivételek, de az átlag nem szereti ha felemelik, nem szereti a nyunyorgatást sem. Maguknak valók többnyire.

Ha elkezd ivarosodni nagyon megfog változni. Én is ismerek nyuszit aki piciként egy kis puszi osztó szeretet gombóc volt és ahogy elkezdett ivarosodni harapott, morgott, támadott.


Az ivarosodás sok nyuszi természetét felborítja. Ezért is érdemes majd ivartalanítani mert lenyugszik a nyuszi, illetve 4 éves kor után 80% esélye lesz az ivarszervi megbetegedéseknek.


#3 nálatok is az ivartalanítás segített volna mert majdnem minden nyuszi agresszív ha nincs ivartalanítva. Ketrecbe meg alapból nem nyúlkálunk ha bent van mert azt az ivartalan nyuszik is védik mert az a saját területük.

2020. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszik általában tényleg nem nagyon szeretik, ha emelgetik őket. Nekik ez olyan, mintha téged valaki csakúgy akaratod ellenére elkapna, és nem engedne elmenni.

A nyuszid most kicsi, még rendesen alá tudod rakni a kezed, és nem fél, hogy lepottyan, ezért nem rugdalódzik (így próbálnak felmászni/megkapaszkodni). Ha felnő a nyuszid lehet, hogy majd két kézzel kell megfognod, hogy alá támaszd a fenekét, különben rúgni fog.

2020. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!