Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosi rendelőbe lehet...

Állatorvosi rendelőbe lehet jelentkezni asszisztensnek, vagy takarítónak, segítőnek?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy néha szoktak felvenni embereket segítőnek takarítani, fertőtleníteni, állatokat etetni, mozgatni és adminisztrálni. Nekem csak egy érettségim van, az egyetemmel más okok miatt még várnék, de állatorvosi, vagy orvosi irányba szeretnék továbbtanulni. Ezért szeretnék segíteni egy ilyen környezetben, hogy munka közben tapasztalatot is szerezzek. Tehát ahol ezt lehet, ott hogyan működik? Mert meghírdetve nem nagyon látok ilyeneket az álláskeresőkön. Körbe kéne kérdezősködni telefonon a rendelőknél? Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, annak örülnék ha megosztaná. De az is nyugodtan írjon, aki csak tud valamit erről.

2020. szept. 2. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

az asszisztensi feladatokhoz, kisállatgyógyászati asszisztens képzés kell, csak ezután vesz fel az állatorvosi kamara is a tagjai közé. Googlez rá, ajánlom az állatorvosi egyetem ilyenfajta képzését.

Ha csak simán kisegítő, takarító, vagy akár recepciós szerűség akarsz lenni ahhoz elég az érettségi.

Egyébként azért nincsenek ilyen álláskereső hirdetések, mert van egy belső rendszer ahol mennek az ilyenek, ritkán adunk fel külsős hirdetést, mert az mindig lutri.

2020. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Probalkozhatsz, hatha szerencsevel jarsz, de ugye az allatorvosi asszisztens egy konkret szakma, szoval valoszinuleg a szakkepzett jelentkezoket reszesitik elonyben. Sajat tapasztalatom annyi, hogy pest megyei kisebb rendelokben az allatorvosok, akiknel jartam, mind egyedul dolgoztak, nem volt mellettuk mas.
2020. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha én a helyedben lennék, akkor önkéntes alapon próbálkoznék. Bár nem tudom a munkajogi hátterét a dolognak, de szerintem van olyan kisállatorvosi rendelő ahol lenne rá igény. Későbbiek folyamán pedig már egyszerűbb a dolog, sok helyen a tapasztalatot előbbre sorolják mint a papírt. 0 tapasztalattal végzettség nélkül szinte 100% hogy nem fogsz olyat találni aki alkalmazna, mert ha fizetést kell adni akkor nyilván annak fog aki konyít is valami ehhez a dologhoz.
2020. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer találkoztam egy ilyen hirdetéssel facebookon. Egy menhely keresett embert, ahol az állatok orvosi ellátást is kaptak. Nagyon hosszan, de nagyon korrektül leírtak mindent. Pl állatorvosi asszisztens végzettség előny.

Nagyon fárasztó meló és nagyon oda kell figyelni. Pl jó gyomor kell hozzá, mert durva sebek vannak, amiket kötözni kell vagy ellátni, ürüléket kell takarítani, állati "roncsokkal" találkozhatsz. A gyógyszerezésre nagyon oda kell figyelni ki miből mennyit kap és pontosan adminisztrálni. Etetésnél szintén ki mit kap, speciális étkezés stb, kiskölyköket pár óránként tápszerezni.

12 órás munkát hirdettek 2 műszakba és ha úgy esik, hétvégén vagy ünnepnap is menni kell. Mindezért nem tudnak túl sokat fizetni. Szóval nagyon fontos az elhivatottság.


Szóval ez nem egy "tiszta" munka, esetleg önkéntesként betekintést nyerhetsz mivel jár ez, lehet egy életre elmegy a kedved tőle, vagy pont ez hozza meg igazán. Ne feledd az állatokkal dolgozni hivatás!

2020. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!