Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szüleitek hogy állnak az...

A szüleitek hogy állnak az állatokhoz?

Figyelt kérdés

Nekem van egy akváriumom,egy gekkóm és 2 galambom.


Kezdem az akváriummal,azt 6 évesen kaptam karácsonyra. Sejthetitek mennyi tapasztalatom volt hozzá (szűrő csapvízbe mosva,halak esztelenül összeválogatva stb.). Ez így ment egy jó 6 évig. Egyedüli segítségem nagypapám volt aki minimálisan konyított valamit az akváriumokhoz(segített a vízelőkészítésben,hogy hogy kell etetni,megcsinàlta a szűrőmet stb.). Olyan halaim vannak amiket nem szabadna akváriumban tartani(cápáharcsa:<) ők is úgy lettek hogy 7 évesen kaptam valakitől őket. Na mármost ezek a halak ugye mindig nőnek,voltak kezdetnek 54 literben,aztán azt az akváriumot anyám majnem összetörte mert ráejtett egy szekrényajtót(a hátsó üveg fele tört ki...csoda hogy nem lett nagyobb baj)utána kaptam kb 9-10 évesen egy 115 literest. Ez az aksi is csak úgy volt, azt se tudtam mit csináljak vele. Aztán 12 évesen azért már csak felfogtam hogy basszus ez így nem jó,szenvednek ezek az állatok. 14 évesen az összekuporgatott pénzemből vettem egy 200literes aksit(külső szűrő,bútor,fűtő,növènyek,talaj...egyszóval mindent megvettem bele). Nagyobbat szerettem volna venni de nem engedte anyám. Szval ez az aksim van most is katasztrofális állapotban. Az összes növényt kiásták a harcsák ezért tiszta retek a víz. Én azt tartom a legjobb megoldásnak hogy ezt a 200 litereset meghagyom a 3 cápának,nem tudok velük mit tenni egyszerűen és a másik 3 halat(2 páncélosharcsa,1 anci) meg visszarakom a 115 literbe. Természetesen megfelelő szűréssel,növényekkel,talajjal,előkészülettel,és akkor legalább nekik van egy jobb helyük. Én ezt tartom a legjobb megoldásnak(eladni nem lehet őket természetesen és megszabadulni sem tudok tőlük) de persze anyám megtiltotta...mert szerinte pénzkidobás. Tavaly nyár óta spórolok a felszerelésre és mondom neki mik a terveim,de meg sem próbálja megérteni egyszerűen megtiltotta hogy megcsináljam a másik aksit,az ok:"mert ami van is ronda". Nem érti meg hogy nem az elhanyagoltság miatt az(minden évben 2-3 alkalommal kell bele új növényt venni mert elpusztul mind,ugye ez nem kis pénz és nekem ebből elegem lett). Én érvelhetek amennyit csak tudok hogy ez így nem jó,meg se hallja. Mindezt úgy hogy nem is akartam ezeket a rohadt halakat de minden spórolt pénzem szinte rájuk meg el...most is akartam nekik rendelni Serás kajàt a web oldalól(nem kevéssel olcsóbb mintha boltból venném) na ő azt is megtiltotta:"Én nem adok ki ennyi pénzt kajára"(Egy àrva szóval nem mondtam hogy ő vegye meg!!!)


Utàna a gekkóm. Vele nincs különösebb baj. Őt 13 évesen vettem. Millió cikket/könyvet olvastam hogy pontosan mi is kell neki,szerintem arany élete van jelenleg. A terráriumát én vettem neki,szintén mindent bele(egyedül egy ágat nem amit anyámtól kaptam bizonyítvány ajándéknak). Neki a főbb gond a kajájával van. 2 havonta szoktam neki 100 tücsköt rendelni és azokkal elvan jó sokáig,a probléma az hogyha néha nem vagyok itthon(havernál/mamánál alszok hogy anyám tudjon pihenni) kb 2-3 napra akkor anyám nem képes nekik se enni se inni adni,aztán persze nekem hisztizik hogy miért kell ennyit rendelni. Többször is elmondtam már mit csináljon ő csak a vállát vonogatja...(ő engedte meg a gekkót, és mindketten szerettük volna,a minimális amit tesz érte hogy önt neki vizet ha nem vagyok otthon,etetni nem képes,amíg élt szegény nagypapám jött át eteni amikor nem voltam itthon)


