Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi az annyi? Azaz hány...

Mennyi az annyi? Azaz hány kölykei lehetnek még, illetve mennyit elhet egy.......

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt észleltem hogy a fáskamrába betévedt egy patkány (utólag kiderült hogy nőstény) hatalmas pusztítást végzett,a beton alapzatot szó szerint szétszedték, több centis mély gödör keletkezett. A Nőstény Anya patkányt sikerült egy slavia 620-as légpuskával fejbe lőni. De mint utólag kiderült hogy mind hiába. Ugyanis kölykei születtek, tegnap már a patkányfogóval 3 darab kis patkányt megfogtam, de feltételezem hogy ennél több lehet még. A kérdésem az volna, mit ismer a biologia? Hány kölykei lehet egy anya patkánynak? Csak azért kérdezem, mert akkor több patkányfogót állitok szolgálatba.


Az állatvédő emberek kiméljenek meg az ész osztással, hatalmas pusztítást végzett. Betont szét kaparta / rágta. Ürülék mindenhol, a vezetékeket szétrágta, levágta a villanyórát, füstült minden. Úgy hogy az állatvédő emberek hagyják el ezt a kérdést, ha csak észt probálnak osztani.



2020. aug. 24. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos borzalmasan szapora jószág. Amíg szoptatja a kicsiket, már lehet akkor is vemhes. Szóval, ha van egy kicsit nagyobb közöttük, akkor az is szaporodni fog és rohadt sokan lesznek. Vagy rengeteg csapda, vagy hívj szakembert. Van aki görénnyel vállal irtást. Meglepően sokat tud összefogni!
2020. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Hát sajnos qrwasok lehet!

Ezek úgy szaporodnak, mint a legyek!


Szóval nyugodtan helyezz ki maximális mennyiségű patkánycsapdát, mert szükség lesz rá!

2020. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
2020. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ehez szakember segítségét kérj mert mire te kiirtod lekölykedzenek.

3as voltam.

2020. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi, nem kell szakember, megoldom egyedül is. Csak arra vagyok kiváncsi mennyit elhet egy nőstény. Közbe megnéztem, 8-10-et ír a net. Szóval ma több patkányfogót állitok szolgálatbag ;)
2020. aug. 24. 10:25
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Oké, hogy egy nőstény szülhet annyit, de ott vannak még a lányai is, róluk sem szabad megfeledkezned! Na meg persze az ők lányairól sem.
2020. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

A kérdező azt írja, hogy az anyapatkányt megölte, s fogott 3 kicsit. Remélhetőleg a kicsik még nem ivarérettek, tehát ha elkapja mindent, nem lehet baj.


Csak ezzel az a probléma, ahol 1 nagy patkány (a már döglött anya) van, ott több is előfordul.


Első lépésként szüntesd meg számukra az ennivalóhoz való hozzáférést, már ha ez a lehetőség fennáll.


Utána pedig rakj rendet! A patkány szereti a rendetlenséget. Írod, hogy fáskamra, sajnos a tűzifa az egyik kedvenc búvóhelyük, tehát ez nehezen kivitelezhető. A lényeg, hogy mindenféle lomot vigyél ki onnan!


Ha tökéletesen zárható a fáskamra, akkor ügyelni kell rá, hogy mindig zárva legyen, s így több patkány nem tud oda befészkelni. Ha nem zárható, akkor azzá kell tenni!


Ahol feltörték a betont, ott vissza kell betonozni. Mindenféle lyukat, rágást becsinálni.


Ezután élvefogó csapdákat felállítani ( [link] ezt merem ajánlani ), mérget kirakni. BRODIFAKUM hatóanyagú mérget kell használni, mert amiben BROMADIOLON van, az gyenge, sok esetben immúnisak rá ezek a dögök.


Egy jó macska is megoldás lehet. Nem a mai divat szerint lakásban tartott, elkényeztetettre gondolok, hanem igazi kinti macskára.

2020. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Majd lefotózom hogy milyen csapdát tettem ki.
2020. aug. 24. 11:55
 9/20 anonim ***** válasza:
Bármennyi lehet, hagyd kint folyamatosan a csapdákat, a jövőben is.
2020. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ma fogtam 2 darabot félórája.
2020. aug. 25. 00:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!