Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges ez?Tudnak...

Hogyan lehetséges ez?Tudnak egyedül szaporodni?

Figyelt kérdés
A mai nap azt vettem észre hogy az afrikai csigám terráriuma sarkába tele van tojással de vagy 70 darab.A csigát kb 1 éve vásároltam (ebből kb 6-7 hónapot “aludt”,amikor burkot raknak magukra)azóta egyedül van,sose volt társa mióta nálam van.Hogy lehetséges ez?

2020. aug. 7. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy ők tudnak. De nem biztos, nekem nincs ilyen csigám, csak rémlik, hogy valamit olvastam erről.
2020. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Tudnak, minden probléma nélkül.

" A csigák általában hímnősek, ez alól az Achatina fajok sem kivételek. Bármelyik két csiga képes szaporodni egymással, ilyenkor kölcsönösen megtermékenyítik egymást. Ezután képesek akár egy évig is tárolni a hím- és nőivarsejteket, hogy egy kedvezőbb időpontban rakjanak petét.

A peték száma fajonként változó, az Achatina fajok képesek egyszerre

akár 150-200 petét is rakni, melyeknek mérete körülbelül 0,5 cm." ( Wiki )

2020. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Igen, képesek egyedül szaporodni. Az enyéim 1-2 havonta szoktak tojást lerakni, még akkoris ha különítve vannak.

6-7 hónapot volt téli álomban? Na az nem valami jó. Az lehet az oka hogy nem megfelelően van tartva az állatka. A terráriumnak mindíg nedvesnek kell lennie, mindíg legyen neki oda téve szépia csont és kizárólag friss zöldség (elég naponta cserélni az ételt). Ja és nem szereti a hőmérséklet ingadozást. Ha megérzi a hideget akkor bebújik a házába és ''befalazza'' magát idővel...

Szereti a ''zuhanyt''. Az enyéimet szoktam mosni a csap alatt. Megengedem a vizet és már nyújtózkodnak is a vízhez. Imádják.

Remélem tudtam segíteni:)

2020. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül nem. Csak tárolni tudják a hímivarsejtjét egy másik csigának.
2020. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!