És a legjobb,lassan 1 éve befogadtam egy galambot. Ebbe igaz nem volt beleszólása mert szegényt csak behoztam. Innen nekem egyedül a barátnőm és a nyagyszüleim segítettek,de úgy mindenben(takarítás,kaja,vigyáztak rá stb stb.). Azóta már (ANYÁMTÓL) kaptam a galambomnak egy párt,de a kaját úgy tudom nekik megvenni hogy mindig spórolok a kaja pénzemen és egésznap koplalok,ezt mondtam már anyámnak többször is hogy ez így nem jó,nem mondott rá semmit. Pedig szerintem nem nagy dolgokról beszélünk: 2 kg galambkaja, 2,5-3 hónapra:1700Ft,1 kg galambmix:140Ft,Fürtösköles:200Ft(3-4 hetente),pintymix:700Ft(kb 2 hónap). És egyszerűen nem értem hogy 2 havonta miért nem tud velem eljönni állatboltba. A galambok kalitkáját én vettem,a másikat barátnőmtől kaptam kölcsönbe,csőrkoptatót/itatót/homokot stb mind én veszek nekik.

Amit eddig anyám tett a galambokért:Tavaly Augusztus óta ,sztem max 10szer porszívózott fel a szobámba(mikor ugye nem tudtam megcsinálni mert beteg voltam),vett 5 kg madárhomokot(400Ft),hoz a munkahelyéről műanyag fóliát amivel letakarom az ágyat,és egyszer elvitt állatdokihoz(2000Ft volt a gyógyszer,az orvos pénzt se kért),oh és a kisebbik galambot ugye tőle kaptam...kemény 500Ft volt. Azóta 2szer kellett őket orvoshoz vinni,egyszer nagymamám kifizette nekem(ezer valamennyi volt) a múlt hónapba meg csak a barátnőm kísért el elvittem a kis zsebpénzemet,végül 8ezret kellett otthagyni gyógyszerre(tudom nem olyan sok na de akkor is) és fel se ajánlotta hogy jaaaj persze kislányom ügyes voltál elmentél egyedül tessék itt van 2ezer ft annyival kevesebbet kell költened,nem ő ennyit reagált:"Ha így folytatod nem lesz pénzed,túl sokat költessz rájuk"(de még ilyen jó flegmán...annyira rosszul esett). Na és amin ma felhúztam magam(ismét a haveromnál kellett aludnom 3 napig hogy ő tudjon pihenni)mikor haza mentem ennyit morgott:"Adtam a gekkónak vizet"...1. a halaknak a villanyt se méltóztatott felkapcsolni,megetetni őket luxus. 2. Mindkèt galambnak se kajája se vize nem volt. 3. A tücsköknek a fele megint megdöglött mert nem képes őket megetetni.


Elnézést ha hosszú lett de kíváncsi vagyok hogy ez másnál hogyvan.


Egy kis utóirat:Igen tisztában vagyok vele hogy a szülők persze dolgoznak,eltartanak,van jobb dolguk is hogy annál hogy egész nap figyeljék a háziállatot,de az hogy nem képes nekik se enni,se inni adni főleg azért mert miatta nem vagyok otthon na engem az felettébb felcsesz. Mielőtt valaki kérdezni,nem a galambokat nem utálja,ink a nagyobbiktól tart egy picit. És mielőtt valaki kérdezi,igen anyám egyedül nevel(apám ideiglenesen külföldön lakik) és nem,az hogy anyagilag nem tud besegíteni nekem egy picit sem az sem lehet indok,nagyon jó helyen dolgozik.


16/L



2020. aug. 9. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. 2 macskám van. Nehezen engedték meg az elsőt is, nemhogy a másodikat. Nem szeretik őket egyáltalán csak miattam elviselik. Neha anyatol meg kapom hogy a teraszra nem tud semmi olyat tenni amit ő szeretne mert rá másznak a macskáim. Apa szerencse néha napján még meg is simogatja őket. Tesóm utalja mindegyiket. Itt se fényes a helyzet😂
2020. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy cicám akit mindenki szeret és van 2 tengerimalacom és anya imádja fojton szeretgeti őket apa meg titkoltan szereti őket mert ha ebédhez pucol répát/uborkát a héját mindig a malacoknak adja és nezi ahogy esznek. A tesóimat bem különösebben érdeklik az állataim de nincs bajuk velük
2020. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egész család, kompletten mindenki állatbarát. Voltak halaink, meg papagájaink, mostanra külön élek a szüleimtől, jelenleg én is két leopárd gekkót tartok. Emeleti lakás miatt a kutya és a macska nem jöhetett szóba, de természetesen őket is szeretem, főleg a macskákat.
2020. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Állatbarátok vagyunk, így nekünk mindig sok állatunk volt. Szamaraktól kezdve teknősökön át hörcsögeink is voltak. Egy kisvárosnak a kertvárosi övezetében élünk, így megtehetjük, hogy befogadjunk kisebb vagy hosszabb ideig állatokat. Az elmúlt 25 évben 3 kutyánk volt, ebből már csak egy él, a többit megmérgezték. Az elmúlt évtizedben a macskánkból egy volt(a 2000-es években volt egy tucatnyi mentett cica) csak ami a miénk volt, ő az én kiscicám volt. Megengedték egy szó nélkül, hogy megtartsam, viszont múlt hónapban el kellett altatni, mert megmérgezték őt is.12 évig velünk volt, teljesen nyugodt cica volt aki nem mászkált el. Emellett a szomszédunk(szintén állatbarát) anno szívinfarktust kapott, így ő 17 macskáját befogadtuk több hónapra, gondoskodtunk róluk és apránként elajándékoztuk őket. Itt sem volt kérdés, hogy mi a helyes döntés. Nem akartuk, hogy el legyenek altatva, mert nem tudták befogadni az állatvédők.


Közösen gondoskodunk minden állatról ami hozzánk kerül, mert szeretetből tesszük ezt és a legjobbat akarjuk nekik. Egyetlen egyszer se hagytak magamra ezzel a dologgal. Ők inkább örülnek és támogatnak engem abban, hogy még több állatok segítsek. Pl adnak pénzt 10 kg macskatápra, hogy tudjan rendszeresen etetni az utca macskákat akiknek nincs gazdájuk.

2020. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azért örülök hogy másoknál így van. Nekünk is lett volna macskánk vagy kutyànk de még jó hogy nem lett,biztos csak én foglalkoznék vele.


Utolsónak:részvétem szegényekért de örülök hogy felelősségteljesek vagytok és rendes vagy hogy eteted a kinti cicàkat.

2020. aug. 9. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen már dolgozhatsz!
2020. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az informatív és kedves választ a 6osnak.


Mert én biztos egész nap csak otthon ülök és semmit sem csinálok, köszönöm láttatlanban a felismerést. Akkor elmondom miért nem dolgozok 16 évesen:1 hónapja vagyok 16 azalatt el se lehet menni dolgozni,8 óra gimi után (és nem nem csak bambulok órán),hazagyaloglok,főzök magamnak,tanulok 3-4 órát és takarítok 1-2 órát +házimunka,boltbajárás stb. És egyáltalán hova vennének fel 0 tapasztalattal? Köszönöm szépen én nem fogom feláldozni a jó jegyeket és az iskolai tanulmányaimat azért hogy 16 évesen elmenjek mekizni mikor nem is vagyunk anyagilag rászorulva.

2020. aug. 9. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Ha esetleg nem esett volna le, nyári diákmunkára gondoltam.


A kérdésben elég sok utalást tettél az anyagiakra.

2020. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A végén összegeztem hogy az a legnagyobb bajom hogy nem eteti/itatja meg az állatokat. És a nyaram fele azzal ment el hogy haveromnak segítettem költözni,máskiban meg mamámnak segítettem a hétvégikertben,szintén azzal is hogy festettük a lakást,végigselejteztem a szobám(ami nem egy nap).


De nem is ez volt a kérdés nem tudom minek kell válaszolni ha valaki csak kötekedni akar.

2020. aug. 9. 16:11
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Ki akar kötekedni? Te!


Panaszkodsz a pénz miatt, megírom, a megoldást, s te a kifogásokat gyártod, s még neked áll feljebb.

2020. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!